sara-ke
27.11.06,06:50
dobry den, potrebujem poradit, dnesnym dnom som prevzala u nas na prevadzke pokladnu,( robim uctovnictvo aj personalist. ), chcem vas poprosit, co vsetko musim podpisat a vlastne co vsetko mi k tomu treba? urcite hmotnu zodpovednost (neviem ci moze byt taka aku som nasla tu?- to tam mam napisat stav pokladne?-mincovku?-alebo je na to nejake ine tlacivo??)

diiik
azuz
27.11.06,06:47
Presnú odpoveď neviem, ale prevziať poklaďňu by si mala až po inventúre pokladne (pre vlastnú ochranu) a až potom podpísať hmotnú zodpovednosť.
Danila
27.11.06,06:53
Hmotnú zodpovednosť s Tebou dohodne a napíše Tvoj nadriadený, ak máš túto funkciu/pokladník/ v pracovnej zmluve. Ide o dohodu za zverenú pokladničnú hotovosť, ktorú si povinná vyúčtovať vždy na požiadanie. Inventarizáciu pokladne urobíte čx ročne. Ak by si mala pokladničný schodok, manko, tak na základe spísanej dohody o hmotnej zodpovednosti zodpovedáš za túto škodu - manko svojmu zamestnávateľovi a musíš ju uhradiť. Ak preberáš funkčnú pokladnicu, tak na základe inventarizácie, ktorú vykoná určená inventarizačná komisia.
sara-ke
27.11.06,07:01
dakujem vam, vyhotovila som dohodu o HZ a vykonali sme inventarizaciu,tak dufam, ze to staci. dik pekny den:)
ZlaticaB
27.11.06,08:43
Ja neviem ale mám niekde v pamäti zakotvené, že ak robíš učtovníctvo, tak nemôžeš robiť aj pokladňu. Prosím opravte ma ak sa mýlim.
Gabi03
27.11.06,08:46
Ja neviem ale mám niekde v pamäti zakotvené, že ak robíš učtovníctvo, tak nemôžeš robiť aj pokladňu. Prosím opravte ma ak sa mýlim.

Ak je to tak, tak v nejednej firme som toto pravidlo, zákon...? porušila :). Aké by to malo opodstatnenie? :eek:
ZlaticaB
27.11.06,09:54
Možno to už teraz neplatí, neviem to teraz nájsť. Ale určite niekedy platil taký zákon kde zamestnanec, ktorý účtoval nemohol viesť aj pokladničnú knihu