duficek
27.11.06,09:09
Poradaci, momentalne sa nemam s kym poradit, tak to zatial skusim aspon tu.
Konecne po cca 10 rokoch sa restitucia pohla do hmotnejsjej podoby a dostal som prvy navrh na zrestituovanie pozemku. Povodny pozemok bol les v Bratislave, tam ale nie je moznost navratenia.
Tak sa dohodlo, ze mi bude vrateny les v blizkosti BA. Padla momentalne ponuka na pozemok - les v Cunove (vymer cca 0,5 hektara).
Les hranici z jednej strany priamo s obcou cunovo a z druhej je ohraniceny asfaltkou veducou do Vojky. Umiestnenie je idealne, krasne prostredie, z jednej strany vyhlad na hradzu a potom uz len les. "Les" to nie v "pravom" zmysle ako je les v Karpatoch, teda mohutne hrube stromu, toto vypada ako skor hrubsie divo rastuce kriky, ma to teda "statut" lesa, ale mne to ako les nepripada.
Otazka, co s takym pozemkom? Vedel by som si tam predstavit domcek alebo sidlo firmy, ale to by znamenalo vyklcovat tie stromy. Nechcem dopadnut tak, aby som si tam potom nemohol odtrhnut ani haluzku a starat sa a zveladovat les.
Na obrazku je Cunovo s vyznacenym pripadnym pozemkom...
Vdaka za nazory a rady
lenkas
27.11.06,08:16
Ahoj,
v prvom rade by som ti doporucila pozriet sa, ake je urcenie vyuzivania tohto pozemku v prislusnom uzemnom plane (obce, zony...). Tam najdes, co by si tam teoreticky mohol alebo nemohol postavit, resp. ako pozemok vyuzit. Neviem, ci Cunovo ma samostatny uzemny plan, alebo ci sa na neho vztahuje plan pre Bratislavu. Tuto informaciu by ti mohli podat na obecnom urade v Cunove pokial pozemok patri do jeho katastra.

Mozno dalsi poradaci daju nejake dalsie tipy :-)
Chobot
27.11.06,08:50
Ahoj,
v prvom rade by som ti doporucila pozriet sa, ake je urcenie vyuzivania tohto pozemku v prislusnom uzemnom plane (obce, zony...). Tam najdes, co by si tam teoreticky mohol alebo nemohol postavit, resp. ako pozemok vyuzit. Neviem, ci Cunovo ma samostatny uzemny plan, alebo ci sa na neho vztahuje plan pre Bratislavu. Tuto informaciu by ti mohli podat na obecnom urade v Cunove pokial pozemok patri do jeho katastra.

Mozno dalsi poradaci daju nejake dalsie tipy :-)

Ubehla si ma, kým som pozeral územný plán rozvoja. Čunovo patrí k Bratislave, preto nemá samostatný plán rozvoja. Prehľadný plán je tu:

http://www.bratislava.sk/soubory/700000/1035483%5FV5.jpg

Ale celý dokument územného plánu je tu:

http://www.bratislava.sk/vismo5/dokumenty2.asp?u=700000&id_org=700000&id=72609

Podľa toho, čo som tak narýchlo zistil o tom lese, tak v blízkej budúcnosti sa neplánuje to územie využívať na výstavbu, je to vedené ako zeleň. Dokonca to šrafovanie naznačuje nejakú chránenú zeleň, len to neviem presne zistiť, lebo ten obrázok má malé rozlíšenie a veľa údajov je nečitateľných - treba nazrieť do originálneho papierového dokumentu.

V mape je ešte zelenou čiarou označené nejaké uzemie, čo je v legende napísané, že je to hranica navrhovaných CHVÚ. V texte som našiel, že CHVÚ sú chránené vtáčie územia, takže podľa všetkého by si mohol tam vybudovať asi len vtáčie búdky a hniezda :D .

Ale treba fakt zájsť na magistrát, odbor výstavby a popýtať sa, čo sa dá s tým územím robiť.
lenkas
27.11.06,08:53
Tiez ma tak napadlo, ze to moze byt chranena oblast (asi Dunajske Luhy). Tam to vyuzitie pozemku moze byt naozaj obmedzene...Duficek, poradia ti na magistrate.
duficek
27.11.06,09:18
Dakujem Vam za cenne info a nakopnutie, idem si trosku postudovat linky.
Zatial co sme hovorili s lesnikom, ten tvrdil ze ziadna chranena oblast tam nie je a ze cely ten les je ponuknuty na restituovanie, cize okolite "parcely" su tiez v restitucnom konani. Bohuzial nemam sa ako skontaktovat s pripadnymi restituentami okolitych pozemkov :(
Inak to bude asi naozaj CHVU, take info som zase dostal na MU v Cunove.
Cize asi moznosti vyuzitia pozemku budu naozaj obmedzene, na druhej strane mam takeho "tusaka", ze ked bude cely ten kus lesa zrestituovany a verim ze sukromny vlastnici tych pozemkov sa na ne nebudu chciet len pozerat z dialky a kochat aha aky krasny les, ze casom sa nejakymi tlakmi zmeni uzemnky plan na ten kus lesa .....
No idem studovat a zistovat :)
Chobot
27.11.06,09:23
Dakujem Vam za cenne info a nakopnutie, idem si trosku postudovat linky.
Zatial co sme hovorili s lesnikom, ten tvrdil ze ziadna chranena oblast tam nie je a ze cely ten les je ponuknuty na restituovanie, cize okolite "parcely" su tiez v restitucnom konani. Bohuzial nemam sa ako skontaktovat s pripadnymi restituentami okolitych pozemkov :(
Inak to bude asi naozaj CHVU, take info som zase dostal na MU v Cunove.
Cize asi moznosti vyuzitia pozemku budu naozaj obmedzene, na druhej strane mam takeho "tusaka", ze ked bude cely ten kus lesa zrestituovany a verim ze sukromny vlastnici tych pozemkov sa na ne nebudu chciet len pozerat z dialky a kochat aha aky krasny les, ze casom sa nejakymi tlakmi zmeni uzemnky plan na ten kus lesa .....
No idem studovat a zistovat :)

Perspektívne je to určite zaujímavé územie. Otázne je, koľko rokov tá perspektíva predstavuje - 5, 10, 20 alebo viac rokov?
liviag
28.07.09,18:31
ja som v podobnej situacii, kupili sme les, na LV je vedeny ako 'orna poda' a 'trvale travne porasty'. Jedna sa o lokalitu Hubkova v Humennom. Kedysi tam bola restauracia, ktora tam uz nie je a nas pozemok sa nachadza max 100 metrov od tej byvalej restauracie.
Daju mi tam stavebne povolenie? kraaaaaaaaaaaaaasne dakujem za odpovede
Chobot
28.07.09,21:04
ja som v podobnej situacii, kupili sme les, na LV je vedeny ako 'orna poda' a 'trvale travne porasty'. Jedna sa o lokalitu Hubkova v Humennom. Kedysi tam bola restauracia, ktora tam uz nie je a nas pozemok sa nachadza max 100 metrov od tej byvalej restauracie.
Daju mi tam stavebne povolenie? kraaaaaaaaaaaaaasne dakujem za odpovede

Tak to ti tu určite nikto zodpovedne nepovie.:rolleyes:

To je najlepšie sa spýtať na miestnom úrade, odbore výstavby či rozvoja, jedine tam vedia, kde bude povolené stavať. Ale možno bude na porade niektorý z ich úradníkov....:rolleyes:;)
liviag
29.07.09,06:39
Co znamena ze mozno bude na porade niektory z ich uradnikov? Uz som tam bola a na mestskom urade ked pocuju nominovat tuto lokalitu tak sa vsetci obracaju chrbtom. Je tam privela zaujmov, v uzemnom plane mesta je spomenuta len vystavba piknikovej luky, znamena to ze nejaka sanca tam je? A pravdu povediac, ta koliba chyba celemu mestu HE. Dakujem este raz :)