Iveta Maťašovská
27.11.06,11:07
prosim o radu ako vystavit fa podla parg. 66 . jedna sa o predaj ojazdeneho mot. vozidla nakup zo zahranicia a nasledný predaj v tuzemsku
nakupna cena po prepocte je 282.193 ,sk predajna cena je 300.000,- sk
na fakturu by som dala
ojazdene mot. vozidlo 1 x 300.000,- sk bez dph v nulovom
manipulacny poplatok 1x 10084,- cena bez dph cena s dph 12.000,- sk z toho dph 1.916 ,- sk
uviedla som ,ze je to odkaz paragr. 66 zakona o DPH
je to spravne
citala som ,ze nesmie byt na fa samostatne suma dane
a ze zakladom dani pri predaji pouziteho tovaru je kladny rozdiel medzi prerdajnou cenou a kupnou cenou znizenou o dan ak nie
tak ako ma byt spravne faktura poradte
dakujem
Marína
27.11.06,10:21
apo
27.11.06,11:12
prosim o radu ako vystavit fa podla parg. 66 . jedna sa o predaj ojazdeneho mot. vozidla nakup zo zahranicia a nasledný predaj v tuzemsku ...

dakujem
Osobné motorové vozidlo:
Zákon o DPH pozná zvláštny režim pri predaji osobného motorového vozidla ak je NOVÉ (má evidenčné číslo a spĺňa požiadavky zákona o DPH na nové OMV) a prechádza hranice štátov EÚ. Vozidlo o ktorom je reč nie je nové a teda neúčtujeme o DPH ak sa jedná o osobné motorové vozidlo.

Iné motorové vozidlo:
DPH počítame z celej hodnoty motorového vozidla ak toto vozidlo sme nadobudli aj s evidenčným číslom.

----- 0 -------

Často dostávam otázku či je možné o osobných motorových vozidlách, ktoré majú evidenčné číslo účtovať ako o tovare. Môj názor je, že nie pokiaľ sa jedná o podnikateľa ktorý neprevádzkuje autobazár. Ako fungujú autobazáre neviem.

Aby ste mohli dostať presnú odpoveď musíte Vašu otázku upresniť.

apo
Iveta Maťašovská
27.11.06,11:13
dakujem marina , ale to som pozerala ja potrebujem odsuhlasit ,že ako majú vyzerat udaje vo fakture robim taku fa prvuy krat
Iveta Maťašovská
27.11.06,11:19
auto ojazdene motorove vozidlo je dovezene zo zahranicia z rakuska predavane cez drazbu u nas sa predava bez evidencneho cisla majitel si ho dava na evidn. cisla sam bo zabezpeceny len dovoz a nasledny predaj pouziteho tovaru na zaklde obj.
apo
27.11.06,12:04
auto ojazdene motorove vozidlo je dovezene zo zahranicia z rakuska predavane cez drazbu u nas sa predava bez evidencneho cisla majitel si ho dava na evidn. cisla sam bo zabezpeceny len dovoz a nasledny predaj pouziteho tovaru na zaklde obj.

Zbežne som pozrel § 66 zákona o DPH. Pre predajcu použitého tovaru nie sú ustanovené žiadne mimoriadne podmienky. Moja rada je obrátiť sa na autobazár kde sa pokúste získať potrebné informácie, neviem poradiť.

apo