riso77
27.11.06,12:07
Zdravim

Odkupil som si byt do OV. Na katastri to je uz vyse 30 dni. Chcem sa Vas opytat ako mam popohnat kataster.

Dakujem
Ivana K.
27.11.06,12:40
Musiš mať uzasnu trpezlivosť.
Ja som sa to znažila pohnuť aj cez právnika. Právnikovi som zaplatila pekne peniaze a mala som to aj tak do 2 mesiacov. Obyčajne to trvá 3-4 mesiace.
Veľmi som Ti neporadila, ale aspoň som sa podelila o skúsenosť a našimi "rýchlimi" úradmi a úradníkmi.
lenkak
27.11.06,17:52
Kataster nepoženieš, musíš si počkať. Tu v NZ čakacia lehota tých 30-40 dní.
camelfly
27.11.06,17:55
aj v PD je to podobne, jedine zrychlenym prevodom a zapisom na LV je to mozne do 24 hodin, aspon tak sme to robili jednemu z klientov, no stoji to korunky
žilinčanka
27.11.06,18:34
My sme prevádzali byty do vlastníctva k 30.6.2006, do katastra išli návrhy na vklad v polovici augusta a zatiaľ ešte nemáme ani jeden list vlastníctva. Už je to tiež 3 mesiace. Naozaj treba len veľkú dávku trpezlivosti. Zo skúseností vieme, že pomôže len zrýchlené konanie.
bryan
27.11.06,21:39
Skus sa odvolat na sudruha Brezneva, ze to bol tvoj ujo... :)

Prvy krok: Urgencia cez podatelnu
Druhy krok: Staznost na prietahy v konani cez GKU
Treti krok: Sudna zaloba o preukazanu majetkovu ujmu
Stvrty krok: ... este stale ta to bavi? :)

Zaver: Kde nieto sankcii, nedonutis k akcii.
riso77
27.11.06,22:03
Za odpovede dakujem.

Zajtra idem na Kataster Ba IV robit poriadky.
riso77
28.11.06,11:49
Bol som na katastri. Uz to pridelili pracovnicke, zajta by to malo byt hotove.:) :rolleyes:
camelfly
28.11.06,11:51
tak ich asi bolo treba trosku poponahlat a otravovat ;)
ale to je asi vsade tak
chlap
28.11.06,11:53
Ja som mal v Petržalke vykonaný zápis vlastníckeho práva za 14 kalendárnych dní.

Zaplatil som poplatok 8.000,- Sk za zrýchlený vklad. :D

Ale keď som mal podobný problém pred 3 rokmi v Dúbravke, riešil som to prvým krokom, v ktorom som ich upozornil, že budem postupovať 2. a 3. krokom, ktoré opísal bryan - a pomohlo to. ;)
riso77
28.11.06,11:58
No ja som prisiel na kataster, vratnicka mi vytocila cislo sekretarky. Ona si vypitala cislo a to je vsetko. Ked by som to chcel do 24 hodin, tak to stoji 8.000 alebo este treba nieco pridat?
Fany
28.11.06,11:58
Ale prečo potom majú v zákone uvedené, že to vybavia do 30 dní? Keď ale ja včas niečo nepodám, už mám problémy. Okrem toho 2 tisícky za takýto úkon - aspoň by si mohli popohnať. Pre nich neplatí, prinajmenšom, slušnosť?
Ja sa snažím dodržiavať všetky termíny a takéto niečo ma vie riadne vytočiť. A keď to pôjdeš urgovať, ani sa neospravedlnia, skôr ťa považujú za drzého.
camelfly
28.11.06,12:01
No ja som prisiel na kataster, vratnicka mi vytocila cislo sekretarky. Ona si vypitala cislo a to je vsetko. Ked by som to chcel do 24 hodin, tak to stoji 8.000 alebo este treba nieco pridat?

nie, my sme zaplatili len tych 8,000.- a musim priznat ze do tych 24,00 to bolo s prislubom a hlavne prosenim :( , keby sme to nepotrebovali hned, tak
sa asi na to vykaslem ;)
Ivana K.
29.11.06,06:26
RISO77
Tesima, že sa Ti to podarilo vybaviť.
Si jeden zo šťastných ľudí, lebo úrady niekedy pracujú pomalšie ako slimáky.
:)
riso77
01.12.06,13:01
Bol som na katastri. Vytiahol som si vypis z katastra nehnutelnosti a uz to je zapisane. Este cakam kedy mi vsetko pride postou.

Velka vdaka pracovnikom a pracovnickam Spravy katastra BA IV:)
bryan
17.12.06,09:35
Bol som na katastri. Vytiahol som si vypis z katastra nehnutelnosti a uz to je zapisane. Este cakam kedy mi vsetko pride postou.

Velka vdaka pracovnikom a pracovnickam Spravy katastra BA IV:)

A za co im patri ta velka vdaka?!!!. Pracovnicky a obcas aj pracovnici KU si vdaku nezasluzia, iba ak porozumenie a mozno lutost nad ich zalostnym stavom. Ako sme si ich skorumpovali, tak sa nam to teraz vracia, pretoze uz dostavaju po prstoch, tak sa tvaria urazene. Stalo sa obvyklostou, ze kataster nestiha (podobne ako sudy), vseobecna vyhovorka.

Pozitivne vidim snahy na www.katasterportal.sk ale aj tu je kopa prietahov, uz rok sa hovori o tom, ze tato sluzba bude komplet zadara, ale vyhovaraju sa na HW nepripravenost, platena verzia im umoznuje korigovat zataz servera.

Skratka > Katastrofalny urad ...
Kolenčík
17.12.06,18:11
Som rád, že sa môžem zapojiť do tejto diskusie. Mne zas dňa 21. 08. 2006 bol vydaný výpis z listu vlastníctva na určitú malú parcelu. V ten deň som požiadal o identifikáciu tejto parcele a čudujte sa svete dnes je december a túto ešte doposiaľ nemám, keď som ju bol niekoľko krát urgovať, odpoveď znela – čakajte kým Vás vyzveme na zaplatenie kolku. Nevyzvali. Keď som pred mesiacom osobne bol v pozemkovej knihe, zistil som, že za mnou o túto náročnú prácu pre tento úrad od môjho podania požiadalo ďalších 14 občanov, ako tak rátam neviem ako ten posledný uhradí pre nich dôležitý kolok, lebo ak to tak pôjde ten posledný by mal už platiť v euro. Konštatujete, že niet sa kde odvolať, komu vlastne tento úrad patrí, komu zodpovedá za právny systém. Všetkým podobným záujemcom držím palce. Nečudujem sa v Petržalke, možno toho majú viac, ale u nás v jednom z najmenších okresov Slovenska. Ďakujem za motiváciu. A na záver: Možno ten dátum vystavenia pre niektorých zamestnancov úradu bol odstrašujúci (vstup vojsk na naše územie), možno to ešte riadia tí, ktorí tento vstup podporovali.