-mirec-
27.11.06,19:55
doterajšie patranie bolo asi take : jeden by chcel herňu z pc a druhy predaj a servis pc . Čo vy na to a ake by to malo klady a zápory P.S byvame na východe
jopo
28.11.06,07:49
Podla mna, herna z PC do dlhodobeho hladiska nic moc, pocet PC v rodinach narasta a aj moznost hrania po sieti je uz velka v metropolitnych sietach.Mozno v tejto chvili by to este vynasalo ale maximalne tak este rok-dva. Predaj pocitacov je dobry napad, ale je potrebne najprv dobre miesto, pekna predajna kde bude vystavenych kopec pocitacov a hlavne dobrych pracovnikov co vedia PC poskladat za 24 hodin.Nehovorim o reklame. Najlepsie je asi sklbit tu predajnu z hernou do jedneho.
camelfly
28.11.06,10:47
nevidim dovod preco by si to nemohol mat oboje,
internetovu citaren, predaj a servic PC,
nakolko jedno z druhym by sa prelinalo a doplnalo

- asi by bolo dobre keby si mal hlavne zariadenie inetky
na vhodnom mieste, to je pre firmu dost dolezite

- zamerat sa, aka klientela by k tebe mala chodit,
este stale je vela ludi co propaguju internetove
citarne alebo kaviarne, su to hlavne ludia co maju
radi intimitu a hlavne to, ze chodia na inu IP adresu
aku maju doma, ale aj starsi ludia co si internet este
stale dovolit nemozu, no ale aj podnikatelia co
net nemaju a vybavuju cez inetku svoje zalezitosti

- poznam mnoho ludi co radsej pridu do inetky, maju
radi tu atmosferu ktoru im poskytuje

- co je dolezite je doloženie dokladov preukazujúcich
legálne nadobudnutie uvedeného počítačového programu
v súlade s platnými právnymi predpismi (kópie faktúr,
daňových dokladov) na pocitacoch

- ked chcete pouzivat aj sietove hry tak treba zabezpecit:
súhlas na užívanie počítačového programu (počítačovej hry)ktora
sa udeľuje za predpokladu dodržiavania autorských práv a licenčnej dohody spomínaného titulu v súvislosti s účelom bežného prevádzkovania v počítačových herniach a internetových kaviarňach, teda sprístupnenie možnosti využívania predmetného počítačového programu (počítačovej hry ) tretím osobám (návštevníkom počítačovej herne / internetovej kaviarne) na dočasnú osobnú potrebu a umožniť týmto osobám tieto programy užívať štandardným spôsobom v rámci bežného prevádzkovania (podľa platných právnych predpisov) počítačovej herne/internetovej kaviarne.

- treba si este zistit na mestskom urade ci internetove citarne
platia nejaku dan, poznam pripady ked sa prevadzkovatelia dohodli
s mestom, ze umoznia pristup v nejake konkretne hodiny verejnosti
zadarmo, myslim tym napriklad detom alebo starsim ludom a dan
im bola odpustena

- urcite je to narocne na cas, prevadzkove hodiny aspon u nas
funguju od 10,00 do 10,00 a v piatok a soboty do 24,00

- ked popri tom budes staviat pocitace, venovat sa udrzbe
pocitaca, instalovanie ci preinstalovanie softov a predajom
nejakych doplnkov, myslim ze je realne sa celkom dobre uzivit
-mirec-
28.11.06,16:56
Vdaka za take rychle odpovede a ktomu aj k veci. Bál som sa že to dude iba zavadzanie na blbosti alebo všetko hovorene od veci , ale som spokojny len potrebujem ešte trocha viecej povzbudiť alebo ešte niečo konkretnejšie alebo neviem čo. ZATIAL DAKUJEM
camelfly
28.11.06,17:06
Vdaka za take rychle odpovede a ktomu aj k veci. Bál som sa že to dude iba zavadzanie na blbosti alebo všetko hovorene od veci , ale som spokojny len potrebujem ešte trocha viecej povzbudiť alebo ešte niečo konkretnejšie alebo neviem čo. ZATIAL DAKUJEM

tu len k veci sa pise ;) a neboj, vsetko sa da zvladnut, len ta chut musi byt,
tak sa drzte ;)
BMGinvest
28.11.06,19:21
Vdaka za take rychle odpovede a ktomu aj k veci. Bál som sa že to dude iba zavadzanie na blbosti alebo všetko hovorene od veci , ale som spokojny len potrebujem ešte trocha viecej povzbudiť alebo ešte niečo konkretnejšie alebo neviem čo. ZATIAL DAKUJEM
200 000 SK dvaja chalani a chcu podnikať

- nemyslis ze je 200 000 na takyto shop malo?
Chobot
28.11.06,19:49
200 000 SK dvaja chalani a chcu podnikať

- nemyslis ze je 200 000 na takyto shop malo?


:rolleyes: Že sa to pýtaš práve Ty, ktorý chce začať podnikať s kapitálom 110.000 SKK?:rolleyes:

Myslím, že sú odhodlaní práve tak, ako Ty. Možno by ste sa mohli spojiť a urobiť to spoločnými silami.
camelfly
29.11.06,06:06
200 000 SK dvaja chalani a chcu podnikať

- nemyslis ze je 200 000 na takyto shop malo?

ja viem ze sme v tvojej teme nezacali moc pekne ;) , objasnili sme ti to, aj sa ospravedlnili ;),
co sa tyka financii, ano vsade, aj v tomto pripade urcite bude problem ako taky s financiami, je len na sikovnosti ci sa pouziju aj starsie veci na zariadenie inetky, co v pripade noveho zariadenia prevysi cielovu sumu, ani licencie nie su najlacnejsie,
ale naozaj je to len o vole zohnat si, vycibrit si, pomoct si ako moze,
zacinat nie je jednoduche ale kolko ludi uz zacalo a dari sa im
Beata2
29.11.06,07:25
ale veď môžu požiadať o nejakú dotáciu. Ale keby boli, je možné po predložení projektu dostať dotáciu. Určite sú aj iné spôsoby
Beata2
29.11.06,07:27
ale veď môžu požiadať o nejakú dotáciu. Ale keby boli, je možné po predložení projektu dostať dotáciu. Určite sú aj iné spôsoby
Myslela som keby boli evidovaní na úrade práce.
BMGinvest
29.11.06,13:07
:rolleyes: Že sa to pýtaš práve Ty, ktorý chce začať podnikať s kapitálom 110.000 SKK?:rolleyes:

Myslím, že sú odhodlaní práve tak, ako Ty. Možno by ste sa mohli spojiť a urobiť to spoločnými silami.

No ja viem niesom natom o nic lepsie dokonca este horsie :D ale aj ich a aj moj kapital je moc maly....

Spolocnymi silami by to asi neislo ja byvam v tt a oni na vychode;)
Chobot
29.11.06,13:24
No ja viem niesom natom o nic lepsie dokonca este horsie :D ale aj ich a aj moj kapital je moc maly....

Spolocnymi silami by to asi neislo ja byvam v tt a oni na vychode;)

To bol len taký strelený nápad. :)

Dúfam, že si tú výčitku nezobral v zlom. Bolo to myslené žartom.;)

Aj tak máte všetci môj obdiv za odvahu a odhodlanie vôbec začať podnikať. Ja by som si na to z obavy pred neúspechom asi netrúfol.
camelfly
29.11.06,15:53
No ja viem niesom natom o nic lepsie dokonca este horsie :D ale aj ich a aj moj kapital je moc maly....

Spolocnymi silami by to asi neislo ja byvam v tt a oni na vychode;)

ale uz su ciele ;) mate ich, idete za tym :) a to je obrovske plus,
este ako sme si pisali cez ss, tak aj podporu zo strany rodiny ci priatelov,
drzim vam palce, to chce len dobre rozpracovat, dat do celku kapital
a malinko stastia k tomu ;)