SMartina
27.11.06,21:44
Ahojte. Potrebujem radu. Môže zamestnanec dostať odmenu aj počas PN (napr. 21,- Sk, aby som vyplatu nemala mínusovu, pretože je PN celý mesiac, k 25.10. dostal vypoved a má DDP z ktorého PC počíta odvod do zdr. poisť. a výsledok je mínus/. Vďaka.:mee: :mee:
marcik
28.11.06,05:18
Dobrá otázka! S tým som sa ešte nestretla,a mám aj pracovníčku čo má DDP ale nebola PN. No počkám kým sa niekto vyjadrí, lebo aj mňa by to zaujímalo! Ale moje riešenie by bolo/ neviem či správne/ : keď PN tak žiadna odmena!,a keď PN tak ani by som neodviedla DDP, veď v ten mesiac nie je z čoho!! Vyjadrí sa niekto??
azuz
28.11.06,05:27
Odmena sa počas PN vyplatiť môže, ale mala by to byť odmena za predchádzajúce obdobia. Odmena za čas, ktorý nepracoval, by bola dosť zvláštna.
Ak je PN a skutočne máš zrážať DDP, tak nevidím problém v mínusovej výplate. Zamestnanec je povinný túto sumu vrátiť zamestnávateľovi. Kedysi dávno som čítala vyjadrenie niektorej DDP, že počas PN sa DDP neplatí, bez ohľadu na to či sa zráža hotovou čiastkou alebo % z určenej sumy. Skús si to prípadne zistiť na príslušnej DDP.
SMartina
29.11.06,18:30
Dík za odpovede, chcela by som este vediet ako to zauctujem v JU Alfa? Ako iný zdaniteľný príjem? Prosím o pomoc.