sybila3
28.11.06,08:38
Ahojte,vie mi niekto poradiť dobrý recept na parížske rožky?
BRUSNO
28.11.06,08:09
Zajtra Ti ho pošlem - musím ho nájsť doma. PS - už si ich niekedy robila? Je to umenie /hľavne aby si dobre "usušila" korpus/.
bezradná
28.11.06,09:09
Pařížské rohlíčky


Těsto:


3 vejce
30 dkg vlašských ořechů
30 dkg moučkového cukru
2 lžíce mouky Na pečící papír zdobícím sáčkem tvoříme rohlíčky. Rohlíčky pečeme raději 14 dní předem, aby změkly.
Poleva ( raději 2 dávky )


20 dkg čokolády na vaření
10 – 12 dkg tuku omega ( 100 % tuk) Krém ( raději 2 dávky )


3 vejce
12 dkg cukru
3 dkg kakaa 1. Vše šlehat nad párou a nechat vychladnout
2. Ušleháme si 25 dkg másla a přidáme vychladlou kakaovou hmotu
3. Krémem zdobíme rohlíčky a polijeme kakaovou hmotou
alena
28.11.06,14:16
pridávam svoj veľakrát odskúšaný recept
sybila3
28.11.06,14:33
Niekedy som ich robievala často, ale vôbec nemôžem nájsť ten recept. díky
sybila3
28.11.06,14:37
Tieto som hľadala, dala som si vyhľadať v googli a hneď prvé bol tento recept, chcela som tie, čo sa nestriekajú na plech, ale možno vyskúšam aj vaše, možno zmením plnku: vyskúšajte

Parížske rožky

250 g mletých orechov, 250 g práškového cukru, 1 žĺtok, 1 vajce. Plnka: 4 vajcia, 7 lyžíc kryštálového cukru, 4 lyžice kakaa, 200 g masla, 0,4 dl rumu. Čokoládovú polevu.

Orechy, práškový cukor, vajce a žĺtok vymiešame a sformujeme valec, ktorý pokrájame na 50 kúskov. Každý kúsok ušúľame na hrúbku prsta. Mierne stočíme a poukladáme na plech. Pečieme pri teplote 50 až 100 stupňov Celzia. Rožky sa počas pečenia musia mierne rozliať. Po vychladnutí ich naplníme plnkou. Plnka: Vajcia, cukor a kakao šľaháme nad parou. Po vychladnutí pridáme maslo a rum. Rožky ozdobíme čokoládovou polevou.
ondrejvla
30.11.06,19:30
Parížske rožteky (Mariškine)

Cesto : 5 bielkov šľahať nad parou s 35 dag jemného kryšt.cukru, do vyšľahaného pridať
25 dag jemno zomletých orechov. Vychladnuté dať do zdobiaceho vrecka s nadstavcom na zdobenie, ktorý má otvor cca 0,5 cm a tvarovať ním na plech, ktorý je vyložený mastným papierom rožteky cca 5 cm, nie tesne vedľa seba, pečením zväčšia svoj objem.
Po upečení ešte horúce prevrátiť aj s papierom opačne, namočiť si pierko do vody a len veľmi jemne potrieť papier tam, kde sú rožteky. Tieto sa uvoľnia, hneď ich odkladať do papierovej škatule.

( ja si pekávam tieto rožteky vopred tak asi 3 dni a až potom dávam krém)

Krém: 5 žĺtkov, 2 celé vajcia, 20 dag prášk.cukor šľahať nad parou, nechať vychladnúť s občasným premiešaním, aby sa nevytvorila kôrka, do vychladnutého zašľahávať po troche
2 celé maslá ( 0,5 kg), po rozmiešaní pridať vychladnutú hmotu uvarenú z :
3 PL kryšt.cukor, 5 PL vody, 3 PL – kopcovité kakaa uvariť nad parou, aby sa nelepilo na okraje, nechať vychladnúť a vychladnuté zašľahať do krému.

Krém nastriekať vlnovkovito n a rožteky vrecom, a dať stuhnúť pred máčaním v čokoláde na balkón alebo do chladničky.

Poleva :
20 dag várovej čokolády ( nie kusovej, ale tabličkovej), 1/3 Cery, polámať a dať roztopiť nad parou za občasného miešania. Po roztopení kliešťami na koláče krémovou časťou máčať rožteky v čokoláde a ukladať na mriežku, aby sa neprilepili a čokoláda stiekla. Potom opäť dať stuhnúť a po stuhnutí môžte ukladať aj na seba, už nezmenia tvar, ani sa neprilepia ( ak to neurobíte úmyselne...)
Orim
01.12.06,20:56
Parížsky krém

Suroviny :
- 1/4l mlieka
- čokoláda
- 1/16 maslo
- ½ palmarín
- vanilkový cukor
- malinové želé


Postup: štvrť litra mlieka nechať zovrieť, rozpustiť v tom čokoládu, polovičku malej kocky masla, polovičku kocky palmarínu a vanilkový cukor, premixovať, strčiť na noc do chladničky a na druhý deň vyšľahať (dá sa to spraviť aj so šľahačkou, čokoládou a cukrom);
Upiecť korpus piškótový a potrieť malinovým želé a šľahačkou (nie je nutné, fantázii sa medze nekladú)