mysimis
28.11.06,09:57
Firma vyrobila a predala tovar do Maďarska. Fa bola vystavená bez DPH, uvedený tovar si odviezli sami. Daňový úrad sa dožaduje od nás aby sme predložili CMR-ku, lenže mi sme neboli dopravcovia. Ako dokážem DÚ, že ten tovar bol naozaj vyvezený?
dana9
28.11.06,09:10
Firma vyrobila a predala tovar do Maďarska. Fa bola vystavená bez DPH, uvedený tovar si odviezli sami. Daňový úrad sa dožaduje od nás aby sme predložili CMR-ku, lenže mi sme neboli dopravcovia. Ako dokážem DÚ, že ten tovar bol naozaj vyvezený?

pokúste sa získať kópiu CMR.

dana
horka
28.11.06,09:12
Musite mat aspon potvrdenu fakturu od odberatela, t.j. potvrdene ze si tovar odviezol do Madarska, resp. uz jedine kopiu jeho CMR.
mysimis
28.11.06,09:18
Jedná sa o tovar ktorý odviezli osobným autom a CMR sa k tomu nevystavovala. Dodací list mám potvrdený.
Sonka
28.11.06,09:28
Nám vždy vodič od odberateľa uvedie na dodacom liste svoje meno,č.jeho dokladu(pasu),ŠPZ jeho auta.Doteraz to daňovému úradu stačilo.A často vyvážame napr.do Čiech.
ivako
28.11.06,09:29
Potrebuješ písomné prehlásenie odberateľa o tom, že si tovar sám vyviezol zo Slovenska. Stačí stručne jednou vetou.
xssx
20.12.06,21:58
Ak rozumiem správne na vývoz tovaru do EU (napr. do AT), ktorý si zhotovím v SR (napr. športové náradie) ako nepl. DPH, budem potrebovať za podmienky, že obstarávateľ je platca DPH v AT (jeho DIČ je overené U302xyz...) a objednal si dopravcu (zo SR/AT/alebo inej krajiny EU) vyplnený CMR (mnou, dopravcom, objednávateľom pri preberaní), dodací list a faktúru?
cloe
20.12.06,22:26
Ak rozumiem správne na vývoz tovaru do EU (napr. do AT), ktorý si zhotovím v SR (napr. športové náradie) ako nepl. DPH, budem potrebovať za podmienky, že obstarávateľ je platca DPH v AT (jeho DIČ je overené U302xyz...) a objednal si dopravcu (zo SR/AT/alebo inej krajiny EU) vyplnený CMR (mnou, dopravcom, objednávateľom pri preberaní), dodací list a faktúru?
Ty ako neplátca DPH nemusíš dokazovať Daňovému úradu nárok na oslobodenie od DPH. V tejto téme sa práve jednalo o to, že Daňový úrad nechcel plátcovi DPH uznať nárok na oslobodenie od dane preto, že nemal potrebné doklady na uplatnenie oslobodenia.
johanka1981
21.12.06,13:02
Potrebujes písomné prehlásenie o tom, že tovar bol vyvezený zo Slovenskej republiky. Jednu potvrdenú kopiu dás odberatelovi a druhu si nechas. Ja som to dávala aj cudzojazyčne.