Luci
13.12.04,11:04
Vie mi niekto poradiť, či v SR existujú nejaké oficiálne vzory súvahy a výkazu ziskov a strát v angličtine a nemčine.
Ďakujem za info.
luebchenko
13.12.04,10:09
Ak by ti stačili staré, niekde by som vyhrabala, daj vedieť či mám hrabať. Nové, aktuálne nemám, žiaľ. Takisto privítam ak niekto má :)
Luci
13.12.04,11:13
Ľubka, pomohlo by mi, keby si našla aj tie staršie. Ktorého roku sa týkajú? Bývajú tiež niejakým spôsobom oficiálne zverejňované?
judy
13.12.04,12:40
Ak by ti stačili staré, niekde by som vyhrabala, daj vedieť či mám hrabať. Nové, aktuálne nemám, žiaľ. Takisto privítam ak niekto má :)Skus si stiahnut demo programu Omega, teraz som to objavila aj ja , ze je mozne tlacit vykazy v anglictine a nemcine.
Ak by si nevedela rady pomozem.
judy
luebchenko
13.12.04,12:48
Fíha, som nevedela, že Omega i takúto možnosť ponúka. Judy, nevieš, dá sa to v Omege nejak jednotne zadať - že chcem, aby mi to čo mám nahodené zapracovalo do nemeckej verzie výsledovky? Myslela som si, že budem musieť cez jednotlivé účty prepisovať účet po účte - tam som objavila aj nemeckú a anglickú mutáciu - ale dá sa to dáko hromadne?

Lucka, ak by si napriek tomu chcela tie staré (už neplatné) výkazy - daj vedieť. Ale k uzávierke potrebuješ aktuálne. Ja mám také, čo platili niekde v 2001 roku.
Luci
13.12.04,14:18
Skúsim sa pozrieť na tú Omegu a ak by niečo, tak sa ozvem :)
barbadoss
13.12.04,14:30
Oficiálne vzory pokial viem nie sú, ale perfektné vzory sú na stránke www.kpmg.sk
aj v a.j. aj v n.j. dokonca i poznámky. Súbory sa dajú stiahnuť.
Bohate ich využívam.
judy
13.12.04,16:09
Fíha, som nevedela, že Omega i takúto možnosť ponúka. Judy, nevieš, dá sa to v Omege nejak jednotne zadať - že chcem, aby mi to čo mám nahodené zapracovalo do nemeckej verzie výsledovky? Myslela som si, že budem musieť cez jednotlivé účty prepisovať účet po účte - tam som objavila aj nemeckú a anglickú mutáciu - ale dá sa to dáko hromadne?

Lucka, ak by si napriek tomu chcela tie staré (už neplatné) výkazy - daj vedieť. Ale k uzávierke potrebuješ aktuálne. Ja mám také, čo platili niekde v 2001 roku.
Skus si zadat tuto operaciu: prehlad - napr. suvaha - tlac zostavy - vystup orig. tlacivo - vlavo dole si zasktni - jazyk /vyber- pokracuj.
judy
luebchenko
14.12.04,07:33
Vďaka, funguje to, len podaktoré účty musím zrejme popísať manuálne - nepreložilo ich! Ale i tak pomohlo http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Luci
14.12.04,12:07
Oficiálne vzory pokial viem nie sú, ale perfektné vzory sú na stránke www.kpmg.sk (http://www.kpmg.sk/)
aj v a.j. aj v n.j. dokonca i poznámky. Súbory sa dajú stiahnuť.
Bohate ich využívam.Ďakujem za tip, ale neviem ich tam nájsť :(