EkoMax
28.11.06,09:45
Prečítala som príspevky ohľadom zmeny minimálnej mzdy a chcem sa opýtať, mám firmy, kde majú zamestnanci na prac. zmluve minimálnu mzdu a vyššie platy sa im dávajú formou prémií. Musím každý rok robiť nový dodatok pracovnej zmluvy, alebo môžem dať do pracovnej zmluvy, že základná mzda sa bude riadiť zákonom o minimálnej mzde ? Viem že väčšinou sa to rieši dodatkom, alebo platovým výmerom, ale pri takom množstve pracovníkov pri jednotlivých firmách je to množstvo nákladov /papier, torner/ a času.
Gabi03
28.11.06,08:50
Nech je v PZ uvedená akákoľvek mzda, minimálna výška musí byť práve minimálna mzda. Ak je v PZ uvedené 6900, musíte dať aj tak 7600. Ergo, myslím, že formou základná mzda = minimálna mzda môže byť uvedené v PZ. Avšak spomenuté prémie by sa asi potom nemali odvíjať od tejto základnej.
Anja111
28.11.06,09:00
Prečítala som príspevky ohľadom zmeny minimálnej mzdy a chcem sa opýtať, mám firmy, kde majú zamestnanci na prac. zmluve minimálnu mzdu a vyššie platy sa im dávajú formou prémií. Musím každý rok robiť nový dodatok pracovnej zmluvy, alebo môžem dať do pracovnej zmluvy, že základná mzda sa bude riadiť zákonom o minimálnej mzde ? Viem že väčšinou sa to rieši dodatkom, alebo platovým výmerom, ale pri takom množstve pracovníkov pri jednotlivých firmách je to množstvo nákladov /papier, torner/ a času.

Ja dávam do pracovnej zmluvy formulku: "minimálna mzda bude každoročne valorizovaná k 1.10.".
EkoMax
28.11.06,09:13
Ďakujem za rýchle odpovede :)