lutik
13.12.04,11:16
Zdravím,

kamarát - študent /bez akýchkoľvek príjmov/ mi urobil www.stránku (http://www.stránku) + logo a nejaké dokumenty.
Na základe akej zmluvy mu mám vyplatiť odmenu, aby nemusel platiť žiadne odvody a ja taktiež?
Myslela som, že zmluva o dielo na základe Občianskeho zákonníka by bolo to najvhodnejšie riešenie. ALE...čím viac príspevkov na porade čítam, tým mám väčší chaos.
Nie je to náhodou príjem z autorskej činnosti? Ak áno, čo potom?
Vyzná sa v tom niekto?
lutik
13.12.04,12:36
je tu prítomný nejaký právnik, ktorý má v tom jasno a vedel by poradiť?
accad
10.01.05,10:07
Študent (stredná škola-18 rokov) na základe Zmluvy o dielo (jednorázové spracovanie údajov na PC) podľa Občianskeho zákonníka - jednorázovo zarobil 30 000,-Sk v mesiaci 12/2004.
Z tohto príjmu odviedol 14% do ZP.
V mesiaci 10/04 a 11/04 zarobil na DBPŠ každý mesiac po 3000,-Sk (u zamestnávateľa podpísal prehlásenie), jeho daň=0, ZP=0 za tieto mesiace.

Je možné v tomto prípade použiť ustanovenia § 9 písm.h) ZdP s odvolaním na § 8 ods.1 písm.a) a považovať príjem zo zmluvy o dielo za príjem oslobodený od dane, nakoľko tento príjem nepresiahol 40416 Sk.

Aké povinnosti má tento študent za r.2004 voči daňovému úradu?