daja
28.11.06,09:59
Milí poraďáci, nemáte niekto skúsenosti s tým, či možem žiadať v priebehu roka poisťovňu o vrátenie preplatku na poistení, nakoľko sa v niektorých mesiacoch tohto roku chybne uhradili odvody 2x. Ide o dosť vysokú sumu. Ale už treba čakať len na ročné zúčtovanie. Ďakujem.
Anja111
28.11.06,09:14
Milí poraďáci, nemáte niekto skúsenosti s tým, či možem žiadať v priebehu roka poisťovňu o vrátenie preplatku na poistení, nakoľko sa v niektorých mesiacoch tohto roku chybne uhradili odvody 2x. Ide o dosť vysokú sumu. Ale už treba čakať len na ročné zúčtovanie. Ďakujem.

Ja by som 2x uhradené odvody považovala za úhrady nasledujúcich mesiacov. Znamená to, že by som si ustrážila, aby bolo v roku 12 úhrad, bez ohľadu na to, kedy boli zaplatené.
daja
28.11.06,09:19
Ide o to, že je uhradené už viac ako malo byť za celý tento rok
Anja111
28.11.06,09:32
V tom prípade by som sa pokúsila požiadať ZP o vrátenie preplatku listom, v ktorom by som im situáciu podrobne vysvetlila. Samozrejme, čo najskôr, aby sa dalo vysporiadanie zohľadniť v ročnom zúčtovaní.
daja
28.11.06,09:38
Tiež to chcem urobiť - aj som písala mail do poisťovne- samozrejme žiadna odpoveď. Tak som chcela vedieť, či s tým niekto nemá skúsenosti.
alena
28.11.06,14:13
mám osobnú skúsenosť so žiadosťou o vrátenie omylom zaplateného preddavku na ZP. Treba požiadať listom, doložiť všetky dokumenty, ktoré to preukážu. Trvalo to síce 3 mesiace, kým to vrátili a to som tam musela chodiť osobne a naháňať to, pretože oni majú na všetko čas.