Lucy
13.12.04,12:37
Ahojte poraďáci. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s nerovnomerným rozvrhnutím pracovného času? Potrebovala by som návod, ako to mám spraviť. Počítať dovolenku a ostatné. Napr. Jeden týždeň robí pracovník po - pia každý deň po 8 hod - týždenný prac,čas 40 hod. druhý týždeň - Po - so 40 hod týždeň, rozvrhnutie na 6 dní.
Lucy
13.12.04,11:59
To som čítala, len mňa by zaujímalo, keď to niekto robí v praxi, či mi poradí.
metracik2
14.12.04,15:43
Na ministerstve prace a socialnych veci sa tzm yaobera p. Macuha a je velmi ochotny aj vysvetlit. Inak jeho odporucanie na sledovanie nerovnemerneho pracovneho casu a yaroven aj vyplata mzdy a narok na dovolenku je publikovane, no a teraz ako sa vola ta publikacia. Je to 4/2004 Co ma vediet mydova uctovnicka. Staci<<
ebeš
15.12.04,05:17
Začíname s takýmito pracovníkmi a už sa mi podarilo pár informácii zohnať a som veľmi rada, že má niekto podobné problémy. Vďačná som aj za kontakt na p.Macuhu, lebo už som spisala pár dotazov aj na Inšpektorát práce ( čím sa tým človek viac zaoberá ,tým zisťuje viacej problémov ) ale nula bodov.
výpočet dovolenky:
Predovšetkým treba vedieť rozvrhnutie prac. smien na celý rok. Ich počet sa potom vydelíí číslom 52,17851 ( priemerný počet týždňov v roku ). Číslo. ktoré vyjde sa vynásobí nárokom na dovolenku ( 4 alebo 5 týždňov) a vyjde počet dní dovolenky.
Napr. pri počte smien 175 a 4 týždňovom nároku na dovolenku:
175:52,17851=3,3539 ( toto je zároveň aj počet dní pripadajúcich na jeho týždeň dovolenky- keby si ju chcel čerpať v celku po týždňoch)
3,3539*4= 13,5
Pracovník má nárok na 13,5 dňa dovolenky. V deň, keby mal robiť 8 hodín je to 8-hodinový deň dovolenky a v deň, keď má robiť 6 hodín, je to 6-hodinový deň dovolenky.
Ešte osobne nemám vyriešený problém - koľko hodín dovolenky je na deň v prípade, ak sa dovolenka prepláca z dôvodu ukončenia prac.pomeru.