Simonab
28.11.06,12:20
Neviete mi náhodou niekto poradiť ako sa píšu ( vkladajú ) vo Worde odkazy na zákony pod čiarou? Ďakujem.
Evanka
28.11.06,11:25
Neviete mi náhodou niekto poradiť ako sa píšu ( vkladajú ) vo Worde odkazy na zákony pod čiarou? Ďakujem.
Vložiť, Odkaz, Poznámky pod čiarou
Chobot
28.11.06,11:26
Neviete mi náhodou niekto poradiť ako sa píšu ( vkladajú ) vo Worde odkazy na zákony pod čiarou? Ďakujem.

Robí sa to cez menu - Insert (Vložit), vyberieš Reference a z ponuky vyberieš Footnote (neviem aké sú české ekvivalenty z menu). Tam máš rôzne možnosti - buď pod odstavec, na koniec strany alebo na koniec dokumentu.
bendži
28.11.06,11:29
Poznámka pod čiarou:

1. nastavíme sa kurzorom za slovo, ku ktorému ideme robiť poznámku
2. Vložiť (insert) - poznámka (Footnote)
3. v dialógovom okne nastavíme voľby:
poznámka pod čiarou (footnote) - na konci stránky (bottom of page) alebo
vysvetlivka (endnote) - na konci dokumentu (end of document)
číslovanie (numbering) - nastaviť na Automatické (autonumber)
potvrdíme OK
bendži
28.11.06,11:31
Prikladám jeden PDF súbor, kde je viacej typov na prácu s wordom...
Simonab
28.11.06,11:38
No lež som sa znovu spýtala už tu boli odpovede. Ďakujem ste zlatí, nečakala som také rýchle reakcie. ďakujem moc ste mi pomohli. A keďže sa nedajú udeľovať bodíky posielam slniečka.
Evka:) :) :) :) :) :) :)
Chobot:) :) :) :) :) :) :)
Monika:) :) :) :) :) :) :)
Evanka
28.11.06,11:42
Ďakujem, skúšam, to mi ide. A ďalej ako to dostanem k príslušnému textu? Aby mi to ukazovalo to okienko, keď podržím myšku na číselku pri texte a ukáže mi aj príslušný odkaz pod čiarou?
V príslušnom texte sa ti objaví zvolený znak (napr čísielko). Ak naň dvojklikneš, hodí ťa do patričnej poznámky. Ak číslo v texte vymažeš, vymaže sa aj poznámka pod čiarou.
Simonab
28.11.06,11:43
Huráááááá funguje to. Čo som sa ja blbá natrápila a tu ste mi tak rýchlo pomohli. Môžem pokračovať.