kaja1
28.11.06,21:35
Dobrý večer všetkým,

dnes nám konečne zaviedli doma internet a ja sa nemôžem odpojiť, nakoľko strašne rada chodím na túto schránku a v práci na to jednoducho
nemám dostatočný priestor. Trochu som aj nazbierala odvahy a tak Vám
píšem pár riadkov.
Chcela by som sa týmto poďakovať za tento skvelý nápad, pretože pri surfovaní sa cítim ako "doma", teda medzi svojimi. Niekoľko rokov som pracovala ako účtovníčka, ekonómka, takže v š e t k o je mi tu blízske.
Okrem odborných rád, zákonov aj obyčajné ľudské problémy učtovníkov /všetci dobre vieme čo táto práca obnáša, študovanie zákonov, neustále zmeny, termíny, obdobia daň.priznaním, marec, ...nedocenenie, stále treba na niečo myslieť a pod. /
Bohužiaľ som sa dostala do stavu, keď som toho jednoducho mala dosť a povedala som si, že už bolo dosť.
Dala som výpoveď, odišla na viac ako
rok do zahraničia. Strašne som si oddýchla, Obdobie január - marec som si totálne užívala. Pravdupovediac, tiež mi niekedy bolo ťažko, ale keď som si spomenula na DPH /akurát sa menil zákon po vstupe do EÚ/ a pod., jóój hneď sa mi chcelo.....
Teraz som už nejaký čas doma, našla som si dobrý job, podľa svojich predstáv - žiaden samostatný účtovník a podobne. Proste "klídek". Aj keď mám sem-tam stresy, ide to.
Ale čo čert nechcel, stále sa nájde niekto, nejaká otrava, čo niečo potrebuje poradiť, pozrieť, skontrolovať, zistiť.
Tak sa vážne zamýšlam nad tým, že by som si zobrala 1 max.2 firmy a robila im uct. doma, nakoľko mi to chýba, chcem byť v obraze. Predtým sme mali vo firme auditorku, ktorá bola veľmi ochotná, všetko som s ňou prekonzultovala. Bohužial táto možnosť mi padla , ale je tu p o r a da . A s tou si na to trúfam.
Tak ale som sa rozpísala , zdravím všetkých ktorí si našli čas a dočítali sa až sem. Jednoducho som si nemohla pomôct.

Prajem všetkým veľa pracovných a osobných úspechov a všetko dobré.

Dobrú noc

Karin
Richard
28.11.06,21:03
Celkom som sa pobavil :-) aj napínavé čítanie to bolo ... najprv sa to tvárilo akože si rada že už nerobíš účto a teraz aha, asi sa vrátiš do kolotoča :)

Vitaj!
kaja1
28.11.06,21:12
Aj by som ešte pokračovala v rozpisovaní svojho citového vzťahu k účtovníctvu...ale si prerušil poradu, tak som to rýchlo ukončila :-))). No a múza čo ma kopla, už odišla....

Ale vážne, voči "kolotoču" mám rešpekt. Tak si to chcem tak zariadiť,
aby som to zvládala s prehľadom /aj vďaka porade/. Jednoducho rada účtujem, som rada, keď mi všetko sedí, keď je všetko košér. Trochu ma nebaví vŕtať sa v zákonoch, ale aj to robím. Lebo potom by som nespala.

Ale teraz už idem spať. Lebo som tu už asi 3 hodiny.

Dobrú noc !

PS: Richard vďaka za osobné privítanie, potešilo.
Johanka
29.11.06,08:31
.... existujú rôzne druhy závislostí :D .
Eulalia
29.11.06,14:18
.... existujú rôzne druhy závislostí :D .

Ale k závislosti na Porade sa dobrovoľne priznávam aj ja :D. A vôbec sa z nej nechcem liečiť;).
Karin, vitaj medzi nami.
lenkak
29.11.06,15:16
Tu je tá správna atmosféra, kopec skvelých ľudí, vždy tu nájdeš čo potrebuješ a v neposlednom rade sa tu nájdu aj priatelia, ktorí sa Ti neotočia chrbtom v akejkoľvek situácii.
DanielaSL
29.11.06,16:29
A ešte keď sa s tými príma ľuďmi osobne spoznáte......zistíte zrazu koľko máte priateľov a prekvapí vás, že stále si máte o čom rozprávať...ako keby ste sa poznali celý život. Kto to zažil, vie o čom tu píšem.
lenkak
29.11.06,16:32
Danielka: napriek tomu, že som sa s Tebou ešte osobne nestretla a sme len v telefonickom kontakte, úplne s Tebou súhlasím a len dodám, že veľa razy postačí hlas popr. aj foto
ajobs
29.11.06,22:31
Danielka: napriek tomu, že som sa s Tebou ešte osobne nestretla a sme len v telefonickom kontakte, úplne s Tebou súhlasím a len dodám, že veľa razy postačí hlas popr. aj foto

Dúfam, že budú aj Krahule 2007....:) - čiže osobné stretnutie na nezaplatenie.
Soňula
30.11.06,06:01
Aj ja denne pozerám poradu, aj keď to nevidieť na mojích príspevkoch, ale je to denne 1.-2.hod. Už dávno som chcela napísať niečo pochvalne, ale niak som nenašla odvahu, asi správne vyjadriť, ako mi porada pomáha. Preto sa mi páči, ako sa vyjadrila KAJA 1. Našla som tu veľa rád nejen o účtovníctve.
Preto si dovolím napísať, že aj ja MILUJEM PORADU, aj keď mi tieto dve slová pripomínajú /trochu/ reklamu na bublinkovú čokoládu.
Beata2
30.11.06,10:50
Soňula, hovoríš mi z duše. ani ja nemám veľakrát odvahu zapojiť sa, ale keď to tu celé čítam... páčite sa mi poraďáci.
dracica
29.12.06,18:37
Som čerstvo zaregistrovaným užívateľom porady, ale musím povedať že sa mi táto stránka zapáčila. Rozhodla som sa, že si prečítam postupne všetky príspevky, ale nato budem potrebovať asi 2 mesiace...Veľmi dobrá je rubrika "začíname" a obdivujem trpezlivosť poraďákov s akou odpovedajú na zadané otázky...Verím, že ste svojimi príspevkami pomohli mnohým začínajúcim podnikateľom a takýmto spôsobom prispievate aj k rozvoju malého a stredného podnikania na Slovensku...Na záver by som chcela napísať jedno veľké ďakujeeeeeeeeeeeeem všetkým ochotným poraďákom, P. Mihálovi, Richardovi...
Melnick
29.12.06,18:41
Som čerstvo zaregistrovaným užívateľom porady, ale musím povedať že sa mi táto stránka zapáčila. Rozhodla som sa, že si prečítam postupne všetky príspevky, ale nato budem potrebovať asi 2 mesiace...Veľmi dobrá je rubrika "začíname" a obdivujem trpezlivosť poraďákov s akou odpovedajú na zadané otázky...Verím, že ste svojimi príspevkami pomohli mnohým začínajúcim podnikateľom a takýmto spôsobom prispievate aj k rozvoju malého a stredného podnikania na Slovensku...Na záver by som chcela napísať jedno veľké ďakujeeeeeeeeeeeeem všetkým ochotným poraďákom, P. Mihálovi, Richardovi...

dracica , máš kurz rýchleho čítania?:) :) :) Podľa mňa venuješ tomu čítaniu viac,ako 2 mesiace.:) :) :)
dracica
29.12.06,18:48
Netuším koľko je tu veru príspevkov, odhadla som to cca...Najlepšie by bolo pre mňa, keby som si ich mohla vytlačiť, ale nevidím iné východisko iba to nakopírovať do Wordu..neviete poradiť nejaké jednoduchšie riešenie, z počítača ma strašne bolia oči
dracica
29.12.06,18:50
dracica , máš kurz rýchleho čítania?:) :) :) Podľa mňa venuješ tomu čítaniu viac,ako 2 mesiace.:) :) :)

Asi to bude dlšie trvať, blíži sa čas uzávierok a ešte aj jeden projekt končíme v marci tak budem mať čo robiť, aby som to všetko postíhala..:)
Daska
29.12.06,18:53
Myslim ze ani vsetky temy citat nemusis, kopec ich je uz neaktualnych..., inak v hornej liste mas praca s temou a tam si mozes dat verzia pre tlac, da sa ti to pekne ulozit...
dracica
29.12.06,18:58
Myslim ze ani vsetky temy citat nemusis, kopec ich je uz neaktualnych..., inak v hornej liste mas praca s temou a tam si mozes dat verzia pre tlac, da sa ti to pekne ulozit...

Tú lištu som si veru nevšimla, ďakujem...hmm to nie dobré, že sú tu neaktuálne príspevky, mohlo by to veľa ľudí pomýliť, nedalo by sa to nejako označiť napr. písmenom N ??? ináč to som mohla napísať do rubriky návrhy a pripomienky
Daska
29.12.06,19:06
...hmm to nie dobré, že sú tu neaktuálne príspevky, mohlo by to veľa ľudí pomýliť, nedalo by sa to nejako označiť napr. písmenom N ??? ináč to som mohla napísať do rubriky návrhy a pripomienky

Myslim ze to je nejako osetrene, ale k tomu by sa mal vyjadrit Richard. Ale podla toho ako sa u nas menia zakony asi vela veci co sa tu riesili pred rokom alebo 2 nebudu najaktualnejsie...
endrju
29.12.06,19:24
Netuším koľko je tu veru príspevkov, odhadla som to cca...Najlepšie by bolo pre mňa, keby som si ich mohla vytlačiť, ale nevidím iné východisko iba to nakopírovať do Wordu..neviete poradiť nejaké jednoduchšie riešenie, z počítača ma strašne bolia oči ;)
Aby si tušila ...
Stav bol "zosnímaný" 29.12.2006 o 21:15 hod.
Nie sú v tom započítané príspevky a témy z DRAKa.
;)
Prajem príjemnú zábavu :cool:

P.S.
Vytlačiť? :eek:
Prosím, šetri lesy. Odhadujem, že na vytlačenie kompletnej agendy z Porady by si spotrebovala "vagón" papiera. :rolleyes:

Mám v pracovnej náplni aj "zabávanie sa" s matematikou. Zneužijem to trochu:

- predpokladám, že svoj "záväzok" by si z 2 mesiacov prehodnotila na 1/2 roka (pre jednoduchšie počítanie 180 dní).
- predpokladám, že za pol roka nepribudne ani jedna téma a ani jeden príspevok ;)
- nebudem sa "hrať" so zaokruhľovaním priemerného počtu tém / príspevkov, ktoré by si mala zvládnuť za deň; jednoducho "useknem" výsledok výpočtu na celom čísle.

Ak chceš splniť prehodnotený záväzok, mala by si denne zvládnuť
37194 : 180 = 206 tém alebo
341408 : 180 = 1896 príspevkov.

Deň má 24 hodín (niekedy aj 25).
Ak nebudeš spať a "ťahať" nepretržitú prevádzku, stihneš za deň pracovať aj viac ako 25 hodín.

Predpokladám, že budeš príspevky z Porady čítať na plný úväzok s maximálne povoleným počtom nadčasov, t.j. 48 hodín týždenne (= 7 dní).
Koľkože to tém / príspevkov by si mala zvládnuť za jednu pracovnú hodinu?
(206 * 7) / 48 = 30 tém za jednu pracovnú hodinu alebo
(1896 * 7) / 48 = 276 príspevkov za jednu pracovnú hodinu

Hodina má 60 minút ...

:D :D :D

Ďalej sa už asi iba píska :)
dracica
29.12.06,19:43
No pekne ste ma dostali, to som si ušila na seba búdu...:)
Eulalia
30.12.06,04:25
No pekne ste ma dostali, to som si ušila na seba búdu...:)

Neboj moja, Andrej si z nás rád robí žarty:) . Ale časom prídeš na to, že Richard pravidelne Poradu upratuje, a to, čo je neaktuálne, nájdeš v archíve. Občas sa musíš vrátiť aj k starým veciam, preto je dobré, že to tu ešte stále nájdeme. Snaž sa predovšetkým naučiť sa vyhľadávať a nemusíš čítať všetko, nájdeš si to, čo práve potrebuješ. Ale súhlasím s Tebou, že Porada je pre účtovníka (a nie len pre účtovníka) "to pravé orechové". A závislákov na Porade je tu viac než dosť, nebudeš sama:D .
liba2
30.12.06,07:44
No ja som na porade takmer denne a preto neviem ako sa mi to stalo, ale túto tému som "objavila" teraz.
Pripájam sa k tým čo sa už vyjadrili: aj ja milujem poradu :p .
Anja111
30.12.06,09:04
Aj ja milujem poradu a úplne som podľahla jej čaru.
Alebo, že by to bola už závislosť? :)
Melnick
30.12.06,09:09
http://www.gify.nou.cz/index_soubory/zz-z.gif
Tiež ju milujem a preto želám všetkým , ktorí Poradu navštevujú ,aby ten maličký,keď sa mu podarí ukorisťiť hodiny času, bol k nám všetkým štedrý
vo všetkých oblastiach.
A preto milí priatelia
http://www.gify.nou.cz/index_soubory/tl79.gif (http://www.gify.nou.cz/novy%20rok_07.htm)
................................. Maja P.
Halli
30.12.06,09:47
Aj ja ju milujééém, aj keď mám z nej občas takéééto očká ...:D
Jozef Mihál
30.12.06,12:07
Aj ja milujem Poradu.

P.S. Nehovorte to mojej manželke.
karol.za
30.12.06,12:33
Aj ja milujem Poradu.

P.S. Nehovorte to mojej manželke.
Jozef,moja to už vie!!!
Už sa s týmto faktom zmierila a už na Poradu ani nežiarli.
s pozdravom karol
:):):):):)
janasim
30.12.06,15:12
Tiež nedopustím na poradu!!!!
DanielaSL
30.12.06,15:15
Dúfam, že budú aj Krahule 2007....:) - čiže osobné stretnutie na nezaplatenie.

My chceme Krahule......;) :) ....
Jozef Mihál
30.12.06,16:51
Krahule budú
Zuziana
30.12.06,17:20
Tak teda pôjdeme...hurá
Manual
30.12.06,17:57
Tak teda poďme na Krahule, aj keď je tma...:D :D :D
Eulalia
30.12.06,18:15
Tak teda poďme na Krahule, aj keď je tma...:D :D :D

Silvester na Krahuliach, náhodou, nemusí byť na zahodenie:D A nikde nie je napísané, že musíme všetci vedieť lyžovať:D :D :D
kukučka
30.12.06,18:21
Krahule = věsničko má středisková? :D :D :D
Manual
30.12.06,18:27
Silvester na Krahuliach, náhodou, nemusí byť na zahodenie:D A nikde nie je napísané, že musíme všetci vedieť lyžovať:D :D :D
A veď môžeme aj sánkovať...
Manual
30.12.06,18:28
Krahule = věsničko má středisková? :D :D :D
a...nebolo by ďaleko od tej vesničky...:D
Jozef Mihál
30.12.06,18:41
Nerobte si srandu a radšej si do kalendárika zaznačte víkend 26.-27.5.2007 s heslom "Krahule III.".
DanielaSL
30.12.06,18:52
Nerobte si srandu a radšej si do kalendárika zaznačte víkend 26.-27.5.2007 s heslom "Krahule III.".

Alebo školenie k RZZP?;)
Manual
30.12.06,18:55
Nerobte si srandu a radšej si do kalendárika zaznačte víkend 26.-27.5.2007 s heslom "Krahule III.".
A stalo sa... máme zaevidované... Jožko tešíme sa na spoločné stretnutie.
Jozef Mihál
30.12.06,19:44
Alebo školenie k RZZP?;)
Ak chceš mať Krahule v nákladoch a bez DPH, poriešime to.
Eulalia
31.12.06,05:30
Nerobte si srandu a radšej si do kalendárika zaznačte víkend 26.-27.5.2007 s heslom "Krahule III.".

Tomu sa povie "konštruktívny návrh". Hurá na Krahule:D Aké je prískočné pre Krahulských nováčikov?:p
liba2
31.12.06,10:09
Tomu sa povie "konštruktívny návrh". Hurá na Krahule:D Aké je prískočné pre Krahulských nováčikov?:p100%-ná osobná účasť :D