tina20
29.11.06,08:13
Prosím o radu, dnes som obdržala šek od firmy FIRMDATA na 1480 SK. To je poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti. Je potrebné zaplatiť to, alebo nie?
Paula
29.11.06,07:14
Prosím o radu, dnes som obdržala šek od firmy FIRMDATA na 1480 SK. To je poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti. Je potrebné zaplatiť to, alebo nie?

http://www.porada.sk/showthread.php?t=30096&highlight=FIRMDATA
Evanka
29.11.06,07:18
Prosím o radu, dnes som obdržala šek od firmy FIRMDATA na 1480 SK. To je poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti. Je potrebné zaplatiť to, alebo nie?
Poplatok za registráciu do OR iba Registračnému súdu.
tina20
29.11.06,07:22
ďakujem za rýchle odpovede
Velettka
29.11.06,10:10
mne to chodi uz dlho, ale zakazdym to leti rovno do kosa :)))) mozes to urobit aj ty :)
M3G
30.11.06,12:31
Zápis do registra obchodu alebo ako to tieto špecializované firmy nazvať dokážu je synonymom Zápisu obyvateľov Zeme k odberu dýchateľného vzduchu na Zemi. Nechápem, že sa nájde toľko neserióznych podnikateľov, ktorí dokážu bez výčitiek svedomia ponúkať takéto služby....:mad:
josh
30.11.06,13:16
Nahodou, podla mna to je skvely napad vyuzit ludsku blbost.
Gabi03
30.11.06,13:25
Preto sme tam, kde sme... :(
josh
30.11.06,13:39
Vies, ked pravnik, ktory zaklada niekomu spolocnost, na toto neupozorni, tak je zly pravnik. Ma to vediet a povedat, zobral za to peniaze.
A ked si niekto zaklada spolocnost sam, ma ratat s neplanovanymi vydavkami kvoli tomu, ze v tom nevie chodit. Asi tolko. :)
Gabi03
30.11.06,13:42
Vies, ked pravnik, ktory zaklada niekomu spolocnost, na toto neupozorni, tak je zly pravnik. Ma to vediet a povedat, zobral za to peniaze.
A ked si niekto zaklada spolocnost sam, ma ratat s neplanovanymi vydavkami kvoli tomu, ze v tom nevie chodit. Asi tolko. :)

S tým súhlasím. mimotemy Ale isto by sa dalo donekonečna polemizovať o tom, či zarábať na neznalosti, hlúposti (nazvať to môžeme hociako) ľudí, alebo im pomáhať, ako tu na porade. ;)
josh
30.11.06,14:52
Urcite to moralne alebo eticky nie je ok. Ale mas pravdu, nebudeme to rozvijat dalej, lebo by sme sa mohli zamotat do nejakych metafyzickych debat dokonca az o konzume a tak a to nie je cielom ani ucelom tejto stranky... :)
kenzo
13.11.07,16:10
..jasne aj sa som na to malem skocil, ale esteze ste tuna Vy! Prajem Vam vceckym vela zdaru!! A hlavne dakujeem :)
Bastian
14.11.07,08:47
S tým súhlasím. mimotemy Ale isto by sa dalo donekonečna polemizovať o tom, či zarábať na neznalosti, hlúposti (nazvať to môžeme hociako) ľudí, alebo im pomáhať, ako tu na porade. ;)

Či už je to REGISTER OBCHODU (čudujem sa, že im ten názov ešte nezatrhli - je to skoro ako OBCHODNÝ REGISTER určite to veľa ľudí pomýli - majitelia: Ladislav Macko (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Macko&MENO=Ladislav&SID=0&T=f0&R=1)Kadnárova 84 BA Iveta Macková (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Macková&MENO=Iveta&SID=0&T=f0&R=1)Kadnárová 84 BA)alebo FIRMDATA (šikovní rakúšania), ponúkajú v podstate to isté...

Podľa mňa je na tom neseriózne to, že dopredu vedia ako prídu k peniazom.

Pochybujem, že si od nich niekto kúpi CD za 3.000,-Sk.
Peniaze majú podľa mňa iba od začínajúcich s.r.o.-čiek (bažantov:)), ktorí majú zo všetkého okolo vybavovania potrebných vecí veľkú hlavu.

Asi treba založiť jednu tému s názvom REGISTER OBCHODU, FIRMDATA, atď. kde to bude všetko na jednom mieste.
Pavol Kubala-UNIVERZAL
25.06.08,10:04
som rada, že existujete, ináč mňa asi trafí .... vďaka.
Cajicek21
17.05.11,05:42
Aj mne prišla ponuka od FIRMDATA Kopčianksa 15 Bratislava na sumu 59 €...Aj vdaka tejto diskusii Nemusím platiť nič! Prečo na SK existujú takéto pochybné spoločnosti? Prečo im niekto neklepne konečne po prstoch?! Je to zralé na políciu!
maktubka
01.12.11,08:06
Aj mne dnes prišiel šek na 59 €, ale už odpočíva v koši :P . Zberba slovenská, aj ja začnem rozosielať šeky, nech sa mi to pekne kopí na účte :).