Jozef Mihál
29.11.06,10:14
Zamestnávateľ prispieva zamestnancom na doplnkové dôchodkové sporenie zo sociálneho fondu.

Ide o zdanený príjem zamestnancov?

Započítava sa to do vymeriavacích základov a platia sa odvody?
Jozef Mihál
29.11.06,09:20
Daň sa platí, odvody sa neplatia.

Podľa § 5 ods.1 písm.f) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov ide o príjem zo závislej činnosti.

Podľa § 138 ods.2 zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení sa do vymeriavacieho základu zamestnanca nezahŕňajú príspevky zo sociálneho fondu.

Podľa § 13 ods.4 písm.c) zákona č.580/2004 Z. o zdravotnom poistení sa do vymeriavacieho základu zamestnanca nezapočítavajú príspevky zo sociálneho fondu.

ZoDP_§5
ZSP_§138
ZZP_§13
sonička
08.12.06,11:38
A ak sa prispieva zo zisku?
makovnik1
19.03.07,10:23
A ak sa prispieva zo zisku?
tak sa platí daň a ZP
Jozef Mihál
19.03.07,10:25
Súhlasím .
para
16.10.17,06:22
Dobrý deň,


ospravedlňujem sa moja otázka asi nie celkom patrí do tejto témy, ale nenašiel som tému ktorá by zodpovedala mojej otázky:



chcel by som sa opýtať, pred koncom roka chceme vyplatiť zamestnancom v hotovosti príspevok na regeneráciu pracovnej sily zo SF. Môžeme si do podmienok vyplatenia uviesť napr. je v stave k 1.12. príslušného roka, krátenie príspevku vo výške 1/12 za každý neodpracovaný mesiac ? Napr. zamestnanci, ktorí boli zamestnaní na dobu určitú v priebehu roka a nebudú v stave k 1.12. nedostanú odmenu vôbec, bude to v súlade s platnou legislatívou ?


Ďakujem
para
17.10.17,04:54
Dobrý deň,


ospravedlňujem sa moja otázka asi nie celkom patrí do tejto témy, ale nenašiel som tému ktorá by zodpovedala mojej otázky:



chcel by som sa opýtať, pred koncom roka chceme vyplatiť zamestnancom v hotovosti príspevok na regeneráciu pracovnej sily zo SF. Môžeme si do podmienok vyplatenia uviesť napr. je v stave k 1.12. príslušného roka, krátenie príspevku vo výške 1/12 za každý neodpracovaný mesiac ? Napr. zamestnanci, ktorí boli zamestnaní na dobu určitú v priebehu roka a nebudú v stave k 1.12. nedostanú odmenu vôbec, bude to v súlade s platnou legislatívou ?


Ďakujem