fipina
29.11.06,10:33
Prosím Vás, odkedy táto povinnosť zamestnávateľa neplatí?
dodávam : jedná sa o zdravotné poistenie. Alebo sa mýlim?
BRUSNO
29.11.06,09:42
Toto ma zaujíma? Čo neplatí?
fipina
29.11.06,09:46
Toto ma zaujíma? Čo neplatí?
Počula som, že už zamestnávateľ nemusí nahlasovať neplatené voľno hromadným oznámením, len ho vykazuje v mesačných výkazoch.
Neviem, či je to pravda - ak áno, odkedy to platí?
BRUSNO
29.11.06,09:48
Tak máme obe asi rovnaký problém. Aj ja mám zamestnanca, ktorý už nemá dovolenku, ani náhradné voľno a napriek tomu bol dva dni doma. Už som napísala na poradu - tak musíme čakať.
dana99
29.11.06,10:00
Ahojte. Vo Všeobecnej zdrav.pois. mi povedali, že neoznamujem nič, ale úhrada poistného musí byť realizovaná cez firmu (mzda=0, VZ=6900) a firma si to má vyúčtovať so zamestnancom.
jankasm
29.11.06,10:04
Áno, potvrdzujem. ;)
Neplatené voľno sa na ZP nenahlasuje. (od kedy to platí, neviem)
Počas neplateného voľna sa však musí dodržať minimálny VZ, ktorý je momentálne 6900,-Sk. Takže ak jeho mzda za mesiac, v ktorom mal neplatené voľno bude vyššia, je všetko OK a odvod ide z dosiahnutej mzdy. Ak by však mzda bola nižšia ako 6900,- odvod treba odviezť minimálne z tejto sumy. :)
BRUSNO
29.11.06,10:14
A čo je pravdy na tom, že tieto dni - neplatené voľno sa zamestnancovi nezarátavajú do zápočtu rokov? Že mu napr. v 60-tke bude chýbať napr.40 dní, ktoré počas svojho života mal ako neplatené voľno?
dana99
29.11.06,11:00
Je to pravda. Má možnosť prihlásiť sa ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a platiť si sám. Koniec, koncov - väčšinou je to zamestnanec, kto chce neplatené voľno. Dana
BRUSNO
29.11.06,11:22
Konkrétne náš zamestnanec nechcel neplatené voľno sám - len nemá dovolenku, nemá nadčasy - ani si to nechce nadrobiť, tak proste čo mu mám na ten deň dať?
Danka99 - a to ho mám na ten konkrétny deň odhlásiť z poisťovne?
BRUSNO
29.11.06,11:23
Alebo mu to niekde napíšem na zápočet rokov?
jankasm
29.11.06,11:23
Konkrétne náš zamestnanec nechcel neplatené voľno sám - len nemá dovolenku, nemá nadčasy - ani si to nechce nadrobiť, tak proste čo mu mám na ten deň dať?
Danka99 - a to ho mám na ten konkrétny deň odhlásiť z poisťovne?

Zo ZP nie.
Na SP mu nahlásiš prerušenie na RLFO.
BRUSNO
29.11.06,11:24
Som pripečená - čo je to RLFO?
dana99
29.11.06,11:28
a prečo nebol v práci? dohodol sa so šéfom?
dana99
29.11.06,11:29
registračný list FO
jankasm
29.11.06,11:29
Som pripečená - čo je to RLFO?

Registračný list fyzickej osoby, klasický, na ktorom prihlasuješ a odhlasuješ zamestnancov. ;)
BRUSNO
29.11.06,11:32
A ešte otázočka - keď na to zamestnanca upozorním - že ten deň sa mu nezarátava a napriek tomu si ešte do konca tohoto roku zoberie napr.3 dni voľno - tak každý deň extra odhlásiť a potom nahlásiť a znova odhlásiť a znova nahlásiť... Nemôžem to urobiť napr.na konci mesiaca sumárne?
jankasm
29.11.06,11:34
A ešte otázočka - keď na to zamestnanca upozorním - že ten deň sa mu nezarátava a napriek tomu si ešte do konca tohoto roku zoberie napr.3 dni voľno - tak každý deň extra odhlásiť a potom nahlásiť a znova odhlásiť a znova nahlásiť... Nemôžem to urobiť napr.na konci mesiaca sumárne?

Nahlasuje sa to do 8 dní od zmeny. Takže ak je neplatené voľno napr. 1 deň môžeš rovno nahlásiť aj začiatok aj koniec (v lehote do 8 dní). Ale sumárne za mesiac sa to bohužiaľ nedá. ;)
BRUSNO
29.11.06,11:35
Ďakujééééééééééém.
dana99
29.11.06,11:38
A ešte otázočka - keď na to zamestnanca upozorním - že ten deň sa mu nezarátava a napriek tomu si ešte do konca tohoto roku zoberie napr.3 dni voľno - tak každý deň extra odhlásiť a potom nahlásiť a znova odhlásiť a znova nahlásiť... Nemôžem to urobiť napr.na konci mesiaca sumárne?

... a nemá mať náhodou neospravedlnenú absenciu?
BRUSNO
29.11.06,11:40
Možno že aj bude mať. Zatiaľ o tom môj šéf ešte nevie - chcela som to urobiť jednoduchšou cestou - aby si to proste nadrobil. Lenže on si zo mňa robí zrejme srandu. Tak to pre tento krát urobím cez to neplatené voľno a uvidíme nabudúce.
BRUSNO
29.11.06,11:42
V pracovných zmluvách máme, že za jeden deň absencie sa strhnú tri dni dovolenky - lenže ten zamestnanec už dovolenku žiadnu nemá. A na chybe sú vedúci - lebo ho pustili a vôbec sa ma neprišli opýtať či ešte dovolenku má.
dana99
29.11.06,11:44
Ak mu dáš neplatené voľno, môže byť len rád. Nezabudni, že do ELDP sa tieto doby prerušenia neuvádzajú. Konkrétne dni vynecháš. Ahoj.
jales
29.11.06,12:22
Nemáte problém s nahlasovaním neplateného voľna do 8 dní do SP. Určite sa Vám tiež stáva, že až pri mesačných uzávierkách zistíte, že niekto má prečerpanú dovolenku, resp. tzv. Péčka a musí byť z toho neplatené voľno a samozrejme je dávno po 8 dňoch.
marmal
29.11.06,12:37
Stalo sa mi to uz viackrat, ze az pri pocitani vyplat som zistila, ze dotycny zamestnanec nebol v praci, dal si dovolenku a uz ju nemal, tak som to potom na RLFO oznamila do socialky. Na jednom liste som vypisala zaciatok aj koniec prerusenia (aj ked to bolo viac ako 1 den), zatial sa mi nikto zo SP neozval, ze by to bolo zle, hoci podmienka do 8 dni nebola splnena.

Marta
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: