BRUSNO
29.11.06,10:40
Nikdy som s tým nemala problém, ale pred časom začal a síce - mohla som nosiť akékoľvek náušnice - zlaté, strieborné aj "šmejdy" a nič - uši ma neboleli. Lenže teraz vôbec neviem aké si mám kupovať - dokonca aj od niektorých zlatých sa mi po dni nosenia zapália dierky. Máte niekto nejaké skúsenosti - buď nejaká masť alebo niečo.
mgm
29.11.06,12:32
Mne pomohol Framikoin - ale je asi len na predpis.
Aj nechtíková masť je na takéto veci veľmi dobrá, aspoň mne pri týchto problémoch vždy pomôže
janaGT
29.11.06,12:48
ja mám podobný problém s 8 ročnou dcérou. Do 5 rokov nosila náušničky zlaté, ktoré dostala ku krstu. Žiadny problém nebol. Potom sme jej nasadili iné - napichovačky, ktoré dostala do daru. Tiež zlaté. A vtedy sa začal tiež problém s hnisaním ušiek. Doktorka mi hovorila, nech tie nášnice nechám pár dní v liehu, ušká som tiež čistila liehom, keď sa zahojili, nášnice sme znova dali. Ale za 1 deň to isté - začervenanie a hnisanie. Liečili sme jej to aj framikoinovou masťou. Tá ich vyliečila ale čo keď sme dali nášunice, znova ten istý kolobeh. Takže zostala bez nášuníc, lebo už ich potom odmietala aj sama, nakoľko ju tie ušká boleli.
Lucuš
30.11.06,09:00
No neviem či ti pomôžem ale mne poradili, natrieť tú časť náušníc, ktorá ide do dierky ucha bezfarebným lakom. Ja som mala problém s bižutériu, natieram a mám pokoj.