kvjetecko
29.11.06,11:07
Chceli by sme rozpustit SF. Su na to pravidla urcene zakonom- konkretne sa mi jedna o to, ze vacsina nasoch Z-cov je v prac. pomere tak 3 mesiace - su tu nejake obmedzenie podla poctu mesiacov v prac. pomere v danom roku?
Mozem im ten fond rozdelit napr. ze kazdemu dam 500,- ako prispevok zo SFcez vypl. pasku? musim definovat presne na co to dostali? Chceli by sme im trosku prilepsit pred vianocami peniazmi ( nie poukazkami apod.)
Dakujem vam.
Tweety
29.11.06,10:45
Chceli by sme rozpustit SF. Su na to pravidla urcene zakonom- konkretne sa mi jedna o to, ze vacsina nasoch Z-cov je v prac. pomere tak 3 mesiace - su tu nejake obmedzenie podla poctu mesiacov v prac. pomere v danom roku?
Mozem im ten fond rozdelit napr. ze kazdemu dam 500,- ako prispevok zo SFcez vypl. pasku? musim definovat presne na co to dostali? Chceli by sme im trosku prilepsit pred vianocami peniazmi ( nie poukazkami apod.)
Dakujem vam. V prvom rade je povinnosťou prispievať zo SF na stravovanie zamestnancov. Ak im idete rozdeliť hotovosť, táto bude podliehať zdaneniu.
kvjetecko
29.11.06,13:55
stravovanie mame zabezpecene formou zamestnaneckej stravy ( varime priamo u nas)
kvjetecko
29.11.06,13:55
jasne ze to bude podliehat zdaneniu, to je samozrejmost
Wlada
29.11.06,14:32
Ja bezne 2x ročne "rozpúšťam" SF ako príspevok na D a príspevok na vian.kolekciu a pod. cez výplatu - riadne zdanené. Suma rovnaká - nerobím rozdiely - je predsa sociálny. Mám to ošetrené v internej smernici.
kvjetecko
30.11.06,04:46
a na vypl. paske je normalne napisane ze prispevok na vian.kolekciu??? alebo len ze prispevok z SF?
ZuzanaP
30.11.06,04:51
U nás na výpl. páske: nepeň. príspevok zo soc. fondu.
BOBY
30.11.06,05:22
Ja mesačne dávam príspevky zo ZSF na stravu-oslobodenie z DzP. Pred vianocami na základe interného príkazu konateľa spoločnosti dávame zamestnancom príspevok zo ZSF na regeneráciu pracovnej sily vo výške 200,- Sk za každý odpracovaný mesiac v roku a túto sumu zúčtujem v mzdách na zdanenie.
ZDENIELA
30.11.06,05:50
Prosím Ťa BOBY k Tvojmu príspevku: to im normálne na konci roka rozdelíte peniaze zo sociálneho fondu na regeneráciu a ďalej už nesleduješ, načo ich použili?Chcem vedieť, či Ti potom nosia neaké doklady, že boli v divadle, na plavárni a pod. :o
BOBY
30.11.06,08:31
Nie nenosia mi nič. Len im dám všetkým podpísať túto internú smernicu kde je uvedené, že je príspevok poskytnutý na regeneráciu. Zatiaľ som s tým problémy s DÚ nemala.
ZlaticaB
30.11.06,11:35
Môžem sa nesmelo spýtať z akého dôvodu sa rozpúšťa SF?
Anja111
30.11.06,11:45
Sociálny fond sa rozpúšťa preto, aby bol splnený účel, kvôli ktorému sa tvoril. To znamená, že SF tvorí organizácia preto, aby mohla z neho, v zmysle zákona, prispievať zamestnancom na stravovanie, cestovné a pod. A uvedené príspevky zamestnancom predstavujú vlastne rozpúšťanie fondu.
ZlaticaB
30.11.06,11:52
Ďakujem, ja som si pod tým "rozpustenie" predstavovala, že sa ide úplne na 0 a potom sa tvorí odznova. Aj my prispievame zamestnancom na tieto účely ako píšeš, ale myslím, že nie je určené, že sa musí SF vyčerpať do konca roka na 0 alebo áno? Jednoduchšie povedané môžu sa prostriedky SF preniesť do nového roku?
Anja111
30.11.06,11:55
Áno, prostriedky, ktoré si nevyčerpala, prenášaš do budúceho roku.
ZlaticaB
30.11.06,11:58
Ďakujem som zasa múdrejšia.
DanielaSL
30.11.06,12:19
Čo treba urobiť so SF , ak SZČO prestane zamestnávať , ale svoju živnosť ešte neukončí?
Tweety
30.11.06,12:43
Čo treba urobiť so SF , ak SZČO prestane zamestnávať , ale svoju živnosť ešte neukončí?
Bolo by spravodlivé rozdeliť tento fond, ktorý sa tvoril aj(iba)z ich miezd medzi nich.:)
ZlaticaB
30.11.06,12:44
Ja by som to asi dala tým zamestancom (formou nejakej návštevy divadla, kina, nejakého špor. zápasu a pod.) v konečnom dôsledku im to aj patrí. Môžno keď budete opäť zamestnávať už to budú iní zamestnanci a tí si budú potom tvoriť svoj SF.
ZlaticaB
30.11.06,12:45
Tweety bola si rýchlejšia.
meditomi
30.11.06,13:52
Chceli by sme rozpustit SF. Su na to pravidla urcene zakonom- konkretne sa mi jedna o to, ze vacsina nasoch Z-cov je v prac. pomere tak 3 mesiace - su tu nejake obmedzenie podla poctu mesiacov v prac. pomere v danom roku?
Mozem im ten fond rozdelit napr. ze kazdemu dam 500,- ako prispevok zo SFcez vypl. pasku? musim definovat presne na co to dostali? Chceli by sme im trosku prilepsit pred vianocami peniazmi ( nie poukazkami apod.)
Dakujem vam.
Ja by som povedala, že to rozpušťanie by malo byť v súlade s ust. § 7 zákon 152/94 Z. z. o sociálnom fonde v znení neskorších predpisov, teda najmenej 30% z povinného prídelu na stravovanie, 20 % sociálna výpomoc, DDP a doprava. Zostatok t.j. maximálne 50% sa môže vyplácať zamestnancom, aj tak ako to píšeš a zdaňovať. Takto by sa to malo sledovať aj medziročne, aby sa vedelo koľko sa môže vyplatiť zamestancom. ahoj
Aby som ešte jasnejšie prezentovala čo tým chcem povedať, tak 100 % fondu môžem použiť ako príspevok na stravovanie, ale 100% nemôžem rozdeliť vo forme finančnej čiastky zamestnancom, len 50% ahoj
DanielaSL
30.11.06,16:55
Bolo by spravodlivé rozdeliť tento fond, ktorý sa tvoril aj(iba)z ich miezd medzi nich.:)

No ibaže ten fond je dosť slušná suma, nakoľko sa na stravné lístky z titulu , že zamestnanci robili v zahraničí a mali nárok na diéty, neprispievalo. Predchádzajúca účtovníčka s ním dobrých pár rokov nič nerobila a tak je tu suma dosť vysoká. Ja som zaviedla internú smernicu a tiež sme im 2-3 x do roka prispeli na regeneráciu, ale zamestnancov bolo čoraz menej a teraz sú tam už len piati...takže rozdeliť to všetko im, veď by sa chudáci z tej dane asi veľmi prekvapili. No a napokon ten fond zrovna moc netvorili, keďže nastúpili v tomto roku.