berry
29.11.06,12:50
Zdravím. Sme stavebná firma platitelia DPH. A robili sme spre inú stavebnú firmu zo slovenska tiež platiteľov DPH prácu v Čechách. Vyfakturovala som im klasicku faktúru. Ako pre inu slovensku firmu. Ale teraz mi volali, že im to mam prerobiť, lebo že si nemôžu odpočitať DPH . Že sa mam zaregistrovať v čechách pre DPH a tak im to mam vyfakturovať. Neviete mi poradiť ako , alebo čo mam vlastne urobiť ? Ďakujem
katarina.j
29.11.06,11:52
Ak vystavis fakturu pre slovensku firmu-platitela dph tak je zrejme ze ju vystavujes s dph - podla rozsahu a vykonanych prac, tak neviem, preco si nemôzu uplatnit odpocet dph.
Peterka
29.11.06,11:54
Miesto zdanenia je v ČR, preto je potrebné sa registrovať za platiteľa DPH a podľa doby podnikania môže vzniknúť v ČR aj stála prevádzkáreň.
Práce-služby na nehnuteľnostiach sa zdaňujú DPH tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť,.t.j. DPH podľa zákonov štátu kde sa nehnuteľnosť nachádza.
BRUSNO
29.11.06,11:56
Ja som do Čiech do faktúry napísala: Jedná sa o oslobodené plnenie podľa paragrafu 43 zákona 222/2004 Z.b. Príjemca je povinný tovar zdaniť. Krajina pôvodu tovaru je Slovensko. A bolo to v poriadku.
Peterka
29.11.06,12:02
Ja som do Čiech do faktúry napísala: Jedná sa o oslobodené plnenie podľa paragrafu 43 zákona 222/2004 Z.b. Príjemca je povinný tovar zdaniť. Krajina pôvodu tovaru je Slovensko. A bolo to v poriadku.
Stavebné práce nie je dodanie tovaru podľa §43.
BRUSNO
29.11.06,12:04
Tak jej nájdi iný parapgraf. Na práce...
Peterka
29.11.06,12:06
Miesto dodania služby § 15
(2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
t.j. nie je predmetom DPH v SR ale ve predmetom DPH podľa zákonov ČR
BRUSNO
29.11.06,12:08
A nemôžeš sa s tou firmou dohodnúť a vyfakturovať im ako že materiál?!.... My máme takých partnerov, s ktorými to ide...
berry
29.11.06,13:36
No neviem, či by sa to tak dalo. Bola tam aj dodávka materiálu , ale len minimálne. Zväčša to bola faktura iba za robotu. Ďakujem za rady. Ale ako by som sa mala registrovať v čechách pre DPH? to budem musieť isť priamo do Prahy? A keď tam už potom nebudeme robiť to budem musieť aj tak podavať DPH alebo ako to vlastne funguje.
Muška
29.11.06,13:57
Berry a nedá sa s firmou dohodnúť, že budete priamo faktúrovať českému odberateľovi /tam by si urobila prenos DPH/
klikni sem: http://www.porada.sk/showpost.php?p=132856&postcount=28
táto odpoveď sa tiež týkala prác na nehnuteľnosti
Muška
29.11.06,14:03
Muška
29.11.06,14:07