bt1
29.11.06,14:25
Mate niekto skusenosti s inter.shopom Hej.sk a zarucny servis ?
MajaV
30.11.06,05:11
S nákupom mám dobrú skúsenosť, tovar bol dodaný kuriérskou službou do troch pracovných dní od objednávky. Asi to záleží aj od toho, či je tovar na sklade. So záručným servisom zatiaľ skúsenosť nemám.
agromaster
02.12.06,11:34
Ja som si objednal kompletne vybavenie kuchyne elektrospotrebicmi takmer za 100 tis. Vsetko doslo v poriadku a nacas. Zaruka plati ako vsade 2 roky podla zakonika a pripadne opravy by sa riesili v najblizsej zarucnej opravovni. Mne ale zatial vsetko funguje, takze s tym nemam prakticku skusenost.
padro
13.09.07,08:36
mam s nim velmi zle skusenosti, mailom ma kontaktovali ze mi budu volat este v ten den, volali na druhy den, a oznamili mi ze cena sa zvisila o 1000Sk. povodna cena 7500 nova 8500, takze STORNO.
duves
13.09.07,15:25
Aky zarucny servis? Firma predava tovar a servis tovaru zabezpecuju autorizovane strediska prislusnej znacky.
Robi snad servis nejaky kamenny obchod?
janaGT
14.09.07,05:15
Moja skúsenosť s hej.sk je veľmi dobrá, objednávala som cez leto banzén aj s príslušenstvom. Dodávka bola na druhý deň cez UPS. S reklamáciou zatiaľ nemám skúsenosť.
mr-dee
15.09.07,20:20
Elektroniku u nich kupujem uz niekolko rokov (vyrobok si vzdy idem predtym omakat do kamenneho obchodu), az na par drobnych problemov v komunikacii som bol vzdy spokojny. S reklamaciou u nich mam uz svoju skusenost a vsetko prebehlo korektne, tak ako malo ...
squelch
18.09.07,18:31
Reklamacie v hej.sk su velmi zle a velmi tazko sa domozete vrateniu penazi, alebo noveho kusu. Ja som takto chodil reklamovat jeden vyrobok. Musel som ist 3x, aby mi ho nakoniec zobrali a vratili peniaze. Zakazdym bol mesiac v servise, takze to vyzeralo asi takto:
Januar: objednal som si vyrobok
Februar: dodali mi vyrobok, ktory som hned zaplatil...
Marec, April: pouzival som vyrobok
Maj: 1. reklamacia, doba "opravy" 1 mesiac
vyrobok som pouzival cca 3 dni a hned som ho niesol naspat reklamovat.
Jun: 2. reklamacia, doba "opravy" cely mesiac
vyrobok som pouzival cca 3 dni a hned som ho niesol naspat reklamovat.
Jul: 3. reklamacia, doba "opravy" cely mesiac
August: vratili mi peniaze. Radsej som rychlo zabudol, ze nejaky Hej.sk existuje, ale ked si na nich spomeniem, tak som stale podrazdeny.:mad:

Slovo oprava davam do uvodzoviek pre to, lebo vyrobok sa mi vzdy po mesiaci vratil s rovnakou chybou. Darmo som im nosil vytazok z obcianskeho zakonnika, kde je jasne pisane, ze maju vratit peniaze, alebo dat novy kus uz pri prvom opakovani sa chyby, ich to vobec nezaujimalo...

Takze pre mna plati:
HEJ.SK = NIKDY.VIAC
Braňo
18.09.07,18:35
Squelch, za chybu výrobku nesie zodpovednosť výrobca. Za priebeh reklamácie samozrejme aj obchodník. Akú značku a výrobok si reklamoval?
evina
18.09.07,18:35
Ja zas mám s nimi korektné skúsenosti s reklamáciou, 2x vymenený výrobok /chyba výroby/ a na moju žiadosť vrátené peniaze.

Zaujalo ma, že píšeš po prvom opakovaní chyby.....bola nejaká zmena, lebo ja viem, že až 3x sa Ti musí objaviť tá istá chyba...
padro
18.09.07,18:40
inak nasiel som ten sporak o 400 lacnejsi v obchodny-dom.sk ako bola cena po zdrazeni v Hej, po objednavke mi hned volali, dnes upresnili este datum dodania a vo stvrtok ma prist, tak uvidim:)
korduľa
19.09.07,07:07
tiez mam zle skusenosti, tovar som si objednala, mesiac nic a ked som volala tak mi povedali, ze ho nemaju a ani nevedia ci bude
squelch
20.09.07,08:45
zo zakona 623 OZ:

(1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.



nikde sa nespomina, ze sa musi pokazit 3x...
renata77
22.05.08,11:54
Dobrý deň. Kto má skúsenosti s reklamáciu v HEJ, za aký čas Vám vybavili reklamáciu, dodržiavajú stanovenú dobu.
mardea
22.05.08,17:36
Ano, dobru. Kupil som si fotoaparat Olympus. Pokazil sa. Nebol potvrdeny zarucny list. Bezproblemov ho dodatocne (po polroku) v HEJ potvrdili a mohol som dat fotoaparat do autorizovaneho servisu Olympus.
inkamia
23.05.08,13:22
inak nasiel som ten sporak o 400 lacnejsi v obchodny-dom.sk ako bola cena po zdrazeni v Hej, po objednavke mi hned volali, dnes upresnili este datum dodania a vo stvrtok ma prist, tak uvidim:)
ja som nakupovala v obchodny-dom.sk, a som maximalne spokojna.Aj s cenami a pristupom k zakaznikovi. Je super, ze vzdy zavolaju a zrekapituluju vasu objednavku(pri tom zistite,ci mate vsetko o.k. a ked ste sa v niecom pomylili,tak Vam to hned opravia)Aj Vam povedia, kedy asi mozete dockat tovaru. Ja som si objednavala fotak a ten nebol na sklade,tak mi bolo povedane, ze bude az za minimálne 14 dni,co som suhlasila,no a za 3 dni mi prisla smska, ze moj tovar odosielaju. Na stranke mozete aj presne vidiet,kde sa nachadza vas tovar.
Kedze som dala do poznamky aj , ze hodinku pred dodanim tovaru, nech mi vola kurier,tak som si to mohla zariadit aj casovo.Co velmi ocenujem. Takze ja musim tento internetovy obchod len vyzdvihnut, na rozdiel od mametotu.sk (kde mi neprisiel tovar,ktory na stranke mali ako na sklade-peniaze na ucte mali,na moje mailove otazky nikto neodpovedal(kedy bude tovar,ci sa oplati nan cakat...),potom som zacala s dennymi telefonatmi, bo mi bolo povedane, ze sa mi vzdy ozvu a nic. Tak to trvalo asi 2mesiace,co ma tak naprudilo, ze som im napisala mailom list,ze rusim objednavku s dovodu nedodrzania dodacej doby.A nic.Znovu som napisla,ale tam som uz dodala, ze toto ich spravanie k zakaznikovi posuvam ´´vyssim organom´´, a cuduj sa svete, peniaze boli na dalsi den na ucte. Takze ja a mametotu.sk uz nikdy
Meggi 1
23.05.08,18:48
ja som nakupovala v obchodny-dom.sk, a som maximalne spokojna.Aj s cenami a pristupom k zakaznikovi. Je super, ze vzdy zavolaju a zrekapituluju vasu objednavku(pri tom zistite,ci mate vsetko o.k. a ked ste sa v niecom pomylili,tak Vam to hned opravia)Aj Vam povedia, kedy asi mozete dockat tovaru. Ja som si objednavala fotak a ten nebol na sklade,tak mi bolo povedane, ze bude az za minimálne 14 dni,co som suhlasila,no a za 3 dni mi prisla smska, ze moj tovar odosielaju. Na stranke mozete aj presne vidiet,kde sa nachadza vas tovar.
Kedze som dala do poznamky aj , ze hodinku pred dodanim tovaru, nech mi vola kurier,tak som si to mohla zariadit aj casovo.Co velmi ocenujem. Takze ja musim tento internetovy obchod len vyzdvihnut, ...........
Vo všetkom súhlasím s citáciou, mám s nimi presne také isté dobré skúsenosti. Len ja som nekupovala foťák :)
Julia9
10.06.08,17:51
Čo sa týka Hej.sk boli sme zatial pri kúpe vždy spokojní. Horšie to bolo s reklamáciou, ale nakoniec sa situácia predsa len vyriešila k spokojnosti oboch strán. Takže z vlastných skúseností možeme povedať, že je to seriózny e-shop.
iriska
12.06.08,12:26
zo zakona 623 OZ:

(1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.



nikde sa nespomina, ze sa musi pokazit 3x...


Čiže - ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť - tak treba, aby prebehla reklamácia (zo zákona majú 30 dní), aby zistili, či sa dá vada odstrániť, keďže usúdili, že to opravili, dali ti opravený výrobok a následne máš uvedené "pre opätovné vyskytnutie sa vady" a to je ošetrené tým 3x a potom ti vrátia peniaze. Myslím, že si si vybral na citovanie nesprávnu časť.
branko882005
13.06.08,17:09
Pripojim sa aj k teme obchodneho domu hej! pri tomto slove sa mi uz dviha zaludok :mad: a zvysuje krvny tlak :confused: Od otca som sa dal nahovorit, ze nech kupim cez internet, ze nemusim nikam chodit a kurier mi to donesie a este to bude lacnejsie...Moja vystraha.... nikdy nekupujte od nich tovar, ktory sa da "pokazit" jedine co sa da od nich kupovat su asi pneumatiky... aj to nakupujem cez iny internetovy obchod. Cize u Hej.sk som si objednal DVD napalovacku.... prisla podla dohodnutych podmienkach. Namontoval som ju do pc a tesil sa, ze konecne si napalim udaje z pc na dvd a nebudu mi zaberat miesto. Lenze dvd napalovacka len citala cd a nevedela napalovat... vzdy po 20 minutach zamrzol cely pc. tak som obvolal vsetych znamych, ze preco to robi, ci ja mam nieco s pc alebo co.... nakoniec som to zaniesol do jednej predajne, kde robia aj servis vypoctovej techniky. tak mi povedali, ze nemam ja chybny pc, ale ze je vadna ta mechanika, tak som ju reklamoval u Hej. sk trvalo im 30 dni pokym mi ju "opravili" :confused: (to sa ani neda nazvat opravou)
doviezol mi to kurier, zase bucham do pc a to iste... tak im pisem, uz dopaleny jak traja, volat som sa neodvazil, lebo by som stratil nervy uplne. tak objednali kuriera na druhy den. a ze o dalsom priebehu ma budu informovat! kurier samozrejme neprisiel. cez stranku ups som si pozeral ohladom tej zakazky, (sledovanie balikov) lebo to zadaval hej.sk ups tvrdilo, ze u mna boli a ja som bol nezastihnuty.... hlavne ze mali na mna telefonny kontakt a cely den som natieral plot pred domom. potom som dostal e-mail od hej.sk a tam mi pisali, ze moj balik bol prijaty na reklamacne a ze ho poslu zas do servisu..... takze cakam dalsi mesiac pokial mi to vratia....chcel som do nich novy tovar, alebo spat peniaze, ale to ignorovali..... tak som zvedavy ako dlho sa s nimi budem natahovat.... ale s takouto firmou som sa veru nestretol..... takze rada aspon pre Vas poradaci :) nekupujte od nich, lebo servis je fakt ubohy.....
duves
13.06.08,18:00
Ja mam teraz nervy s inym obchodom, hned založim temu.
Karas Milan
13.06.08,18:05
Ahoj Branko.
mimotemy

.. privital by som komunikaciu cez mail, lebo tu na porade niesom casto ...

Ty taký málovravný (do roka a do dna , čo sa znovu ohlásiš) a takto si sa výrečne na HEJ rozkokošil ?
Hej to ťa museli vytočiť.
A že si predtým (7,48PM) tak kľudne pokecal a potom ťa to (8,09PM) napadlo - žeby nejaká prudko nákazlivá antireklama ??????
ALE : "nekupujte od nich, lebo servis je fakt ubohy..." nechaj na NAŠE rozhodnutie. Ďakujem.

Ahoj
Ka Mil
van73
12.06.09,17:23
Nedoporucujem, zaslany tovar nebol novy (repas?), pri reklamacii poskytnu smiesnu zlavu, nedoporucujem
dolfort
15.06.09,07:09
Ja mám s nimi zatiaľ dobré skúsenosti a nemám problém aj v budúcnosti od nich objednať. Jediné čo mi kus prekáža je že stále ešte neimplementovali online platby za tovar, ale že sa dá tovar zobrať iba na dobierku alebo platba cez predfaktúru... Online platby sú pritom bežné aj v oveľa menších obchodoch, tak neviem kde je problém.
dolfort
16.06.09,06:03
zlezaradil Ešte jedna vec, navrhujem zaradiť túto tému do sekcie Podnikanie -> Internetové podnikanie (http://www.porada.sk/f174-internetove-podnikanie.html)