babenko1
29.11.06,15:58
Ahojte...
neviem, akú máte skúsenosť so zdravotkami, ale VšZP ma riadne vytočila...
Manžel potrebuje potvrdenie, že nemáme nedoplatky na zdravotnom poistení a tam mu povedali, že máme zle vyplnené tlačivo ročného zúčtovania, že nemajú uvedené na r. 27 a 28 priznania základ dane a sumu uhradeného poistného.. a manžel nazúrený mi volá, že či som neni kompletná, že neviem také tlačivo poriadne vypísať...
Tak som teda kukla do kopie priznania a ejhľa.. také riadky v type "S" ani neexistujú... Viete mi povedať, kam tá ženská čumela???
Pripomeniem, manžel za rok 2005 bol aj SZCO aj zamestnanec...
Jozef Mihál
29.11.06,15:03
Asi ide o riadky na liste SB...pozrite, skontrolujte...
babenko1
29.11.06,15:06
Jožko.. ja mám to priznanie pred sebou... a také riadky tam vôbec nie sú....
oddiel I. - riadky B01-B09
oddiel II. r. B21-B23
oddiel III. r. B31-B37
oddiel IV. r. B41-B45
:eek:
Jozef Mihál
29.11.06,15:11
v liste SB ide o riadky B06 až B08.
babenko1
29.11.06,15:13
to ja viem... aj sú správne vyplnené... len pani vo VšZP presviedčala manžela, že nie... že nemáme vyplnené riadky 27 a 28... strašne rada by som vedela, kde k tým číslam prišla?!
Simonab
29.11.06,15:16
to ja viem... aj sú správne vyplnené... len pani vo VšZP presviedčala manžela, že nie... že nemáme vyplnené riadky 27 a 28... strašne rada by som vedela, kde k tým číslam prišla?!

Tak to musela pozerať do tlačiva niekoho iného.:) Riadky 27 a 28 sú v tlačive B. Majú v tom hokej.
babenko1
29.11.06,15:18
ved práve... :(
Jozef Mihál
29.11.06,15:19
Súhlas so Simonou, riadky 27 a 28 predsa v tlačive S neexistujú. Ani v základnom tlačive (S) ani v listoch (v listoch sa riadky označujú ako A.., B.., C.., D..).

Nech sa pani z VšZP vyjadrí zrozumiteľne a k veci.
Muška
29.11.06,15:20
Reni,....čo dodať "vitaj v klube" :D
Viera.M.
29.11.06,15:21
Ahojte...
neviem, akú máte skúsenosť so zdravotkami, ale VšZP ma riadne vytočila...
Manžel potrebuje potvrdenie, že nemáme nedoplatky na zdravotnom poistení a tam mu povedali, že máme zle vyplnené tlačivo ročného zúčtovania, že nemajú uvedené na r. 27 a 28 priznania základ dane a sumu uhradeného poistného.. a manžel nazúrený mi volá, že či som neni kompletná, že neviem také tlačivo poriadne vypísať...
Tak som teda kukla do kopie priznania a ejhľa.. také riadky v type "S" ani neexistujú... Viete mi povedať, kam tá ženská čumela???
Pripomeniem, manžel za rok 2005 bol aj SZCO aj zamestnanec...

Ahojte a pekný večer.
Ja osobne mám jednu nepríjemnejšiu skúsenosť Apollo, Skalica. Vrátili mi bratove RZ, že je chybne vyplnené, a keďže mám tiež založenú kópiu, skontrolovala a bolo to správne. Volala som tam, že najprv si to telefonicky vysvetlíme a ospravedlnila sa mi tá pani, že sa pomýlila.... ale čo už? Aj o tom je život...
Viera.
Muška
29.11.06,15:24
No, nestíham dopisovať prezenčnú listinu do "klubu :D"
Jozef Mihál
29.11.06,15:29
Volala som tam, že najprv si to telefonicky vysvetlíme a ospravedlnila sa mi tá pani, že sa pomýlila.... ale čo už? Aj o tom je život...
Viera.

...presne tak, aj ľudia v poisťovniach sú len ľudia, tolerujme trošku ich neznalosti, je to nové (nie každý z nich chodí na Poradu aby sa dovzdelával),

...ale na druhej strane tvrdo stojte za svojím, ak ste v práve.
Muška
29.11.06,15:33
...presne tak, aj ľudia v poisťovniach sú len ľudia, tolerujme trošku ich neznalosti, je to nové (nie každý z nich chodí na Poradu aby sa dovzdelával),

...ale na druhej strane tvrdo stojte za svojím, ak ste v práve.
:eek::eek::eek:

Jožko, to nemmyslíš vážne. Keby sa to stalo nám....tak by sme sa nestačili čudovať.....a prečo tí čo to majú prví vedieť robia zmätky?
Vieš ako sa cítim pred klientom, keď príde a myslí si ... /asi to čo manžel babenko/ a ja mám opäť o prácu naviac vysvetlovať pani na ZP, že mám pravdu ja?
Monika Kováčová
29.11.06,15:35
Presne ako hovorí MUŠKA. My vyzeráme ako blbci... a pracovníčky poisťovní ako svetaznalé...
Muška
29.11.06,15:35
A ešte dodám.....robím SZČO ...ja som urobila dosť ročných zúčtovaní a už som sa teraz opäť musela asi šiestimi zaoberať, stálo ma to dosť času. A zatiaľ bola pravda vždy na mojej strane.
Jozef Mihál
29.11.06,15:43
:eek::eek::eek:

Jožko, to nemmyslíš vážne?

No dobre, tak teda to nemmyslím vážne, keď už je pred tými voľbami.
liduska
29.11.06,15:44
Ja mám tiež skúsenosť so VŠZP , poslali ´klientovi osnámenie že má mať vyplnené tlačivo S a nie X,keď som tam volala pani mi povedala, že to má naozaj zle lebo im to program neberie bola ale veľmi milá a tak sme to rozoberali až nakoniec som ju presvedčila , že je to dobre , tak povedala že sa popýta ako to vlastne je prečo jej to program neberie. Potom mi volala, že si niečo opavili v programe a že je to v poriadku. Takú istú skúsenosť mám s inom bopočkou VŠZP, kde sa jednalo tiež o to isté chceli S namiesto X, pani na mňa ziapala do telefonu že je to zle lebo nemal sníženú schopnosť keď som sa jej to snažila vyslvetliť tak povedala aby som sa im písomne vyjadrila prečo som vypísala tlačivo X a nie S. Tak to už bolo aj na mňa priveľa tak som jej len odpovedala , že nech mi oni napíšu prečo to mám zle. Zostalalo to na tom že si to poznačí že som volala a ešte sa v budúcnosti k tomu vráti. Toľko moja skúsenosť.
liduska
29.11.06,15:45
A môžem povedať, že som sa pred klientom cítila veľmi mizerne.
Muška
29.11.06,15:47
...presne tak, aj ľudia v poisťovniach sú len ľudia, tolerujme trošku ich neznalosti, je to nové (nie každý z nich chodí na Poradu aby sa dovzdelával),

...ale na druhej strane tvrdo stojte za svojím, ak ste v práve.
Jožko, máš odpustené, aj grog Ti zajtra kúpim.
Simonab
29.11.06,15:51
Jožko, máš odpustené, aj grog Ti zajtra kúpim.

Muška, kúp mu aj za mňa. Ak sa dakedy stretneme preplatím.:)
tulinko
30.11.06,11:08
Pekný deň, potreboval by som jednu kvalifikovanú radu:
Môj známy /SZČO/mal prerušenú živnosť v roku 2005 6 mesiacov z dôvodu poberania rodič. príspevku /vtedy neodvádzal preddavky na poistné - bol poistencom štátu/. Ostatných 6 mesiacov podnikal /odvádzal preddavky vo výške 966,- Sk/. V ročnom zúčtovaní ZP mu samozrejme vznikol nedoplatok vo výške cca 3 800,- Sk /základ dane mal cca 139 000,-/. Tým pádom mu vznikla povinnosť platiť aj vyššie preddavky na poistné vo výške 1 550,- Sk/mesiac. Vypĺňal tlačivo "B". Chcem sa spýtať:
1. Je to správny výpočet pre výšku preddavku??? /podľa môjho názoru by sa malo brať obdobie podnikania 12 mesiacov, keďže bol platiteľ štát, a nie 6 mesiacov/, teraz vlastne doplatil na to, že musí platiť vyššie preddavky, a mal nedoplatok na poistnom.
2. Je možnosť znížiť preddavky na poistné v roku 2006 za predpokladu, že uhradí nedoplatok a nebude mať žiadne podlžnosti voči zdrav. poisťovni /bude mu to VZP akceptovať?/.
Ďakujem za všetky odpovede.
Jana Motyčková
30.11.06,11:56
1. Výpočet je správny, keďže podnikal v r.2005 iba 6 mesiacov, tak VZ pre preddavky sa delí šietimi, nie dvanástimi.
2. Dá sa dať žiadosť o zníženie výšky preddavkov, ale o žiadosti rozhodne poisťovňa, nie my. V každom prípade ak tento rok jeho skutočné poistné (v RZZP) bude nižšie ako platené preddavky, ZP mu preplatok vráti.
babenko1
01.12.06,20:16
Tak... dnes som bola teda na VšZP, ľudia moji... radšej bez slov... a pridávam sa k muške.. že vitaj v klube.... čo povie program, to je sväté... "béčko" má fixované, "esko" má nahodené...mne v priznaní vyšiel nedoplatok.. im preplatok...:eek:
Muška
01.12.06,20:45
Reni, možno to robila tá istá pracovníčka ako tejto mojej klientke http://www.porada.sk/showpost.php?p=321794&postcount=63
lenkak
01.12.06,20:50
tak ja sa sama privítam, vítam v klube...
babenko1
01.12.06,20:52
Muši.. myslím, že je to jedno, že ktorá... ako som písala, čo vypľuje program.. to je sväté...oni fakt nevedia počítať...