Jozef Mihál
29.11.06,19:21
Zamestnanec nás v lehote do 15.2.2007 požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane. Jeho zdaniteľný príjem u nás bol 120000 Sk. V roku 2006 mal aj iného zamestnávateľa - od ktorého nám však do 15.2.2006 nepriniesol potvrdenie o zdaniteľnom príjme a zrazených preddavkoch na daň.

Ako mu máme vykonať ročné zúčtovanie dane bez dokladov od iného zamestnávateľa?
Jozef Mihál
29.11.06,18:28
Podľa § 38 ods.5 zákona č.580/2003 Z.z. o dani z príjmov, ak

- zamestnanec požiada zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania ale
- nepredloží do 15.2. tomuto zamestnávateľovi potvrdenia o úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov, o nedoplatku dane z nepeňažných zdaniteľných príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse od všetkých ostatných zamestnávateľov,

tak je sám povinný podať daňové priznanie, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov je vyšší, ako 45408 Sk.

Keďže v uvedenom prípade dosiahol zamestnanec len u vás príjem vyšší ako 45408 Sk, musí sám podať daňové priznanie za rok 2006. K daňovému priznaniu musí priložiť "potvrdenia" od všetkých zamestnávateľov, vrátane vás.

ZoDP_§32
ZoDP_§38
zlolen
20.02.20,08:22
Dobrý deň



zaslané potvrdenia o zdaniteľnej mzde pre bývalých zamestnacov sa nám niektoré vrátili späť, neprevzali si ich, pošlem ich na príslušný Daňový úrad?



Ďakujem
Mila123
09.09.20,08:36
Ospravedlňujem sa, za to ,že moju otázku dávam sem, ale inde som nenašla vhodnejšiu kolónku. Teda pri kontrole RZD som zistila, že som zabudla uplatniť daňový bonus na dieťa (celý rok) pre zamestnanca, ten to "nereklamoval", zc má vysoký príjem, je to zrejme tým.....ale chcem sa opýtať môžem urobiť opravu RZD, alebo iba podať opravné DP typ A?

ďakujem
Jana Motyčková
09.09.20,08:59
Podľa § 40 ods. 2 ak ste vyplatili nižší daňový bonus, ako mal zamestnanec nárok, vrátite zamestnancovi daňový bonus (ak neuplynulo 5 rokov po skončení roka, v ktorom sa podáva DP). Nerobí za RZD.
Iveta Matlovičová
09.09.20,09:29
Ospravedlňujem sa, za to ,že moju otázku dávam sem, ale inde som nenašla vhodnejšiu kolónku. Teda pri kontrole RZD som zistila, že som zabudla uplatniť daňový bonus na dieťa (celý rok) pre zamestnanca, ten to "nereklamoval", zc má vysoký príjem, je to zrejme tým.....ale chcem sa opýtať môžem urobiť opravu RZD, alebo iba podať opravné DP typ A?

ďakujem

ak si zamestnanec narok u vas uplatnil (formou ziadosti o RZD), a vasim zavinenim ste ho nepriznali, mali by ste vy ako zamestnavatel vykonat opravu dane