ahammerova
29.11.06,20:57
Dobry den,
asi tu uz podobna otazka odznela, ale ja by som sa to opytala znovu.

Ak SZCO vycestoval do Ruska a
1. nema doklad o ubytovani - ten mu preplatili, ma narok si zauctovat aspon cestovne, diety+ vreckove?
2. bol tam 4 dni, s akym kurzom - ku ktoremu datumu, ma vsetko pocitat?
3. ak mu zivnost zacala k 1.4, ale poplatok za viza do Ruska zaplatil este 28.3 - moze si zaevidovat ako VOZD aj tento naklad?

Dakujem. Alica
AHA
30.11.06,07:35
Víza sa môžu dať do nákladov, má nárok na diety a najviac 40% zo stravného
vreckové a ja to prepočítavam kurzom keď sa vyhotový cesťák.
ahammerova
30.11.06,10:51
dakujem, takze aj napriek tomu, ze nema doklad za ubytovanie, cestovne {suma listka}, stravne {45 USD na den} a diety {max. 40% zo 45USD} na den si moze uplatnit? Staci to teda prepocitat jednym kurzom, citala som totiz v porade, ze kazdy den sa prepocitava zvlast kurzom. Su teda obe moznosti spravne?
AHA
01.12.06,07:10
dakujem, takze aj napriek tomu, ze nema doklad za ubytovanie, cestovne {suma listka}, stravne {45 USD na den} a diety {max. 40% zo 45USD} na den si moze uplatnit? Staci to teda prepocitat jednym kurzom, citala som totiz v porade, ze kazdy den sa prepocitava zvlast kurzom. Su teda obe moznosti spravne?
Doklad o ubytovaní nemusí byť veď dotyčná osoba môže byť ubytovaná keď je na služobnej ceste aj u príbuzných. Ja robím tri prepravné firmy a keby som prepočitávala CP za každý deň tak by som nič iné nerobila daňové kontroli mi to nevytkli tak to robím v každej firme. A kamionisti
väčšinou spia v kamione tiež nemajú doklad o ubytovaní.