ZuzanaA
14.12.04,09:04
Ahojte, chcela som zrušiť náš účet v banke, ktorý slúžil len ako účet sociálneho fondu. Banka za zrušenie chce 500 Sk!! Tým pádom mi nebude sedieť tvorba SF a skutočný stav soc. fondu, ako to vyriešiť?
vladan
14.12.04,08:13
Zuzka, a banka ti nesťahuje poplatky za vedenie účtu? Lebo ak áno, tak by som to účtovala rovnako :-)
ZuzanaA
14.12.04,08:19
Vladi, predstav si že nie. Neviem aký je to typ účtu, možno nejaký podúčet, lebo je bez poplatkov, ale proste ho chceme z istých dôvodov zrušiť.
vladan
14.12.04,08:21
len tak ma napadá, že či to nemôžeš vyrovnať s pokladne, teda, že "v hotovosti" zaplatíš poplatok za zrušenie účtu a oni ti "celý" SF vrátia späť, hm? Nemôže to byť tak? ... ale ako to bude účtovne, tak to ani netuším :-)
Pekný deň
ZuzanaA
14.12.04,08:27
Noo, možno by sa to tak dalo. Neviem čo na to povie banka.Tak ešte uvidím. Ale je to sila, 500 Sk za zrušenie účtu, tie banky to je hrôza!
Paula
14.12.04,08:30
My sme pri zrušení účtu SF previedli zostatok na bežný účet. Z neho sme vybrali do "druhej" pokladne toľko, koľko mal byť aktuálny stav na účte soc.fondu.

Účtovala som prevod medzi účtami 261xxx/221xxx a 221xxx/261xxx u bankových účtov, a nakoniec 211xxx/261xxx do druhej pokladne (pokladňa pre soc.fond)
ingi
14.12.04,08:31
Zuzka, tiež si myslím ako Vladan, že poplatok nemusí ísť z podúčtu, možno stačí z bežného účtu previesť túto sumu sem a vyrovnať poplatok, potom by Ti sedel stav na účte SF.
bea
14.12.04,08:35
Za účet soc. fondu sa v banke neúčtujú poplatky, lebo je to podúčet, ako bolo už napísané.
Keď ho chcete zrušiť, asi chcete previesť peniaze na "normálny" bežný účet? Ja by som si nerobila z toho poplatku ťažkú hlavu. Zaúčtovala by som ho na 568, ako všade inde. Stav sociálneho fondu - teda jeho tvorba a čerpanie - musí byť správne na účte sociálneho fondu 472. A to iste máte.
Paula
14.12.04,08:36
Zrušiť treba aj účet rez.fondu ak banka berie poplatky za vedenie.........
bea
14.12.04,08:39
Ale o zrušenie účtu v banke a nie účtu SF v účtovníctve, či áno?
ZuzanaA
14.12.04,08:41
Ďakujem Vám všetkým za plodné rady :o
Susan
14.12.04,08:57
Iba taká podotazočka, nie je náhodou povinnosťou spoločnosti viesť podúčet SF v banke?
vladan
14.12.04,09:00
Zuzka, a keby si len peniaze z BÚ SF previedla na bežný účet, tak by si ho nemusela zrušiť a neplatila poplatok, nie? Či na takom účte musí byť nejaký zostatok?
ZuzanaA
14.12.04,09:06
Vladi, rozmýšľala som aj nad tým, no neviem ako je to so zostatkom. Keď zistím, napíšem.
Katty
14.12.04,09:27
My sme účty SF a RF v banke zrušili a fin.prostriedky sme previedli na bežný účet, samozrejme sme poplatok za zrušenie účtov sme zaplatiť museli.
Bodingerová
30.10.06,20:37
Ja si myslím, že SF musí mať svoj účet v banke. Pozri si vyhlášku č. 152 o SF, kde je uvedené,že SF musí byť vedený osobitne.
Paula
30.10.06,20:40
Ja si myslím, že SF musí mať svoj účet v banke. Pozri si vyhlášku č. 152 o SF, kde je uvedené,že SF musí byť vedený osobitne.

Nesúhlas....to už dávno neplatí:)
Paula
30.10.06,20:53
Ešte dodám. Tvorba a čerpanie SF ako aj ich evidencia vyplývajú zo zákona, tie sú dôležité , nie stav finančných prostriedkov na účte SF, resp. v pokladni SF.
L-M
08.07.09,10:14
Chcela by som poprosiť o radu. Mali sme osobitný účet SF.
V januári sme ho zrušili. Ešte v roku 2007 sme vybrali väčšiu čiastku v hotovosti,z ktorej sme čerpali a ešte nám ostalo.
Pracujem v ALFE- Z účtu SF som v PD zaúčtovala výber a zároveň príjem do pokadne- ako PNZD a otvorila som si knihu SF- a zapísala tento príjem z účtu SF.
Samozrejme s vedením a zrušením účtu boli spojené aj poplatky- tieto som zrátala a spolu s tou čiastkou čo nám ostala z výberu roku 2007- som dala iba zápis do knihy SF ako príjem zostatku+ dorovnanie v členení zákonný prídel.Toto mi nie je celkom jasné- bankové poplatky som zaúčtovala ako PR ešte na účte SF- ale tieto poplatky mi ponížili SF atiež poplatok za zrušenie účtu,ktorý nebol malý.
Tak som tieto poplatky zrátala a toľko som pripísala k tomu čo sme vybrali- do knihy SF.
Veď nemôžem len tak znížiť stav peňazí patriace SF o bankové poplatky, nie?
Veď to nie je čerpanie SF.
A bank.poplatky sú zároveň mojím VOZD.
Veď nemá to byť tak, že koľko tvorím, toľko by som aj mala mať , samozrejme mínus čerpanie.
Už som sa zamotala.Ide mi hlavne o to , či je to správne zaúčtované a zaevidovane. Označené v texte.

ďakujem za radu
L-M
09.07.09,09:51
teraz som si všimla,že toto je téma mzd.účto a odvody- a moja otázka je skôr o JÚ, tak pardon, ale nenájde sa niekto, kto by vedel odpovedať:o