moniq81
30.11.06,06:20
Čaute poraďáci,

môj problém som už konzultovala aj s daňovým úradom, ale jasnú odpoveď som nedostala. Ide o s.r.o., ktorá je už založená /4.11.2006/ a ide sa registrovať na daňovom úrade. Do konca roka však s.r.o. nebude vykonávať žiadnu ekonomickú ani neekonomickú činnosť, preto nepotrebuje ani bankový účet. Musí si ho zriadiť aj tak alebo stačí tak urobiť od nového roku?
Z daňového úradu mi poslali presnú citáciu zákona o správe daní a poplatkov, kde sa hovorí, že pri registrácii je daňový subjekt povinný v prihláške uviesť všetky účty, kde má sústredené prostriedky z podnikateľskej činnosti. No táto s.r.o. takéto prostriedky ešte nemá okrem vkladu spoločníka, ale ten sa môže splatiť aj do pokladne, či nie???
Poraďte mi prosím!!! Musí sa ten BÚ zriadiť už teraz ale stačí až keď začne reálne podnikať? Čo by ste robili VY??? Načo sa majú platiť poplatky za účet, keď nie je potrebný!!!???

Ďakujem :o
Peterka
30.11.06,05:24
Bankový účet nie je potrebný , DÚ citoval správne zákon s tým, že ak má prostriedky naúčtoch a ak nemá (má ich v pokladni),tak potom nemôžem nič oznámiť.