staankaa
30.11.06,06:37
Ahojte poradaci potrebujem pomoct..este v aprili tohoto roku sme vystavili fakturu dodavatelovi napr.pod cislom 19, a pod c.20 sme mu vystavili tu istu fakturu..ze je vystavena 2 x ta ista sme zistili len teraz ked sme im poslali upomienku na jednu nezaplatenu fakturu tak sme zistili ze oni tu jednu vobec nemaju tak nam ju nemohli ani uhradit...ale my sme uz vtedy odviedli DPH-cku z oboch faktur..Da sa s tym este nieco robit. alebo mam teraz tu jednu fakturu len zmazat z uctovnicta? ale potom mi nebude sediet DPH za dane obdobie..poradte co mam urobit.
Dakujem
BOBY
30.11.06,05:47
Storno duplicitnej faktúry a uplatniť si v daňovom priznaní odpočet DPH
staankaa
30.11.06,05:49
vies ale to uz bola ta faktura vystavena v aprili..takze to bol druhy kvartal takze v Danovom priznani si uz odpocet DPH asi neuplatnim a oni nam ju uz teraz aj uhradili...tak mam urobit aj dobropis k tej fakturu ale ako
Zoltán Kovács
30.11.06,06:27
Takže, tiež sa prikláňam k storno. Vystavil by som aktuálnym dátumom, priložil k tomu včetku dokumentáciu, že prečo vlastne došlo k stornu. A keď vám odberateľ - a nie dodávateľ, ako si zadala v otázke - už aj zaplatil, potom budeš musieť im zaslať aj pôvodnú z apríla, aby mali čím platbu vypárovať, zároveň zaslať storno a vrátiť peniaze.
staankaa
30.11.06,06:35
a ako vystavim storno aka predkontacia a tak...a ja si mam potom tiez tu povodnu nechat lebo ja som ju tiez sparovala s ich platbou..a ako im vratim peniaze..
Zoltán Kovács
30.11.06,06:51
a ako vystavim storno aka predkontacia a tak...a ja si mam potom tiez tu povodnu nechat lebo ja som ju tiez sparovala s ich platbou..a ako im vratim peniaze..

Pôvodná bola asi predkontovaná nasledovne

311/602 resp. 604
311/343

Storno bude to isté len s mínusovými položkami.

A peniažky im jednoducho pošleš na učat s variabilným symbolom stornofaktúry.
staankaa
30.11.06,06:58
takze tam bude normalne aj s narokom na odpocet a dan z tovarov a sluzieb z tuzemska ako keby som vystavovala normalnu fakturu len tato bude s minusovymi polozkami?..a ked im vratim tie peniazky .a aku dokumentaciu treba prilozit k storno fakture kam a dokedy? dakujem
Zoltán Kovács
30.11.06,07:02
takze tam bude normalne aj s narokom na odpocet a dan z tovarov a sluzieb z tuzemska ako keby som vystavovala normalnu fakturu len tato bude s minusovymi polozkami?..a ked im vratim tie peniazky .a aku dokumentaciu treba prilozit k storno fakture kam a dokedy? dakujem

Áno bude s nárokom na odpočet. Pod dokumentáciou som rozumel vydokladovať papierovo, že ako ste prišli na to, že sa jedná o duplicitnú faktúru, z ktorej ste v apríli odviedli daň do ŠR. Priložil by som tam aj vyjadrenie odberateľa pri upomienke atď... Jednoducho všetko čo dokazuje oprávnenosť strona. A to že dokedy - čo najskôr, aby sa na to nezabudlo.Veď o dva roky nikto nebude vedieť o čo vlastne išlo, a potom pri kontrole bude problém. Tá dokumentácia má služiť tebe, aby si mala v tom jasno.
staankaa
30.11.06,07:08
ok dakujem ti krasne...velmi si mi pomohol..ja som chcela vystavit dobropis...a to by bolo asi zle