petkasla
30.11.06,07:20
Chcem sa spýtať ako mám postupovať v prípade zamestnanca, ktorý závažne porušil pracovnú disciplínu tým, že na miesto vykonávania svojej práce robil iné činnosti, na čo bol ústne upozornený. Svoj prístup nezlepšil. Ako s ním mám ukončiť pracovný pomer?
Díky
DanielaSL
30.11.06,06:29
Pokiaľ máš pracovný poriadok a je v ňom uvedené, čo všetko sa považuje za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a je tam aj to, že ak vykonáva opakovane miesto svojej práce inú činnosť, tak by som použila na rozviazanie pracovného pomeru §68 ZP - okamžité skončenie pracovného pomeru.
kvjetecko
30.11.06,06:54
Súhlas s Danielou, len mu daj aj písomne závažné porušenie PD, aby si sa mala od čoho odraziť. Potom mozes v priebehu 1 mesiava s nim skoncit podla §68.
lenkas
30.11.06,06:57
Skus si pozrieť aj diskusiu tuto. Nedavno sa tiez rozoberalo okamzite skoncenie, mas tam vypichnutych aj zopar rizik, s ktorymi je treba ratat:

http://www.porada.sk/t36840-zase-okamzite-skoncenie.html
Daniela
19.01.07,07:26
Je porušením pracovnej disciplíny, keď sa zamestnanec vo svojom osobnom volne nezúčastníl vozičkárského kurzu? Pracuje v štvorsmennej prevádzke a kurz pripadol na deň, keď mal voľno na oddych.
Kurz prepláca zamestnávateľ. Môže za to dostať výpoveď?
liba2
19.01.07,07:33
Je porušením pracovnej disciplíny, keď sa zamestnanec vo svojom osobnom volne nezúčastníl vozičkárského kurzu? Pracuje v štvorsmennej prevádzke a kurz pripadol na deň, keď mal voľno na oddych.
Kurz prepláca zamestnávateľ. Môže za to dostať výpoveď?Analogicky uplatni príspevok od DanielaSĽ č.2
jales
19.01.07,09:45
V zmysle § 154 ods. 3) je účasť na vzdelávaní výkonom práce, za ktorý patrí zamestnancovi mzda. Takže podľa mňa mal tento zamestnanec mať vypísaný riadny príkaz na prácu nadčas na školenie v zmysle § 97. Neviem však, či by si tým však už neporušila § 92 o nepretržitom odpočinku.
Je to veľmi komplikované také niečo zabezpečiť v nepretržitej prevádzke, hlavne ak sú zamestnanci práve vtedy po nočnej zmene.
Mala už ten istý problém. Ale myslím si, že v zmysle zákona by to malo byť tak ako som vyššie napísala.
korduľa
02.02.07,12:50
chcela by som sa spytat, ci je mozno nevyplatit cast mzdy, pripadne aku moznu, ak zamestnanec ukoncil PP, mzdu za posledny mesiac este nedostal, ale prislo sa na to, ze pouzival firemne peniaze, vymazal udaje z pc, telefonov a pod.
podla mna nie je mozne mu zrazit nic, nakolko ma podpisanu len PZ, kde nie je specifikovane co sa povazuje sa porusenie prac.disc. a ked sa mu nic nedokaze , tak je zamestnavatel bezmocny
Danila
02.02.07,12:58
chcela by som sa spytat, ci je mozno nevyplatit cast mzdy, pripadne aku moznu, ak zamestnanec ukoncil PP, mzdu za posledny mesiac este nedostal, ale prislo sa na to, ze pouzival firemne peniaze, vymazal udaje z pc, telefonov a pod.
podla mna nie je mozne mu zrazit nic, nakolko ma podpisanu len PZ, kde nie je specifikovane co sa povazuje sa porusenie prac.disc. a ked sa mu nic nedokaze , tak je zamestnavatel bezmocnyAk sa mu skutočne nič nedokáže, tak áno. Nie je mi celkom jasné, že pracovník ukončil PP a až následne ste zistili požehnane nedostatkov. U vás sa nepodpisuje výstupný list s poznámkou či je, alebo nie je všetko v poriadku?
korduľa
02.02.07,13:40
Ak sa mu skutočne nič nedokáže, tak áno. Nie je mi celkom jasné, že pracovník ukončil PP a až následne ste zistili požehnane nedostatkov. U vás sa nepodpisuje výstupný list s poznámkou či je, alebo nie je všetko v poriadku?

nie, nic take nepodpisal, heslo sefa je _ cim menej papierov tym lepsie, ak sa mu nieco vytkne alebo poradi tak samozrejme - zeny maju pocuvaj co radia chlapi, tak to aj dopadlo.
ak teda podpisal ukoncenie Pp, tak je to uz pase, predpokladam.
Ingrid G.
23.02.07,05:39
Prosim Vás, dokedy treba písomne zamestnanca upozorniť na porušenie pracovnej disciplíny? Niečo sa mi zdá, že od porušenia pracovnej disciplíny sa musí pokarhať do 1 mesiaca, inak je to premlčané, ale nikde to nemôžem nájsť.
Ďakujem
Martinella
23.02.07,06:00
Prosim Vás, dokedy treba písomne zamestnanca upozorniť na porušenie pracovnej disciplíny? Niečo sa mi zdá, že od porušenia pracovnej disciplíny sa musí pokarhať do 1 mesiaca, inak je to premlčané, ale nikde to nemôžem nájsť.
Ďakujem

ZP_§68_ods.2
Iba v tomto prípade je doba obmedzená na 1 mesiac. Podmienky, ktoré predchádzajú skončeniu PP z dôvodu porušenia prac.disciplíny by mali byť uvedené v pracovnom poriadku, ktorý by si mal vypracovať každý zamestnávateľ. Osobne si myslím, že upozornenie by malo nasledovať ihneď ako sa o porušení prac.poriadku dozviete.
adv
23.02.07,08:11
petkasal - asi by ste to na sude prehrali....