alušik
30.11.06,07:47
Poraďáci, mám k Vám veľkú prosbu. Viem, že kedysi okolo roku 1995 sa viedli evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia na kartách formátu A5. Mám menší problém - firma, ktorej teraz robím mzdy tieto evidenčné listy neodovzdala a ja ich mám teraz dopracovať. Neviem ani presne, kedy bol ten zlomový rok, v ktorom sa mali tie vedené karty odovzdať na SP a od ktorého roka sa teda posielali len podklady na vedenie ELDZ, pričom tieto údaje si SP sama dopisovala potom na tú samotnú kartu.
Neviem ani, akým spôsobom sa vtedy vykazovali kalendárne dni vylučiteľných dôb - mám tam určite ženy, ktoré poodchádzali na MD a neskôr poberali RP. Neporadí niekto, ako sa to vykazovalo?:confused: Vopred veľká vďaka.
Zoltán Kovács
30.11.06,06:56
Poraďáci, mám k Vám veľkú prosbu. Viem, že kedysi okolo roku 1995 sa viedli evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia na kartách formátu A5. Mám menší problém - firma, ktorej teraz robím mzdy tieto evidenčné listy neodovzdala a ja ich mám teraz dopracovať. Neviem ani presne, kedy bol ten zlomový rok, v ktorom sa mali tie vedené karty odovzdať na SP a od ktorého roka sa teda posielali len podklady na vedenie ELDZ, pričom tieto údaje si SP sama dopisovala potom na tú samotnú kartu.
Neviem ani, akým spôsobom sa vtedy vykazovali kalendárne dni vylučiteľných dôb - mám tam určite ženy, ktoré poodchádzali na MD a neskôr poberali RP. Neporadí niekto, ako sa to vykazovalo?:confused: Vopred veľká vďaka.

Prepáč, ale poradiť neviem. Mal som podpobný problém, ale dotičnú firmu SP sama vyzvala na doplnenie ELDZ-tiek, a poslali aj tlačivá. Skús sa obrátiť na SP.
Tweety
30.11.06,06:59
Poraďáci, mám k Vám veľkú prosbu. Viem, že kedysi okolo roku 1995 sa viedli evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia na kartách formátu A5. Mám menší problém - firma, ktorej teraz robím mzdy tieto evidenčné listy neodovzdala a ja ich mám teraz dopracovať. Neviem ani presne, kedy bol ten zlomový rok, v ktorom sa mali tie vedené karty odovzdať na SP a od ktorého roka sa teda posielali len podklady na vedenie ELDZ, pričom tieto údaje si SP sama dopisovala potom na tú samotnú kartu.
Neviem ani, akým spôsobom sa vtedy vykazovali kalendárne dni vylučiteľných dôb - mám tam určite ženy, ktoré poodchádzali na MD a neskôr poberali RP. Neporadí niekto, ako sa to vykazovalo?:confused: Vopred veľká vďaka.Nové ELDP sú od roku 2004. Po ukončení KR firma mala termín, do ktorého musela tieto ELDZ predložiť SP doplnené o predch. KR.
tuta
30.11.06,07:01
Všetky náhradné doby sa vypisovali do kolónky počet vylúčiteľných dôb či islo o PNS, MD, alebo RD.
alušik
30.11.06,07:04
Majka, ja viem, že nové ELDP sú od nového roku. Predtým platilo, že sa sociálnej poisťovni vždy do 28.2. nasledujúceho roka odovzdával len podklad na doplnenie ELDZ za každého zamestnanca. Lenže pamätám si, že ešte predtým, ako sa pristúpilo k tomu, že sa každý rok odovzdávali podklady sociálnej poisťovni, boli povinní tie ELDZ viesť zamestnávatelia, s tým, že sa to sociálke odovzdalo len pri ukončení pracovného pomeru - sama mám doma urobenú z toho ELDZ kópiu za rok 1996 tuším...;)
Tweety
30.11.06,07:06
Majka, ja viem, že nové ELDP sú od nového roku. Predtým platilo, že sa sociálnej poisťovni vždy do 28.2. nasledujúceho roka odovzdával len podklad na doplnenie ELDZ za každého zamestnanca. Lenže pamätám si, že ešte predtým, ako sa pristúpilo k tomu, že sa každý rok odovzdávali podklady sociálnej poisťovni, boli povinní tie ELDZ viesť zamestnávatelia, s tým, že sa to sociálke odovzdalo len pri ukončení pracovného pomeru - sama mám doma urobenú z toho ELDZ kópiu za rok 1996 tuším...;) Zamestnávatelia viedli ELDZ, ale boli to len tzv. veľké závody. Neviem, či ste tam patrili. Ostaní zamestn. mali EL na SP a museli každoročne doplňať.Pri ukončení PP po doplnení zamestn. ostávali už na SP.
Evaman
30.11.06,07:33
No ja mám kdesi v archíve také tie "karty" , do ktorých sa každoročne zapisovali tie údaje o zamestnancoch a k tomu bola príloha, sumár na A4. To sa vyberalo zo SP a keď sa doplnilo, zasa sa to tam odnieslo.
alušik
30.11.06,08:27
Áno, asi to tak nejako bolo.;) Ja som vtedy začínala po škole a všetko bolo pre mňa nové - takže si to presne nepamätám. Proste ja teraz neviem, čo s tým? Mám jednoducho zobrať spisový obal zamestnanca, ktorý nastúpil a vystúpil niekedy medzi rokmi 1994-1997 a vypísať mu komplet celú kartu ELDZ, keď neviem, za ktoré roky im tam niečo chýba a za ktorých zamestnancov? Firma vznikla asi v tom roku 1994 a až od 1998 im robím mzdy ja... Ako by ste to spravili? Na sociálku nemám ani ako osobne zájsť, nakoľko to vyžiadala pobočka, pod ktorú to patrilo v tom čase a teraz spadá závod inam. Vyžiadali to konkrétne len za jedného človeka, ktorý sa ozval, že mu nesedia započítané roky, keď mu došla informácia zo SP. No a SP pri konzultácii a odovzdaní toho jedného človeka, doporučila doplniť to za všetkých zamestnancov, ktorí v tom čase pracovali.:o
Evaman
30.11.06,08:49
No ale to by si tá pobočka , pod kt. patrí závod teraz mala vyžiadať všetky podklady od počky SP , kt. to mala vtedy na starosti. Veď nie je myslitelné aby si to ty teraz vypisovala aj za všetkých ostatných, keď ich údaje sú asi kdesi tam , len ich treba presunúť medzi pobočkami. Iba v prípade, že by tie údaje boli "kdesi stratené" a nemáš odložené kópie o odovzdaní , tak to ti neostáva nič iné len to dodatočne urobiť. Skús zavolať na tú pobočku , kde to patrilo predtým a zistiť čo by sa dalo urobiť.
Ak by si to nakoniec musela urobiť ty, tak si vyžiadaj od SP patričné tlačivá, ak by namali, skúsim ti niečo vyhľadať z môjho archívu, určite sa tam niečo nájde.
alušik
30.11.06,08:52
Kópie odložené nie sú, lebo žiadne odovzdané neboli... Takže to musím dorobiť, len šéfka nechce čakať, kým ju Sociálka na to vyzve podľa jednotlivých ľudí (keď im to začne chýbať), ale chce, aby sa to urobilo radšej teraz naraz za všetkých, nech s tým má v budúcnosti pokoj...:)
mysimis
30.11.06,08:55
Ja som mala podobný prípad a SP stačilo formou obyčajného litu doplniť za uvedené obdobie hrubú mzdu a odpracované obdobie. Nedávno som archivovala doklady a staré ELDZ sa mi dostali do rúk, odložila som ich s tým, že sa ešte môžu zísť. Alušik, viem Ti aspoň jeden na vzor poslať, ale len poštou, lebo nemám scaner, aby som ho dostala do PC. Pošli adresu.
alušik
30.11.06,08:58
Ďakujem za ochotu, ja jeden vzor mám - ten svoj vlastný náhodne prefotený. Akurát, že som si nebola istá, čo sa týka tých vylučiteľných dôb, lebo ja som žiadne nemala.;)
enad
24.01.07,07:58
Ja mám tiež problém so starými ELDP, pretože moja predchodkyňa zle vraj vyplnila RČ. Oni v tom tlačive majú 3 kolonky na RČ a ja tiež neviem ako ho tam vpísať. Ďalej neviem ako napísať dátumy, pretože niekde som sa dočítala, že to má byť bez bodiek. No a na tom pôvodnom tlačive z r. 1996 bolo na konci dopísané že, civilná vojenská služba trvalal.....
Lenže v tom tlačive, ktoré mi poslali zo SP, a mám im ho vyplniť, aú aj kolonky vylúčiteľných dôb a na prvej strane doby uvedené v § 3 ods.8 vyhlášky 290/1994. Neviem, kam mám túto civilku zapísať.
Ďakujem za pomoc