dadia1
30.11.06,09:16
prosim o radu.

v roku 2003 som kúpila počítač a zaradila som ho do drobného investičného majetku. prvú polovicu som odpisala v roku 2003 a druhú polovicu v roku 2004. takze je celý odpísany. zostatková cena je 0. v evidencii IM je vedený, lebo sa stale použiva. teraz som kúpila nový software do neho. - Windows XP. takze sa zvýšila jeho OC? je to technické zhodnotenie? uz odpísaneho majetku? alebo mam tento software zaradit samostatne???
kto pomoze???
Dakujem
dadia1
30.11.06,09:06
prečo nikto neporadi???? prosim
Daska
30.11.06,09:14
prosim o radu.... Windows XP. takze sa zvýšila jeho OC? je to technické zhodnotenie? uz odpísaneho majetku? alebo mam tento software zaradit samostatne???
kto pomoze??? Dakujem

Nejaky OS si tam isto mala, takze to nieje technicke zhodnotenie.
alušik
30.11.06,09:18
Určite by som ten WIN zaradila osobitne, keď sa nekúpila licencia spolu s obstaraním PC. Nie je určený výhradne len pre daný PC. Ak by ste ho napríklad o mesiac vyradili, licencia WIN Vám platí a môžete operačný systém nainštalovať do akéhokoľvek iného PC. Tak určite osobitne. Predpokladám, že jeho hodnota nebude vyššia ako 50 tis., tak by som ho zaúčtovala na 518.:)
Olice
30.11.06,09:18
Technické zhodnotenie plne odpísaného majetku by to bolo vtedy, keby nadobúdacia cena za SW bola vyššia ako 30 000,- a takýto majetok by sa nazýval ako iný majetok ( zákon o dani z príjmov, paragraf 22 bod 6)
Ja by som SW zaradil samostatne ako nehmotný majetok. Keď sa vyradí PC,
SW môže zostať a nainštalovaný môže byť do iného PC, veď asi máte inštalačnú disketu. Alebo sa mýlim?
dadia1
30.11.06,09:21
takze ho zaradim osobitne na drobný nehmotný investičný majetok. inštalačnu disketu mame. takze to bude určite tak. a este otazka.
kupili sme program WinRar, ktorý ma hodnotu 628,- a kúpili sme 16 licencii. takze spolu nejakýcn 10048,- . na kazdý počítač. mam ten program zaradit 16 krat osobitne po 628,-
alušik
30.11.06,09:29
takze ho zaradim osobitne na drobný nehmotný investičný majetok. inštalačnu disketu mame. takze to bude určite tak. a este otazka.
kupili sme program WinRar, ktorý ma hodnotu 628,- a kúpili sme 16 licencii. takze spolu nejakýcn 10048,- . na kazdý počítač. mam ten program zaradit 16 krat osobitne po 628,-
To závisí od toho, ako si vedieš evidenciu. Ja by som urobila 1 kartu a napísala na ňu 16 ks v cene 628 Sk.:)