Mirka-test
14.12.04,09:18
Prajeme Vám pekný deň milí poradcovia,
naša otázka znie: máme firmu na Slovensku s českým konateľom nie je zamestnaný vo svojej firme a nevyužíva ani odmenu ako štatutár alebo konateľ.
Chodí sem vybavovať na Slovensko obchody a prespáva po hoteloch stále nám o tom nosí doklady mi mu to nedávame do nákladov nakoľko nesplňa zákon 119 o cestovných náhradách existuje nejaká možnosť čim by sa mohli tieto náklady stať daňovým výdavkom? Ďakujem za odpoveď Mirka
marcelaStanakova
14.12.04,12:35
Keď nie je štatutár,ani vedený ako zamestnanec nechápem prečo Vám potom nosí účty z hotelov toto zrejme nieje vo Vašej kompetencii aby ste to vyriešili.Treba mu vysvetliť, že nespĺňa podmienky pre firmu.
emily
14.12.04,13:29
Keď nie je štatutár,ani vedený ako zamestnanec nechápem prečo Vám potom nosí účty z hotelov toto zrejme nieje vo Vašej kompetencii aby ste to vyriešili.Treba mu vysvetliť, že nespĺňa podmienky pre firmu.Ale keď je konateľ, tak je štatutár.
Mirka-test
14.12.04,16:21
to je jasné ale nie je zamestnancom a tak mu cestovné náhrady neprináležia ale našla som aj odpoveď že konateľovi ano ale ktovie na akom princípe 12 rokov viem, že nie!!
ingi
14.12.04,18:01
Konateľ- áno, je to v § 1 ods.2, písm.b) zákona o cestovných náhradách.
Treba len zvážiť všetko "to" ostatné.
emily
15.12.04,08:29
Daj si do vyhľadávania heslo konateľ. Tam najdeš o tom debatu.