Antonsiu
30.11.06,09:49
Dobry Den,

som zamestnany, a odvadzam odvody z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Chcem si zalozit s.r.o. a nadalej zostat zamestnany. Budem musiet odvadzat neake odvody aj ako sukromny podnikatel??

Vie mi niekto poradit?
Daska
30.11.06,08:52
ak si konatel sro a nemas z tohoto titulu ziadne prijmy odvody neplatis, tvoj prijem z sro bude zisk sro po jeho zdaneni a z toho sa odvody neplatia
Antonsiu
30.11.06,09:05
Dakujem sa rychlu odpoved.
Takze ak to chapem dobre, aj keby neplatim maximalne odvody tak ako konatel sro nebudem mat ziadne vydavky?
Idemi o to, ze ci ked si zalozim sro , ci budem mat neaky mesacne vydavky do plusu. Samozrejme okrem uctovnicky?
Moze fungovat sro bez zamestnanca? Ja ako konatel mozem fakturovat ??

vopred dakujem z odpoved
alušik
30.11.06,09:10
Áno, aj keď neplatíš maximálne odvody, ako konateľ spoločnosti žiadne výdavky na odvody poistného platiť nebudeš. Iné by to bolo, ak by si si v s.r.o. založil pracovný pomer. Potom by si platiť musel...
Daska
30.11.06,09:10
Ano, sro nemusi mat zamestnanca, a ty ako konatel mozes fakturovat.
Jana Motyčková
30.11.06,09:17
Ak by si mal ako konateľ príjem (nie rozdelenie zisku), tak z tohoto príjmu sa platí zdravotné poistenie. S ostatnými odpoveďami súlasím.
ajacik
20.02.07,18:28
Ja by som si len chcela overiť:

Zamestnanec bude zároveň aj konateľom v s.r.o. bez nároku na odmenu (iba podiel na zisku). Ako zamestnanec už platí ZP. (zamestnancom je v inej spoločnosti, ako konateľom).
Ako konateľ sa už nemusí prihlasovať druhýkrát do ZP. ??

dakujem.
Jana Motyčková
21.02.07,06:52
Jednak keďže nemá ako konateľ odmenu, nie je považovaný ako konateľ za zamestnanca, t.j. neprihlasuje sa do ZP, a navyše keďže je už prihlásený ako zamestnanec, aj keby mal odmenu, už by sa neprihlasoval, iba z tej odmeny by sa zaplatilo poistné.