fipina
30.11.06,10:18
Musí výpovedi dohodou predchádzať žiadosť zamestnanca?
Alebo stačí dohodu podpísať oboma stranami, čím dajú najavo svoj súhlas?
mysimis
30.11.06,09:20
Stačí podpísať dohodu o rozviazaní pracovného pomeru oboma stranami.
katkaj
30.11.06,09:20
Musí výpovedi dohodou predchádzať žiadosť zamestnanca?
Alebo stačí dohodu podpísať oboma stranami, čím dajú najavo svoj súhlas?

V prvom rade treba povedať že pojem výpoveď dohodou nepoznáme ;) Ide o dohodu o rozviazaní pracovného pomeru. Stačí keď to spíše zamestnávateľ alebo zamestnanec a obaja pridajú podpis ako svoj súhlas. Nič viac nepotrebuješ
Zita4
30.11.06,09:20
Výpoveď dohodou neexistuje. Existuje dohoda o skončení pracovného pomeru.Treba ju spísať a podpísať. Žiadosť nie je podstatná. Môže byť, ale nemusí.
Zita4
30.11.06,09:21
Naraz 3 odpovede. Sme pohotové. ;)
fipina
30.11.06,09:24
Ďakujem všetkým.
jales
30.11.06,09:27
Dávaj vždy pozor pri ukončovaní pracovného pomeru na názov § v ZP, podľa ktorého chceš skončiť, teda, či je to dohoda, výpoveď, skončenie.
Moja známa tak prehrala súd so zamestnankyňou, lebo vo VEC mala iný názov a z obsahu listu vyplývalo tiež niečo iné. Súd považoval rozviazanie PP za neplatné a firma musela platiť odškodné.
toria
01.12.06,08:20
Prosím poradte:
- zamestnankyňa nám dala výpoveď v skúšobnej dobe - posledný mesiac skúšobnej doby, s tým, že si našla novú prácu. čo všetko som poviná urobiť na úradoch a čo všetko som povinná jej odovzdať - papiere.

Toto je prvý prípad výpoveď, takže vôbec neviem.


Srdečná vďaka
DanielaSL
01.12.06,08:28
Prosím poradte:
- zamestnankyňa nám dala výpoveď v skúšobnej dobe - posledný mesiac skúšobnej doby, s tým, že si našla novú prácu. čo všetko som poviná urobiť na úradoch a čo všetko som povinná jej odovzdať - papiere.

Toto je prvý prípad výpoveď, takže vôbec neviem.


Srdečná vďaka

1. Odhlásiť ju na SP a ZP - SP hneď na druhý deň po skončení, ZP - do 8 dní po skončení.
2. Vystaviť a dať jej zápočtový list.
3. Vystaviť a dať jej Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby.....za rok 2006
4. Vystaviť Evidenčný list dôchodkového poistenia a dať jej ho podpísať , potom odniesť do SP.
5. Nechať si podpísať Vyhlásenie na zdanenie príjmov.

Viac ma nenapadá...ostatní ma doplnia ak som niečo zabudla.
alušik
01.12.06,08:28
Si povinná odhlásiť ju zo Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne. Jej musíš pri skončení pracovného pomeru vypísať zápočtový list (kvôli odpracovanej dobe z hľadiska dovolenky) a na Sociálnu poisťovňu zaniesť ešte vypísaný Evidenčný list dôchodkového poistenia do 8 dní po vyplatení poslednej mzdy.;)
No a určite jej vystaviť ešte Potvrdenie o príjme.
toria
06.12.06,06:50
Prosím čo sa týka toho potvrdenia o príjme:
- zamestnankyňa najprv u nás pracovala na DOVP odvádzala sa za ňu daň zrážková, ale omylom sme ju 3 mesiace odvádzali s KS preddavkovej dane, daňováčka čo nás ma na starosti nám povedala, že aby sme dali Prehľad o zrazneých preddavkoch tým pádom keby mala zamestnankyňa nárok na vrátenie daní vrátili by jej aj z tohto. Tak sme to urobili. Potom sme túto kočku zamestnali na HP. Ako jej teraz vystavím potvrdenie o príjme???
Dávam tam všetky príjmi aj tie z dohody, alebo mám urobiť dve potvrdenia???
Alebo akým spôsobom to mám urobiť?

ďakujem vopred za Vaše rady
katkaj
06.12.06,07:27
Prosím čo sa týka toho potvrdenia o príjme:
- zamestnankyňa najprv u nás pracovala na DOVP odvádzala sa za ňu daň zrážková, ale omylom sme ju 3 mesiace odvádzali s KS preddavkovej dane, daňováčka čo nás ma na starosti nám povedala, že aby sme dali Prehľad o zrazneých preddavkoch tým pádom keby mala zamestnankyňa nárok na vrátenie daní vrátili by jej aj z tohto. Tak sme to urobili. Potom sme túto kočku zamestnali na HP. Ako jej teraz vystavím potvrdenie o príjme???
Dávam tam všetky príjmi aj tie z dohody, alebo mám urobiť dve potvrdenia???
Alebo akým spôsobom to mám urobiť?

ďakujem vopred za Vaše rady

Predpokladám že ju máš v programe pod dvomi číslami, najprv na dohodu a potom na HPP. Tak by som jej dala dve potvrdenia.
Marína
06.12.06,07:31
Tým, že daň nebola odvedená ako zrážková (čiže vysporiadaná) ale ako preddavková, zahrň jej všetky príjmy aj preddavkovo odvedenú daň do Potvrdenia o ... Neviem, či by nebolo vhodné to potvrdenie vystaviť na 2x(DoVP a PP).
katkaj
06.12.06,07:34
Tým, že daň nebola odvedená ako zrážková (čiže vysporiadaná) ale ako preddavková, zahrň jej všetky príjmy aj preddavkovo odvedenú daň do Potvrdenia o ... Neviem, či by nebolo vhodné to potvrdenie vystaviť na 2x(DoVP a PP).

Ja by som dala určite dve potvrdenia nakoľko to beriem ako dva pracovné pomery a aj mzdové listy by som tlačila dvakrát.
toria
06.12.06,07:43
Dievčence ďakujem krásne!!!
mito1988
27.04.11,06:47
Vzniká mi nárok na odstupné pri skončení pracovného pomeru v zmysle §60 Zákonníka práce? ďakujem