tinah
30.11.06,10:21
Pekne Vás všetkých pozdravujem, už pár dní ubehlo odvtedy, čo som objavila túto skvelú stránku - porada. Čítam si rôzne príspevky a je tu dosť aj na pobavenie, ale musím predovšetkým uviesť, že som sa tu dosť aj naučila.
Na druhý rok sa chystám, teda plánujem bábätko, ešte nie som tehotná.
Prečítala som si všetko od p. Mihála a aj ostatných. Spravila som si taký plán, len by som chcela poprostiť p. Mihála, aj keď viem, že má dosť práce a tie príspevky sa dosť opakujú, aby mi odsúhlasil, resp. pomohol a umernil ma. Budem rada, ak mi poradí aj niekto, kto má v tom jasno.

Pracujem od r. 2002, mám príjem v hrubom 10500,-. Teraz plánujem v práci A od 01.12.-31.12.2006 neplatené voľno /už som to aj oznámila, len zatiaľ nepotvrdila/. Oni mi samozrejmä prerušia soc.poistenie.
V inej firme B by som uzatvorila od 01.12.2006 nový pracovný pomer s VZ 25000,-, následne by som požiadala od 15.12.-31.12.2006 neplatené voľno /neviem, či je to možné/ a od 15.12.2006 by som sa dobrovolne nemocensky poistila s VZ 25.911,-
Tým keby som išla na materskú v roku 2007/po splnení 270 dní/ by mi vyšla materská cez 30.000,-

V roku 2007 by som pokračovala naďalej v práci A, v práci B by bol znížený prac. úväzok na 5h/týždeň /aby bola splnená podmienka 270 dní poistenia - vnik nároku na materskú aj z druhého zamestnania/ a VZ na dobrovol.nemoc. poistnie by som od 01.01.07 znížila na 7600,-

Veľmi krásne Vám ďakujem za poradenie, lebo nerada by som urobila niečo,
čo sa nesmie.
tinah
30.11.06,10:54
Viem, že som uviedla prosbu na p. Mihála, tým som nechcela uraziť Vás odborníkov v tejto téme. Na p. Mihála som sa obrátila preto, že pri mojom krátkom pôsobení na tejto sránke som zistila, že on sa tomu dosť venoval.
Ak mi viete aj niekto iný poradiť, čo určite viete, budem rada.
Ja sa v týchto veciach málo vyznám.
Ešte raz ďakujem.
slimak
30.11.06,11:16
podla mna to mas dobre premyslene
tinah
30.11.06,12:03
Je to pre mňa dosť dôležité, vzhľadom k tomu, že zajtra je už 01.12.2006.
Môžte sa na to niekto ešte pozrieť. Prosím, prosím.
Jozef Mihál
30.11.06,12:14
Je to ok .
ZlaticaB
30.11.06,12:24
Skôr by som Ti poradila nezaťažovať sa takými vecami čo bude ak bude. Myslím si, že život je úplne o niečom inom ako o takomto kalkulovaní. Prajem Ti, aby si sa raz v živote neprepočítala.
tinah
30.11.06,12:33
Nezaťažujem tak seba, ako Vás, aby ste mi odobrili môj plán. Viem, že plány sa planujú a to just tak nevyjde. Ale ak mám aspoň trošku možnosť zabezpečiť rodinku, tak som chcela, že to tak trošku ovplyvním. Len teraz neviem, či to mám robiť, alebo nie, to aby som sa neprepočítala raz....
Ďakujem za Vaše odpovede.
Jozef Mihál
30.11.06,13:03
Myslím si, že život je úplne o niečom inom ako o takomto kalkulovaní. Prajem Ti, aby si sa raz v živote neprepočítala.
Nuž, tina je pracovitá, berie na seba ešte i druhé zamestnanie aby zarobila dosť peniažkov pre bábätko, dokonca aby pokryla riziká ktoré môžu vzniknúť tak sa chce i dobrovoľne nemocensky poistiť - veď človek nikdy nevie, tak prečo hovoriť o kalkulovaní.
ZlaticaB
30.11.06,13:13
Áno, to je síce pekné ale ja by som asi začala z opačnej strany.
blcha
30.11.06,13:18
No ale potom už môže byť neskoro!
Asi som stará generácia, za našich čias sa o matku aj dieťa snažil postarať otecko - hoci aj dvoma zamestnaniami.
Ja rozumiem, o čo tu ide, ale je mi smutno, že poctivá práca jednoducho nestačí...
tinah
30.11.06,15:27
Ešte by som sa chcela spýtať, ak budem mať neplatené voľno, môže byť súčasne v oboch zamestnaniach? A čo sa týka dôchodkového poistenia, nebude mi to chýbať?Nebudem mať vykrytú dobu v čase neplateného voľna. Mám si to tiež doplatiť?
Odpoveď som zatial nikde nenašla.
Jozef Mihál
30.11.06,17:06
Jednotlivé zamestnania sú na sebe nezávislé, pokojne môžete mať v oboch súčasne neplatené voľno. Samozrejme, že doba neplateného voľna znamená prerušenie povinného dôchodkového poistenia, budete mať dôchodok nižší odhadom o 1,50 Sk mesačne.
Tinika
13.01.07,09:37
Ahojte. Môžem sa spýtať, ako sa tinah dostala k sume 30.000,- na materské?
Ďakujem.
Zdeni
13.01.07,11:17
Ahojte. Môžem sa spýtať, ako sa tinah dostala k sume 30.000,- na materské?
Ďakujem.
Prečítaj si pozorne zadanie otázky - príspevok č. 1, je to vlastne plán tihah, ktorý si dala odobriť. A keďže bol odsúhlasený, tak v prísp. č.1 je presný návod ako sa dostať k sume 30 000,- Sk.;)