kvitko
30.11.06,11:40
Môže mi niekto poradiť, či mám dávať permanentky do knihy cenín, alebo ako mám postupovať pri ich vydaní. Jedna permanentka na 12 vstupov. Ďakujem
renča1
30.11.06,11:29
§ 8 postupy účtov. v JÚ
Zásady pre členenie krátkodobého
finančného majetku

(1) Krátkodobý finančný majetok sa člení na
a) peňažnú hotovosť, ceniny, šeky,
b.........

(2) Ako ceniny sa účtujú najmä poštové známky, kolky, zakúpené stravné lístky do prevádzkarní verejného stravovania a telefónne karty a obdobné karty, ak majú hodnotu, z ktorej bude môcť byť po vydaní do užívania čerpané.

Ja si myslím, že áno. Permanentka je obdob.karta, z ktorej sa bude čerpať 12 vstupov. Účtovať sa bude, ako /pri strav.poukážkach/ je spomenuté v tejto téme:

http://www.porada.sk/t36097-uctovanie-cenin-v-ju.html?highlight=ceniny
monyka
30.11.06,11:47
čaute. Čítala som príspevka ohľadom stravných lístkov a stom z toho takási zchaosená. Mám z toho taký pocit, že každý to robí ináč. U náš to funguje tak, že príde faktúra. Z nej vyrátam 45% a zaúčtujem ako VNZD a ostatok ako VOZD. A keď vydávam stravné lístky zamestnancom, tak im dám určitý počet ako im patrí napr. 22 a urobím aj PPD so sumou 22,- Sk.
Je to tak vlastne právne?
mysimis
30.11.06,11:51
Môže mi niekto poradiť, či mám dávať permanentky do knihy cenín, alebo ako mám postupovať pri ich vydaní. Jedna permanentka na 12 vstupov. Ďakujem

Ty kupuješ tie permanentky alebo ich sám vystavuješ a následne predávaš?
kvitko
30.11.06,12:02
Permamentky si vyrábame sami a potom ich predávame.
kvitko
30.11.06,12:05
čaute. Čítala som príspevka ohľadom stravných lístkov a stom z toho takási zchaosená. Mám z toho taký pocit, že každý to robí ináč. U náš to funguje tak, že príde faktúra. Z nej vyrátam 45% a zaúčtujem ako VNZD a ostatok ako VOZD. A keď vydávam stravné lístky zamestnancom, tak im dám určitý počet ako im patrí napr. 22 a urobím aj PPD so sumou 22,- Sk.
Je to tak vlastne právne?

Čo je vlastne tých 45%? Ak je to percento, ktorým prispieva zamestnávateľ tak by tam malo byť 55% . A potom tých 22 je čo? Počet lístkov a suma? To znamená že 1 lístok stojí 1,-Sk?
renča1
30.11.06,13:20
Permamentky si vyrábame sami a potom ich predávame.

Takže ide o výrobu a predaj a nie o nákup a spotrebu...
Keď sa vyrobia, tak sa zaevidujú do knihy cenín ako príjem. Do príjmu ovpl.základ dane sa pernam. zahrnú pri ich predaji. Dňom predaja sa urobí zápis = výdaj v knihe cenín v takom množstve koľko v skutočnosti bolo predané.
mysimis
30.11.06,14:47
Permamentky si vyrábame sami a potom ich predávame.

My poskytujeme tiež služby na ktoré si záujemcovia kupujú permanentky. Ja ich v knihe cenín neevidujem, lebo keď si človek kúpi takúto permanentku dostane odo mňa doklad z ERP a permanentka mi slúži len na preukázanie sa pri vstupe.