pozit
14.12.04,09:57
Poprosím Vás o radu:
- môže živnostník pracovať aj na dohodu? Ako sa potom postupuje pri daň. priznaní - príjem z dohody sa prizná, ale nakoľko je daň vysporiadaná, je to O.K.?
Vopred ďakujem!
Pozit
Susan
14.12.04,09:00
Živnostník by nemal mať dohodu na tú istú činnosť, na ktorú na živnosť. Ak bude mať akukoľvek dohodu, tak si ju musí priznať ako príjem, aj keď má z tejto dohody zrazený preddavok na daň.
luebchenko
14.12.04,09:04
na základe čoho by mala byť daň z dohody vysporiadaná?
pozit
14.12.04,09:19
Živnostník by nemal mať dohodu na tú istú činnosť, na ktorú na živnosť. Ak bude mať akukoľvek dohodu, tak si ju musí priznať ako príjem, aj keď má z tejto dohody zrazený preddavok na daň.

Nie, nemá dohodu na tú istú činnosť, živnosť má na remes. činnosti a dohodu na kuriča kotolne v bytovom dome. Len som nevedela, či takáto kombinácia je možná, aby sme mu nenarobili problémy s tým kuričstvom, do ktorého ho tlačíme všetci z domu.
Ďakujem.
Katty
14.12.04,09:20
odvod dane z dohôd sa už nepovažuje za vyrovnanú daň.povinnosť ale za preddavok ktorý sa musí na konci roka zúčtovať, buď v DP alebo v ročnom zúčtovaní dane ktoré robia zamestnávatelia
pozit
14.12.04,09:21
na základe čoho by mala byť daň z dohody vysporiadaná?
Nemyslela som úplne vysporiadaná, ale bude sa mu zrážať daň, takže niečo zaplatené na daniach mať bude.
Ďakujem.
pozit
14.12.04,09:25
odvod dane z dohôd sa už nepovažuje za vyrovnanú daň.povinnosť ale za preddavok ktorý sa musí na konci roka zúčtovať, buď v DP alebo v ročnom zúčtovaní dane ktoré robia zamestnávatelia
Katty,
ďakujem, ďakujem. Takto nejako som to aj ja počula, dúfam, že je to naisto. Už niekoľko rokov sme nemali vo firme dohodárov, takže som to prestala sledovať, aj tak sa to mení, pozriem si to, až keď to bude pre mňa aktuálne. Ale podstatné pre mňa ako nájomníka je, že nám ten človek môže robiť kuriča, lebo to nikto nechce zobrať.
Ešte raz ďakujem.
Pozit