stanisa
30.11.06,15:12
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť za kolko rokov dozadu mozem podat dodatocné danové priznanie na dan z príjmu a kde to nájdem?
dakujem velmi pekne za odpoved
Daska
30.11.06,14:28
DDP by si mal podat do 30 dni od zistenia rozdielu, ale nesmie sa podat ak uz sa zacala za to obdobie kontrola.
Napr. ak si teraz zistila ze v roku 2003 mas chybu do 30 dni musis podat DDP, ovsem ak Vam za toto obdobie nezacala kontrola. Je to v zakone o sprave dani a poplatkov

Oprava:
§39 zakona
(2) Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná.
(4) Dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3, 4 alebo § 15 ods. 14, alebo § 15 ods. 15 alebo opakovaná daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať za kontrolované obdobie počas jej výkonu.
stanisa
04.12.06,07:12
dakujem. Kontrola nebezi, iba som zistila ze mám chybu v roku 2002. Nebola tam kontrola nic. Niekde som citala, alebo to bolo v starom zakone, ze mozem opravovat iba 3 roky dozadu. Uz to nie je pravda?
evina
04.12.06,07:27
dakujem. Kontrola nebezi, iba som zistila ze mám chybu v roku 2002. Nebola tam kontrola nic. Niekde som citala, alebo to bolo v starom zakone, ze mozem opravovat iba 3 roky dozadu. Uz to nie je pravda?

Nie takéto obmedzenie neplatí.
daniek
04.12.06,07:56
mimotemy ale myslím že platí ročná lehota pri podaní ddp - dph - uplatnenie odpočítania dph
evina
04.12.06,08:09
mimotemy ale myslím že platí ročná lehota pri podaní ddp - dph - uplatnenie odpočítania dph
Nie neplatí. Takéto obmedzenie bolo v starom zákone o DPH. Dnes lehota podania do jedného roka platí len v prípade, že bola vykonaná daňová kontrola:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=120442&postcount=23
stanisa
04.12.06,09:59
dakujem evina velmi pekne za odpoved. Takze ked ja v decembri podam dodatocne danove priznanie k dani z prijmu za rok 2002 a vyjde mi danova povinnost, tak tu danovu povinnost musim do 31,12,2006 aj uhradit, ze?