ivanaj
30.11.06,16:51
Ahojte,
prosim o radu: Zamestnanec mi doniesol Ziadost o osetrovne I. a II., je doma so synom od 28.11.2006. Avsak medzitym napriklad vcera prisiel do prace na 4 hodinky. Ako mu to bude preplatene? Resp. by ma aj zaujimalo co s tym tlacivom treba robit? poslat do Socialky a co treba vyplnit len kolonku vyplni zamestnavatel a to je vsetko???

diik moc
Zita4
30.11.06,16:00
Do Sociálnej poisťovne odovzdáš vyplnené tlačivko "žiadosť o ošetrovné" a potvrdenie o vymeriavacích základoch v rozhodnom období. Tie odrobené hodiny, neviem... Keď je doma na OČR, nemá čo robiť v robote. Nemôžeš mu to preplatiť po skončení OČR ako odmenu?
Evaman
30.11.06,16:54
Tie odrobené hodiny mu musíš preplatiť iným spôsobom, ak máš raz v dochádzke OČR, nemôže tiež v ten istý čas byť aj v práci,bolo by to aj v rozpore so zákonom o nemocenských dávkach a SP by pri kontrole určite namietala, takže tiež myslím , že skôr ako odmenu.
azuz
01.12.06,05:38
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, len len doplnim:
§ 30
Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca
Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

a) splnil podmienky ustanovené na vznik nároku na nemocenskú dávku počas trvania nemocenského poistenia alebo po jeho zániku počas trvania nároku na výplatu nemocenskej dávky alebo v ochrannej lehote a

b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 až 6 za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodov uvedených v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods. 1.
ZuzanaP
01.12.06,05:49
Nemalo by sa to stávať, ale....

keď sa to stalo u nás, zostala zamestnankyňa pol dňa doma a na ten deň som jej presunula hodiny odprac. cez OČR.