Gira
14.12.04,10:13
Zdravím všetkých poradcov. Potrebovala by som poradiť, či má zamestnanec nárok na daňový bonus ak v mesiaci november odpracoval len 1 deň a zvyšné dni bol na PN. Viem, že nárok na daňový bonus je, ak zdaniteľný príjem zamestnanca je v mesiaci aspoň polovica minimálnej mzdy, ale neviem, či sa táto minimálna mzda kráti úmerne podľa odpracovaných dní. Môjmu zamestnancovi vyšla mzda 304,- Sk, a keby som brala do úvahy pomernú časť minimálnej mzdy ako 6 500 : 31 x odpracovaný deň, dostala by som sumu 209,68 Sk, a teda je splnená podmienka dosiahnutia aspoň polovice minimálnej mzdy za odpracovanú dobu. Uvažujem správne???
pozit
14.12.04,09:50
Zdravím všetkých poradcov. Potrebovala by som poradiť, či má zamestnanec nárok na daňový bonus ak v mesiaci november odpracoval len 1 deň a zvyšné dni bol na PN. Viem, že nárok na daňový bonus je, ak zdaniteľný príjem zamestnanca je v mesiaci aspoň polovica minimálnej mzdy, ale neviem, či sa táto minimálna mzda kráti úmerne podľa odpracovaných dní. Môjmu zamestnancovi vyšla mzda 304,- Sk, a keby som brala do úvahy pomernú časť minimálnej mzdy ako 6 500 : 31 x odpracovaný deň, dostala by som sumu 209,68 Sk, a teda je splnená podmienka dosiahnutia aspoň polovice minimálnej mzdy za odpracovanú dobu. Uvažujem správne???
Nie, minimálna mzda sa nekráti úmerne na odpr. dni, berie sa celá polovica min. mzdy v mesiaci. Ak v danom mesiaci nesplní podmienku na daň. bonus, ale celoročne áno, pri ročnom zúčtovaní mu to douplatníš. Celoročná podmienka je 6-násobok min. mzdy v roku.
Pozit
aladin
15.12.04,06:23
ale tusim aj v tom je vynimka ak mi nastupi zamestnanec v aprili , bude pracovat april maj jun jul a pocas tzchto mesiacov dosiahne viac ako polovicu min mzdy a potom už do konca roka nebude pracovat zostane mu uz vyplatený bonus v daných mesiacoch ... ale za ostatne mesiace si nemoze narokovat . Viem to dobre ?
Nike
15.12.04,07:00
Ano, vieš to dobre. § 33 ods.5 - ....priznanie bonusu v 1/12 za každý mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky ...

§33 ods.7 - ....ak bol takto vyplatený bonus, nestráca nárok na už priznaný bonus.
aladin
15.12.04,13:00
nike
dakujem
aladin
12.01.05,12:38
A čo vtedy ak zamestnanec nastupi 1.12.2004 predtým nepracoval, mam jej priznať danový bonus aj ked mi je jasne že v decembri mal a vyplatu 6500 ciže teoreticky narok na bonus ma ale celorocne nie ??
aladin
12.01.05,12:40
E šte ma napadlo nieco pracovnicka ma deti 2 z 1.manželstva rozviedla sa 2 manželstvo 1.dieta , manžel zomrel. Aký doklad by mala predložiť ?? Nejaký doklad že jej súd zveril do opatery deti ?? mam na mysli 1. manželstvo .