sybila3
30.11.06,19:58
Ahojte,môžete mi poradiť, v poslednom čase mám samé špecialitky:
Prijatá fa bola v CZK. Úhrada bola v eurách, ale MS3 to nevie nejako pochopiť alebo ja to zadávam zle, chce mi načítať kurz czk,ale potom mi to zle vyráta, keďže to bolo hradené v eurách a aj kurzový rozdiel mi dáva zlý, čo s tým? dík
DušanČ
30.11.06,20:05
Nepoznám síce tento program, ale v takýchto prípadoch je možné použiť tzv. substitučnú metódu, t.j., že si platbu v EUR prevedieš najprv na nejaký pomocný, pre tento účel založený účet a následne z neho v ekvivalentnej hodnote v CZK uhradíš faktúru. Treba dávať pozor, aby sa ten pomocný účet vynuloval v SKK hodnote. Možno, že Ti výjde v CZK nedoplatok alebo preplatok. Ten podľa jeho výšky poriešiš s dodávateľom.
Marianna01
01.12.06,07:24
Ano, teiž mám vytvorené fiktívne pokladnice - v tomto prípade budeš potrebovať aj CZK aj na EUR
Atreides
01.12.06,08:50
Money vie robit aj krizove uhrady medzi dvoma cudzimi menami. Cize staci zadat v okne uhrady najprv uhradu v eurach. Potom prepisat uhradu v ceskych korunach. Dojde k vygenerovaniu interneho dokladu s kurzovym rozdielom.
sybila3
01.12.06,09:12
Presne tá tabuľka sa mi zobrazovala, ale som nevedela, či je to dobre, ked mena bola prečiarknutá, ale potom mi neurobilo doklad na kurzový rozdiel a nejaké divné tie rozdiely vychádzali. dík skúsim to ešte raz.
sybila3
01.12.06,13:48
Neviem, čo robím v tej úhrade zle, vytvorí mi už doklad na kurzový rozdiel, ale ked si pozriem úhradu fa prijatej tak tam mám -711,- Sk? Čo s tým?
sybila3
02.12.06,12:31
No konečne sa mi to podarilo, díky.