muco
30.11.06,20:08
dobrý večer, chcem sa opýtať-ak chcem dať zamestnávateľovi výpoveď v januári-nakoľko som tehotná a on od 1.januára 07 mení právnu formu na sro-aký typ výpovede mám dať-môže byť dohodou? Má vplyv na výpoved zmena právnej formy?-výpoved by som chcela dať k 12.1.07
dana9
30.11.06,19:21
dobrý večer, chcem sa opýtať-ak chcem dať zamestnávateľovi výpoveď v januári-nakoľko som tehotná a on od 1.januára 07 mení právnu formu na sro-aký typ výpovede mám dať-môže byť dohodou? Má vplyv na výpoved zmena právnej formy?-výpoved by som chcela dať k 12.1.07

ahoj,

ty ako zamestnanec vôbec nemusíš riešiť, aký typ výpovede, teda z akého dôvodu možeš dať výpoveď. Podľa ZP § 67, zamestnanec môže dať zýpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo aj bez dôvodu, proste nemusíč vo výpovedi nič uviesť.

Výpoveď ale musí spĺňať určité kritériá, musí byť písomná a musí byť zamestnávateľovi preukázateľne doručená, aby ju potom nemohol spochybňovať.

Ale čudujem sa prečo rozmýšľaš nad výpoveďou, ty predsa nemusíš nič riešiť ,ako tehotná si chránená do určitej miery a ak ti dá výpoveď, tak môžeš postupovať tak, aby si dostala odstupné.

dana:)
dana9
30.11.06,19:26
dobrý večer, chcem sa opýtať-ak chcem dať zamestnávateľovi výpoveď v januári-nakoľko som tehotná a on od 1.januára 07 mení právnu formu na sro-aký typ výpovede mám dať-môže byť dohodou? Má vplyv na výpoved zmena právnej formy?-výpoved by som chcela dať k 12.1.07

Ešte doplním, ty ako tehotná si chránená pred výpoveďou zo strany zamestnávateľa okrem prípadu podľa § 63 písm. a), teda v prípade, keď sa zamestnávateľ zrušuje alebo premiestňuje, alebo jeho časť.

Zmena právnej formy však nie je žiaden z týchto prípadov,preto sa ,aspoň na toho čo píšeš, domnievam, že zamestnávateľ ti výpoveď dať nemôže. A ako tehotná si myslím, že je pre teba lepšie nekončiť pracovný pomer.

dana:)
STRELEC
30.11.06,19:31
[quote=muco]dobrý večer, chcem sa opýtať-ak chcem dať zamestnávateľovi výpoveď v januári-nakoľko som tehotná a on od 1.januára 07 mení právnu formu na sro-aký typ výpovede mám dať-môže byť dohodou? Nie nemôže.Výpoveď je jednostranný úkon buď zamestnávateľa alebo zamestnanca. Po uplynutí výpovednej lehoty pracovný pomer končí. Dohoda je niečo iné - dve strany sa dohodnú na návrh jednej zop zmluvných strán. Má vplyv na výpoved zmena právnej formy? Nie nemá. Ak chceš dať výpoveď, tak ju dáš svojmu zamestnávateľovi podľa pracovnej zmluvy, napríklad listom adresovaným na sídlo zamestnávateľa. -výpoved by som chcela dať k 12.1.07 Ak chceš 12.01.07 ukončiť pracovný pomer, tak sa musí jednať len o dohodu zamestnávateľa a zamestnanca. Keby si podala výpoveď zajtra, tak sa pracovný pomer ukončí po uplynutí 2-mesačnej (resp.3-mesačnej) výpovednej lehoty podľa Zákonníka práce.
STRELEC
30.11.06,19:35
Píšeš: ... mení právnu formu na sro ...
Je Tvojim terajším zamestnávateľom fyzická osoba, živnostník?
dana9
30.11.06,19:37
[quote=muco]dobrý večer, chcem sa opýtať-ak chcem dať zamestnávateľovi výpoveď v januári-nakoľko som tehotná a on od 1.januára 07 mení právnu formu na sro-aký typ výpovede mám dať-môže byť dohodou? Nie nemôže.Výpoveď je jednostranný úkon buď zamestnávateľa alebo zamestnanca. Po uplynutí výpovednej lehoty pracovný pomer končí. Dohoda je niečo iné - dve strany sa dohodnú na návrh jednej zop zmluvných strán. Má vplyv na výpoved zmena právnej formy? Nie nemá. Ak chceš dať výpoveď, tak ju dáš svojmu zamestnávateľovi podľa pracovnej zmluvy, napríklad listom adresovaným na sídlo zamestnávateľa. -výpoved by som chcela dať k 12.1.07 Ak chceš 12.01.07 ukončiť pracovný pomer, tak sa musí jednať len o dohodu zamestnávateľa a zamestnanca. Keby si podala výpoveď zajtra, tak sa pracovný pomer ukončí po uplynutí 2-mesačnej (resp.3-mesačnej) výpovednej lehoty podľa Zákonníka práce.



hmm, to je sranda,úplne súhlasím. A to som mala pocit, že som pochopila, čo sa muco pýta, ale asi nie celkom.:o


hádam to niekomu pomôže:)
dana:)