Drea
14.12.04,09:48
Mam takuto situaciu: podnikam na slovensku, no mam mam aj trvaly prac. pomer s ceskym zamestanvatelom - no pracujem na Slovensku. Danove priznanie mam podavat osobitne na Slovensku - z podnikania a osobitne mi dan.priznanie urobi cesky zamestnavatel v Cechach?A ak by so to chcela vsetko zdanit na Slovensku, tak ceske preddavky na dan odvedene na ich financny urad su akceptovane tu na Slovensku? A v akom kurze ich mam prepocitavat?
A povinne zdravotne poistenie odvadzam aj v cechach aj na Slovensku.Je to spravne, ak nezijem v cechach a nenavstevujem ich lekarov...
Vela otazok, ale neviem si rady.Za kazdu radu vopred dakujem.
velkyohnicek
14.12.04,14:46
Ahoj,

Riešim niečo podobné, v čr pracujem na sk chcem založiť sro. Na otázku ako mam vysporiadať dane mi bolo odpovedané : dane plynúce z podnikania na SK priznať na SK, a zamestnávateľ v ČR mi prizná dane v ČR. Teda dane priznávať oddelene.

Viac bohužiaľ neviem … pekný deň prajem.

v.
Nike
14.12.04,19:09
A čo zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, s ČR určite máme. Zatiaľ som ju nemusela študovať, ale viem, že presne tento prípad by skoro určite mala riešiť. Prever si to.
ebeš
15.12.04,04:42
Podľa mňa je podstatné to, že miesto výkonu práce a t.j. zdroj príjmu je na Slovensku ( aj keď je zmluva uzavretá s českým zamestnávateľom). Z tohto titulu sa dane majú odvádzať na Slovensko a nie do ČR. Z hľadiska poistenia detto.Tu ešte doporučujem požiadať Soc.poisť. o vystavenie formulára E 101.