KajaG
01.12.06,08:37
Ahojte poraďáci
Som tu dnes po prvý krát a potrebujem od Vás radu.
Firma s r.o. zakúpila víno ako reklamný predmet. Na faktúre je presne napísané
Dodanie vín s potlačou loga obchod.mena firmy. Tovar je určený na reklamné
účely. Je to 48 ks po 289.- Je tam vyčíslená aj DPH.
Ide o to, môžem to dať na 501. alebo 513. Kolegyňa mi tvrdí, že víno je chlasť, nie reklamný predmet. Definuje nejaký zákon, čo môže byť rekl. predmet?
Zoltán Kovács
01.12.06,07:40
Ahojte poraďáci
Som tu dnes po prvý krát a potrebujem od Vás radu.
Firma s r.o. zakúpila víno ako reklamný predmet. Na faktúre je presne napísané
Dodanie vín s potlačou loga obchod.mena firmy. Tovar je určený na reklamné
účely. Je to 48 ks po 289.- Je tam vyčíslená aj DPH.
Ide o to, môžem to dať na 501. alebo 513. Kolegyňa mi tvrdí, že víno je chlasť, nie reklamný predmet. Definuje nejaký zákon, čo môže byť rekl. predmet?

Keď je to viditeľne označené logom firmy potom je to rekl.predmet. Zrejme máte stanovené kritéria komu ich rozdáte.Možno by bolo dobré to aj spísať a priložiť k fa.
martina_j
01.12.06,07:44
ak tomu dobre chapem tak sa to nepovazuje za dodanie tovaru za protihodnotu, teda dph len na vstupe a nie na vystupe?
M.
KajaG
01.12.06,07:50
Je to presne viditeľne označené logom, ale musia si nechať aspoň 1 flašu pre ďaňovú kontrolu, alebo stačí vyfotiť? Ide o stavebnú firmu. Ano je to len DPH na
vstupe.
Marianna01
01.12.06,07:52
Je to presne viditeľne označené logom, ale musia si nechať aspoň 1 flašu pre ďaňovú kontrolu, alebo stačí vyfotiť? Ide o stavebnú firmu. Ano je to len DPH na
vstupe.

Stačí vyfotiť. Čo by z neho zostalo po piatich rokoch?
martina_j
01.12.06,07:52
mozno by stacilo keby na fa od predajcu vina bolo napisane typ vina a pridane s logom : "xy"
M.
martina_j
01.12.06,07:54
odkladat vino pre danovu kontrolu??? urcite nie,,, len keby ste chceli aby boli veselsi a povolnejsi, fa s definiciou loga urcite staci :D
KajaG
01.12.06,07:59
Ďakujem Vám všetkým, musela som sa uistiť, lebo sme mali daň.kontrolu za rok
2003 a bola veru poriadna. No dopadla dobre. Marinna01 máš pravdu. Po tých
5 rokoch by tam bola asi len voda.
dana99
01.12.06,12:37
Ďakujem Vám všetkým, musela som sa uistiť, lebo sme mali daň.kontrolu za rok
2003 a bola veru poriadna. No dopadla dobre. Marinna01 máš pravdu. Po tých
5 rokoch by tam bola asi len voda.

... ja len ... čím je víno staršie, tým je lepšie.:o
Peterka
01.12.06,12:41
Doporučujem urobiť minimálne fotku pre daňovú kontrolu, lebo budú chcieť vidieť či na flaške bolo obchodné označenie.Najlepšie nechať si pre da%novú kontrolu jednu flašku.
Jozef I
01.12.06,12:57
mimotemy Ako tu všetci radia, treba si kúpiť foťák, dať si ho do nákladov a argumentovať, že som ho musel kúpiť, aby som si mohol odfotiť reklamný predmet. :D
jaja99
01.12.06,13:03
Predávame víno ako reklamný predmet a ku každej faktúre prikladáme vzor vinety s obchodným označením firmy. ktorá ho nakupuje. Na faktúre je text : fakturujeme Vám dodávku tovaru slúžiaceho na prezentáciu podnikateľskej činnosti odberateľa, ktorý je označený obchodným menom podľa priloženej prílohy.
jaja99
01.12.06,13:18
ak tomu dobre chapem tak sa to nepovazuje za dodanie tovaru za protihodnotu, teda dph len na vstupe a nie na vystupe?
M.

Len ak je hodnota predmetu do 500 Sk/kus. Pozri § 8 ods. 3 zákona 222/2004.
Ak je hodnota nad 500 Sk, pri nákupe uplatníš odpočítanie a pri poskytnutí odvedieš na výstupe.