Zoltán Kovács
01.12.06,09:58
Práve som dotelefonoval s klientom, že ich upratovačka odovzdala PN, ktorá trvala od 16.10. do 30.11. Ale upratovačka počas PN riadne chodila do práce a nikomu nenahlásila PN. Tým pádom za 10/2006 dostala riadne vyrátanú výplatu. Ako riešiť túto situáciu?A čo s 11/2006 výplatou?
katkaj
01.12.06,09:02
Práve som dotelefonoval s klientom, že ich upratovačka odovzdala PN, ktorá trvala od 16.10. do 30.11. Ale upratovačka počas PN riadne chodila do práce a nikomu nenahlásila PN. Tým pádom za 10/2006 dostala riadne vyrátanú výplatu. Ako riešiť túto situáciu?A čo s 11/2006 výplatou?

A to čo je za PN keď chodila do práce ? :eek: Osobne by som asi neriešila tú PN keď si tie dni odpracovala.
Zoltán Kovács
01.12.06,09:07
A to čo je za PN keď chodila do práce ? :eek: Osobne by som asi neriešila tú PN keď si tie dni odpracovala.

Áno máš pravdu, ale pre zamestnávateľa je výhodnejšie riešiť PN za november ako vyplatiť mzdu, aj keď robila. Prikláňam sa k tomu, že PN nebrať do úvahy a vyrátať mzdu, veď do roboty chodila. Len vieš majitelia firiem chcú setriť tam, kde by asi nemalo.
katkaj
01.12.06,09:11
Áno máš pravdu, ale pre zamestnávateľa je výhodnejšie riešiť PN za november ako vyplatiť mzdu, aj keď robila. Prikláňam sa k tomu, že PN nebrať do úvahy a vyrátať mzdu, veď do roboty chodila. Len vieš majitelia firiem chcú setriť tam, kde by asi nemalo.

Len naozaj nechápem ako mohla mať vypísanú PN keď chodila do práce. Šetriť môžu chcieť ale ona si ten mesiac napriek tej "divnej" PN odpracovala tak mzda jej prináleží
Manual
01.12.06,09:14
Spätne robiť to by asi nebolo dobré riešenie (opravné výkazy atď.) Vysvetliť jej to, a za 12/06 jej vyplatiť takú mzdu akú by dostala PN. Skrátiť jej pracovný pomer v tomto mesiaci. Je to jednoduchšia cesta.
Pekný deň...
DanielaSL
01.12.06,09:19
Týka sa to novembra , tak predpokladám, že mzdy ešte nie sú urobené. Poradila by som sa s klientom ako jej to chce dať...alebo PN alebo odpracované hodiny. Sám musí rozhodnúť....ty mu môžeš akurát poradiť.
katkaj
01.12.06,09:35
Týka sa to novembra , tak predpokladám, že mzdy ešte nie sú urobené. Poradila by som sa s klientom ako jej to chce dať...alebo PN alebo odpracované hodiny. Sám musí rozhodnúť....ty mu môžeš akurát poradiť.

Len tá PN bola už od 16.10. A pokiaľ to naozaj odpracovala tak sa mi zdá nespravodlivé dať jej PN a nezaplatiť mzdu.
Evaman
01.12.06,09:37
PN by som v žiadnom prípade neuznala, ako by si vyriešila dochádzku za 10/2006. Veď ak bola PN, nemála čo robiť v práci, ak to uznáš berieš na seba zodpovednosť, že v prípade ak by sa jej bolo niečo stalo, mali by ste z toho problém-čo takto zákon o BOZP, neviem neviem ako by to prípadne prešlo pri kontrole inšpektoráte práce.Ak je PN-ka v jednom kuse od 16.10. od ktorého dátumu vyrátaš 10 dní náhradu príjmu ak ona v 10. mesiaci vlastne robila. No ja by som ti poradila vysvetliť majiteľom, že uplatniť takúto PN nie je možné.
DanielaSL
01.12.06,10:13
Len tá PN bola už od 16.10. A pokiaľ to naozaj odpracovala tak sa mi zdá nespravodlivé dať jej PN a nezaplatiť mzdu.

Katka máš pravdu....zle som pozerala....videla som PN celú v novembri. V tom prípade súhlasím s tebou. PN by som jej nedala.
Zoltán Kovács
01.12.06,10:17
Tiež by som to chcel riešiť tak, že PN neberiem do úvahy. Len neviem ako to predložím majiteľke, nakoľko ona presne vie, že v prípade PN má menšie výdavky. Ale asi budem argumentovať s tým, že mali by problémy s Inšpektorátu práce, prípadne aj z SP ak by sme prerábali október. A na druhej strane tá upratovačka aj tak odpracovala celý 10 aj 11/2006.
katkaj
01.12.06,10:18
Tiež by som to chcel riešiť tak, že PN neberiem do úvahy. Len neviem ako to predložím majiteľke, nakoľko ona presne vie, že v prípade PN má menšie výdavky. Ale asi budem argumentovať s tým, že mali by problémy s Inšpektorátu práce, prípadne aj z SP ak by sme prerábali október. A na druhej strane tá upratovačka aj tak odpracovala celý 10 aj 11/2006.
Myslím že tie prípadné problémy nestoja za tých pár ušetrených korún. Nepredpokladám že tá upratovačka má plat 50.000 ;)
Evaman
01.12.06,11:42
mimotemy No teraz pozerám, že Smith nie je žena ale muž, prepáč mi, že som ťa "prerobila" v mojom príspevku na "ženu":D .;)
Barbara
01.12.06,12:06
len nechápem jedno, prečo doručila PN, keď pracovala???!!!!!hmmmm, záhada
katkaj
01.12.06,12:08
len nechápem jedno, prečo doručila PN, keď pracovala???!!!!!hmmmm, záhada

Možno si myslela že dostane aj výplatu aj PN-ku ;)
Barbara
01.12.06,12:15
:D :D :D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: