Lilika
01.12.06,09:10
Dobrý deň poraďáci. Chcela by som Váš názor nato ako správne uzavrieť DVP na spracúvanie miezd pre spoločnosť s malím počtom zamestnancov ( 5 zamestnancov), nakoľko by bolo nehospodárne na túto činnosť zamestnanť pracovníka do pracovného pomeru. Rozsah hodín na túto prácu v roku by nebol viac ako 35 hodín. Viem, že zákonník prace definuje DVP ako zmluvu, ktorá sa uzatvára len mimoriadne nie na opakujúce sa činnosti, ale zároveň hovorí, že sa môže uzavrieť pokial by iná forma bola nehospodárna pre firmu. Zo svojho okolia viem, že sa uzatváraju DVP aj na práce ako je upratovanie. Neviem ako to v dohodách majú definované, keďže upratovanie je podla mňa opakujúca sa činnosť.

Ďakujem :confused: :confused: :confused:

Lilika
DanielaSL
01.12.06,08:15
Treba túto prácu nazvať nejako rafinovanejšie.....napr. nie upratovacie práce , ale umyť okná v budove firmy....
Lilika
01.12.06,08:22
Ďakujem za radu, ale ja potrebujem definovať v tejto dohode spracovanie miezd na celý rok 2007. Upratovanie som uviedla len ako tiež opakujúcu sa činnosť.

Lilika
Pezuma
01.12.06,08:40
Ja by som to riešila pracovnou zmluvou - krátený uväzok. Neverím, že 35 hodín v roku stačí niekomu na spracovanie miezd aj keď len pre 5 zamestnancov.

Pekný deň
DanielaSL
01.12.06,09:16
Ďakujem za radu, ale ja potrebujem definovať v tejto dohode spracovanie miezd na celý rok 2007. Upratovanie som uviedla len ako tiež opakujúcu sa činnosť.

Lilika

Upratovanie som ti uviedla ako príklad, musíš vymyslieť ako to nazvať v prípade spracovania miezd...rozhodne nejako ináč.
Eva Hodásová
01.12.06,13:28
Ja by som dala do dohody - spracovanie miezd od 60 do 70 zamestnancov.
V prípade, že v roku 2007 by niekoľko zamestnancov pribudlo.
Danila
01.12.06,14:21
Ja vidím riešenie v dodavateľskom spracovaní miezd.
STRELEC
01.12.06,14:46
[quote=Danila]Ja vidím riešenie v dodavateľskom spracovaní miezd.
Bolo by to najprehľadnejšie, najserióznejšie a čisté riešenie. Pokiaľ ale dodávateľ nie je živnostníkom a pracovný úväzok (aj keď na dobu kratšiu) by bol neprijateľný, možno drahý, tak by som to riešil zmluvou mimo Zákonník práce - napr. v posledných časoch obľúbenou príkaznou či mandátnou zmluvou.