daniek
01.12.06,09:30
čaute poraďáci - pohoďáci :)
po prvýkrát má náš zamestnanec PN a ja som to ešte nikdy nerobila.
Neviem čo všetko treba vytlačiť z POHODY a vôbec celý postup ktorú časť pn-ky nosí na SP sám a ktorú posiela zamestnávateľ a čo všetko treba ešte s pn-kou poslať ? treba niečo posielať aj na zdravotnú poisťovňu?
ďakujem
alušik
01.12.06,08:35
Zamestnanec Ti predloží vlastne 2 doklady o PN - jeden je žiadosť o náhradu príjmu pri dočasnej PN a druhý je Žiadosť o nemocenské...
Na tej Žiadosti o vyplatenie nemocenského jej len potvrdíš, od kedy do kedy mala nárok na náhradu príjmu - je to tých prvých 10 kalendárnych dní PN, ktoré jej platí zamestnávateľ. Ak však PN neprekračuje 10 dní, tak na SP nemusíš zaniesť nič. Ak áno, tak okrem tohto lístku - Žiadosti potvrdenej zamestnávateľom, si povinná vystaviť ešte doklad o príjme v rozhodujúcom období. Či to tlačí priamo Pohoda, neviem, nepracujem s týmto sofvérom. Ak by si však potrebovala vedieť, ako to vyzerá, pripnem odkaz na to tlačivko.;)
alušik
01.12.06,08:37
Pre istotu:
daniek
01.12.06,08:41
ďakujem veľmi pekne ale asi viem o aké tlačivko ide je na ňom taká tabuľka kde sa vypisuje príjem podľa mesiacov však? ale pn bola len do desať dní tak na sp nepredkladám asi nič a tá časť pn zostáva založená u mňa v účtovníctve?
katkaj
01.12.06,08:43
ďakujem veľmi pekne ale asi viem o aké tlačivko ide je na ňom taká tabuľka kde sa vypisuje príjem podľa mesiacov však? ale pn bola len do desať dní tak na sp nepredkladám asi nič a tá časť pn zostáva založená u mňa v účtovníctve?

Tak pokiaľ bola PN do desať dní tak zamestnávateľ zaplatí zamestnancovi náhradu pri dočasnej prac.neschopnosti a PN zostáva u vás v mzdách.
Farks
01.12.06,08:45
presne tak, keď bola Pn len do 10 dní tak všetko hradí zamestnávateľ. Na SP nepodávaš nič. A PN si založíš u seba
daniek
01.12.06,09:01
a k tej Pohode mi niekto poradí? čo mám kde dohrať aby mi správne vypočítalo pn?
DanielaSL
01.12.06,09:08
Len pripomeniem, že treba oznámiť PN aj na ZP na tlačive Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa.....toto ti možno aj Pohoda urobí, nepoznám ju síce, ale napr. MRP to robí.