Richard
01.12.06,10:44
Aké prednosti má DRAK?

DRAK je rozsiahlou databázou informácií, ktoré máte vždy po ruke. Stačí, aby ste mali prístup na internet - v kancelárií, doma alebo napríklad v mobile.

DRAK je systém, v ktorom rýchlo a spoľahlivo vyhľadáte riešenia a komentáre podľa preddefinovaných kľúčových slov - značiek. Napríklad zadáte slovo "danovy bonus" a DRAK vám nájde niekoľko desiatok riešení k daňovému bonusu. Samozrejmosťou je klasické vyhľadávanie, aké poznáte z Porady.

DRAK je neustále aktualizovanou a dopĺňanou databázou. Nikdy nezostarne - na rozdiel od knižiek a odborných časopisov. Je rýchly - informácia na internete sa ku Vám dostane okamžite. A aby Vám nič neuniklo, systém Vás bude v prípade potreby informovať o horúcich aktualitách formou e-mailovej správy.

DRAK je komfortný. Publikácie vo forme listovnice musíte pracne zakladať. V CD-čkach po čase stratíte prehľad. Knižky a odborné publikácie po pár rokoch radšej odnášate do zberu. Naviac papierové publikácie nikdy nedosiahnu komfort elektronickej encyklopédie - len tu sú vzájomne previazané jednotlivé riešenia na komentáre k zákonom, komentáre k zákonom na samotné texty zákonov a naopak.

DRAK má pamäť. Bude obsahovať riešenia a komentáre nielen k aktuálne platným zneniam zákonov, ale aj k zneniam platným v minulosti. Preto v ňom nájdete aj informácie "ako to bolo vtedy a vtedy".

DRAK je lacný. Ak kupujete knižky a odborné časopisy, polovicu sumy zaplatíte za papier a obchodníkovi, nie za informácie.

DRAK je ekologický - šetríme naše lesy.


Orientácia v obsahu a používanie značiek.


Obsah v drakovi je rozdelený do piatich kategórií:
Otázky a odpovede (http://www.porada.sk/f64-otazky.html)
Tématické okruhy (http://www.porada.sk/f21-tematicke.html)
Komentáre (http://www.porada.sk/f123-komentar.html)
Aktuality (http://www.porada.sk/f126-aktuality.html)
Testy Zároveň je rozkategorizovaný podľa slovných hesliel, ktoré voláme značky. Môžeme teda povedať, že každá téma je označkovaná slovami, ktoré definujú obsah témy. Nad každou témou môžete nájsť značku (slovo) na ktorú môžete kliknúť a nájdete obsahovo príbuzné témy, ktoré sa týkajú danej značky (slova).
Zoznam všetkých značiek môžete nájsť spolu na jednej strane nazvanej Populárne značky (http://www.porada.sk/tags)a táto stránka je prístupná aj cez navigačnú lištu pod odkazom "Značky". Zoznam značiek je písaný bez diakritiky a môžete v ňom použiť vyhľadávanie. Stačí ak zadáte kmeň slova, alebo inú skrátenú časť slova, napr. namiesto vymeriavací základ môžete napísať "vymer" (bez úvodzoviek, alebo hviezdičiek) a nájde Vám všetky značky obsahujúce tvar "vymer".
Potom už stačí klliknúť na značku, ktorá najviac vystihuje hľadanú otázku a budú Vám vyhľadané všetky riešenia týkajúce sa daného hesla (značky).
bobotova
08.06.09,19:17
Dobrý večer,
už asi týždeň sa nemôžem dostať na Draka, hoci mám prístup zaplatený. Keď chcem ísť na tému, tak to odo mňa pýta heslo, tak som požiadala o nové heslo, ale aj tak ma to stále vyhadzuje. Môžem vedieť čo sa deje???? Prístup mám zaplatený až do 22.01.2010!!!!
bobotova
30.06.09,18:04
Dobrý večer,
už zasa asi týždeň sa nemôžem dostať na Draka, hoci mám prístup zaplatený. Keď chcem ísť na tému, tak to odo mňa pýta heslo, tak som požiadala o nové heslo, ale aj tak ma to stále vyhadzuje. Môžem vedieť čo sa deje???? Prístup mám zaplatený až do 22.01.2010!!!!
Eleonora Pyšná
16.01.10,20:54
dobrý večer , aj mám predplateý prístup od 28.12.2009 na další rok a stále mi oznamuje , že nemám prístup ako je to možné ..... už je polovica januára teda platba musela príst ja ju mám z učtu odpísanú dňom 28.12.
Marína
16.01.10,23:35
Vpravo hornom rohu máš uvedené číslo obchodné oddelenie:0918/291700, zavolaj, určite sa to vysvetlí.
Richard
18.01.10,12:39
Už je to vyriešené, nebol v platbe uvedený VS
ajobs
28.11.11,19:50
Dnes som si predĺžil predplatné na používanie DRAKa, avšak musím konštatovať, že táto elektronická encyklopédia po nástupe Dr. Mihála do funkcie ministra práce stratila na svojej aktuálnosti a informačnej vierohodnosti. Viem samozrejme čím to bolo spôsobené, ale ak má človek za nejaké info platiť, tak by tieto mali byť v rámci predplatného k dispozícii celý rok bez ohľadu na osoby autorov. O tom je profesionalita. Podotýkam, že predplatné na rok 2012 som viac-menej urobil zo zvyku, ak sa kvalita DRAKa nezlepší, asi si ju už na rok 2013 nebudem platiť.
Napríklad mi absolútne chýba v sociálnych zákonoch akákoľvek zmienka a analýza o rozporuplnej novele zákona o sociálnom poistení č.461/2003 Z.z., ktorá predpokladá zrušenie dobrovoľných poistení en bloc v roku 2012. Myslím, že predplatitelia DRAKa by si takéto info aspoň v platenej verzii zaslúžili....
skonline
28.11.11,20:37
suhlas s ajobs. ja som drak-a neobnovil uz v koncom januara 2011 ked prestal byt aktualizovany(okrem tem o RZZP) a neboli vtedy aktualizovane ani mzdove konstanty pre rok 2011.
Heni
30.12.11,09:52
chcela by som sa spýtať, ako to bude v prípade, ak si draka už nepredplatím, či mi zostane prístup do histórie príspevkov z obdobia, ked som ešte prístup zaplatený mala(obdobie rokov 2007-2011) ?
Jana Motyčková
02.01.12,11:04
Napríklad mi absolútne chýba v sociálnych zákonoch akákoľvek zmienka a analýza o rozporuplnej novele zákona o sociálnom poistení č.461/2003 Z.z., ktorá predpokladá zrušenie dobrovoľných poistení en bloc v roku 2012. Myslím, že predplatitelia DRAKa by si takéto info aspoň v platenej verzii zaslúžili....
Novela zákona, ktorá mení dobrovoľné poistenie bola prijatá až 2.12.2011. Takže 28.11. sa ešte o tejto novele nedalo nič napísať. Je síce pravda, že o niektorých zmenách informujem, alebo p.Mihál informoval ešte pred prijatím, ale v súčasnej politickej situácii to bolo podľa môjho názoru zbytočné - príliš veľa vecí, ktoré boli pripravované, prijaté neboli, resp. boli prijaté v úplne inej podobe ako boli navrhované. To mám na mysli návrhy zákonov, ktoré boli dané uź po zrušení daňovo-odvodovej reformy.
Heni
06.01.12,21:27
ešte stále sa chcem spýtať, že:

chcela by som sa spýtať, ako to bude v prípade, ak si draka už nepredplatím, či mi zostane prístup do histórie príspevkov z obdobia, ked som ešte prístup zaplatený mala(obdobie rokov 2007-2011) ?
DanielaSL
06.01.12,21:29
Aj mňa toto zaujíma...
Aljok
06.01.12,23:02
chcela by som sa spýtať, ako to bude v prípade, ak si draka už nepredplatím, či mi zostane prístup do histórie príspevkov z obdobia, ked som ešte prístup zaplatený mala(obdobie rokov 2007-2011) ?

Nezostane. Práve som to vyskúšala. Otvorila som tému o RZZP za 2008 z r. 2009 a mala som skrytý obsah iba pre predplatiteľov (Draka som mala zaplateného do 31/12/11).

Načo ten prístup potrebuješ? Väčšina príspevkov je dávno neaktuálna. Pri tejto rýchlosti zmien zákonov to nemá význam.
RZZP budú konečne robiť poisťovne. Momentálna aktualizácia Draka nestojí za nič.
ZuzanaN
12.03.12,10:15
Dobry den, prosim Vas, vie mi niekto poradit, ako sa mam skontaktovat s niekym z Drak-a? Tel.c. , ktore tu maju uvedene, je stale nedostupne, napisala som uz asi tri maily + odoslala pripomienku cez formular a stale mi chodia upomienky neuhradenej fa., ktora uhradena bola, iba tam nebol spravny VS. Vsetko som chcela vysvetlit, ale nejak nemam komu...
Dakujem za pomoc, prip. za kontaktovanie zodpovednych osob.