Jozef Mihál a Richard Bachan
01.12.06,10:44
Milí priatelia,

už začiatkom tohto roka som uvažoval o vydávaní internetového časopisu so zameraním na mzdy, dane a odvody. V kolotoči iných povinností však na realizáciu toho zámeru nebol čas.

Na jeseň som konečne začal pripravovať materiály pre prvé číslo časopisu. Vtom ma oslovil Richard s myšlienkou vybudovania internetovej encyklopédie riešení, aktualít, komentovaných zákonov a iných predpisov.

A tak sa zrodil DRAK.

DRAK nepredstavuje žiadnu príšerku, ale pomôcku, ktorú môžete využívať k zefektívneniu svojej práce a k lepšiemu prístupu k informáciám. DRAK je skratkou slov predstavujúcich unikátne riešenie na vyhľadávanie účtovných informácií a predstavuje slová: "Databáza riešení, aktualít a komentárov", čiže


DRAK = databáza riešení, aktualít a komentárov.


Databáza, pretože DRAK si dáva za cieľ zhromaždiť komplexnú databázu informácií, ktorú musíte respektíve potrebujete využívať k svojej práci účtovníka.

Riešení, pretože DRAK obsahuje nielen súbor komentovaných zákonov ale nájdete tu množstvo praktických príkladov a riešení konkrétnych problémov, s ktorými sa stretávate.

Aktualít, pretože DRAK je internetové médium a to hovorí za všetko. Môže byť ešte niečo aktuálnejšie ako internet?

Komentárov, pretože DRAK obsahuje komentáre a výklad k najdôležitejším zákonom podľa príslušného odboru.

DRAK je systém, ktorý Vás oslobodí od pracného vyhľadávania informácií v knihách, zakladačoch, alebo na CD-čkach. DRAK bude s Vami všade 24 hodín denne 7 dní v týždni. Nemusíte ho inštalovať, nemusíte preňho hľadať miesto v zapratanej knižnici. Je vždy aktuálny a dokonca si v ňom budete môcť jednoducho pozrieť aj históriu zmien príslušného riešenia, komentára, či zákona.

Dnes spúšťame DRAKa po prvýkrát. Pri svojom štarte obsahuje vyše 300 riešení, tematických celkov a komentárov. Približne do konca januára pobeží DRAK v testovacej verzií. Už v tomto období zapájame do tohto projektu viacero autorov a odborníkov z oblasti miezd, odvodov, dane z príjmu a Zákonníka práce. Predpokladáme, že čoskoro bude DRAK obsahovať viac ako 1000 tém. Veríme, že Vám dokážeme ponúknuť nielen dosiaľ bezkonkurenčný obsah a nástroj na prácu s ním, ale aj bezkonkurenčnú cenu na prístup do tak obsahovo bohatej encykopédie mzdára.

Dúfame, že sa Vám tento systém bude páčiť a DRAK bude Vašou rozprávkovou bytosťou, ktorá Vás zachráni aj v zložitých situáciách mzdára:). Tešíme sa na Vaše postrehy a návrhy, ktoré budú pre nás určujúcim faktorom vývoja DRAKa, pretože našim prvoradým cieľom je, aby vychádzal z Vašich potrieb.

Vitajte.

Jozef Mihál a Richard Bachan
ondrejvla
01.12.06,10:34
Aj to je slabé alebo nie práve výstižné slovo, za to, čo ste dokázali! Som presvedčená, že na celom nete nie je lepšia stránka nad túto, ktorú vytvorili dvaja vzácni muži pre nás všetkých. Má všetky parametre, ktoré nikdy takouto rýchlosťou a v takejto kvalite nenájdeme v žiadnej literatúre.
Takže nielen ďakujeme, ale nech vám obom za túto námahu slúži zdravie ešte dlhé, dlhočizné roky!
mysimis
01.12.06,10:53
Drak je jednoducho fantastický.....do teraz som existovala s "poradou" a teraz už aj s "dráčikom". Pán Mihál ešte raz ďakujeme.
Marianna01
01.12.06,10:57
Je to super, len akonáhle niekam kliknem - už som nedráčiková....
Zita4
01.12.06,13:07
Tešíme sa na Dráčika, bude to určite dobrý kamarát. ;-)
Manual
01.12.06,13:13
Jednoducho paráda, Jozef a Richard klobúk dolu...
Tweety
01.12.06,13:14
Vitaj, vitaj, aj my ťa vítame,dračulíček, dračulík.
lenkak
01.12.06,16:53
tešíme sa, predsa sme sa dočkali.
atka4
13.03.08,11:02
Chcem poďakovať realizátorom Drak-a (samozrejme aj porady ako takej.
Je to neoceniteľný prísun (nával) prepotrebných informácií.
Dnes som opäť na tejto stránke neoceniteľnej porady a tiež na drak-ovi a veľmi milo ma potešila výstižná červená pripomienka o čase vypršania predplatného....
Vrelá vďaka, že myslíte aj na takéto detaily. V návale práce....by som to ja určite nepostrehla. Súčasne aj ušetrím na zvýhodnenej cene. Realizátorskému tímu veľká vďaka.
S pozdravom a prianím neutíchajúceho elánu a nápadov
Marta J.
DanielaSL
13.03.08,11:06
Neviem prečo mi stále svieti v Drakovi toto:

UPOZORNENIE! Váš prístup do DRAKa na mzdy čoskoro vyprší. Obdobie predplatného a predĺženie nájdete tu: MojePredplatné (http://www.porada.sk/payments.php) Obnovte si prístup za zvýhodnenú cenu 999,- Sk + dph ak uhradíte nové predplatné do vypršania doby starého predplatného.

Pritom mám predplatené do konca roka.
holubička1
13.03.08,12:49
Aj mne sa vysvieťuje tiež toto isté čo danielesľ. A predplatné je uhradené.
DanielaSL
15.03.08,22:03
Nikto nám neodpovie? Prečo mi svieti, že mi končí pomaly predplatné, keď ho mám zaplatené?
beatam
16.03.08,11:30
Ja mám ten istý problém. Predplatné bolo uhradené v decembri 2007.
TOKY
16.03.08,11:33
Zdá sa, že tento problém máme viacerí. Ja som predplatné uhradila v januári a v nastaveniach mám dátum ukončenia predplatného 31.12.2008
DanielaSL
16.03.08,13:10
Zrejme si to teda nemáme všímať... najskôr sa nejaká chybička vloudila...:)
Fany
04.02.10,09:53
Dobrý deň, chcem sa spýtať na jednu vec. Máme predplateného Draka. Prihlasujem sa naň ja mojim menom a heslom. Teraz sme zaviedli internet aj konkrétnej mzd.pracovníčke a chcela by som, aby mala prístup na Draka aj ona. Dá sa nejako pričleniť povolenie na prístup aj jej, alebo musíme znovu zaplatiť predplatné? Je to vrámci jednej firmy. Ďakujem.