dalibor234
01.12.06,11:59
Dobry den, neviete niekto poradit ako sa zbavit neprijemneho praskania v stupackach radiatora. Byvame v panelaku na 6.poschodi a odkedy nam vyregulovali kurenie, na jednej strane bytu zacalo v stupacke praskat ( predtym sme tento zvuk nepoculi ), pricom tento zvuk sa pravidelne opakuje pocas celeho dna ( najma vsak v noci ). Vdaka za postrehy.
Mikolajova
01.12.06,11:03
Máme ten istý problém a bývame na 1.poschodí. No ani ja si s tým neviem rady.
Jozef I
01.12.06,11:08
Išiel by som za správcom budovy a ten by to mal vyriešiť po konzultácii s firmou, ktorá to vyregulovanie robila.
Elena Navrátilová
01.12.06,11:36
Aká výšková budova ste? Praskanie pukanie v stúpačkách je prirodzený fyzikálny jav. Má naň vplyv hlavne zmena teploty. Dá sa ovplyvniť pomalým znižovaním, resp. zvyšovaním nastavenia teploty ventilmi. Samozrejme systém musí byť dokonale odvzdušnený. Treba skontrolovať aj stav kompenzačných nádob. Kto Vám robil vyregulovanie? Bol projektant merať všetky vykurovacie telesá? Je to veeeeľmi dôležité pri výpočte kalorimetrickej hodnoty telesa.
dalibor234
01.12.06,11:45
Sme klasicky 8-poschodak. Na to vyregulovanie bola zaplatena firma,ale potrobnosti,co vsetko robili resp. nerobili neviem povedat. Skratka prisli natahali po izbach ovladace + vymenili ventily... Beriem,ze nejake zvuky pri zmene teplot moze byt pocut,ale toto pukanie zrejme nebude zvuk prisposobovania sa materialu, ono to totiz znie akokeby niekto klepal zeleznou tycou po stupacke a navyse pukanie je pocut rovnako pri zapnutych ako aj vypnutych radiatoroch.
Elena Navrátilová
01.12.06,14:38
Tak to klepanie bude práve vzduch v systéme. Treba dokonale odvzdušniť celý systém. Máte namontované aj spiatočky?
dalibor234
04.12.06,10:06
Tak to s tymi spiatockami vobec netusim, dnes idem na domovu schodzu a popytam sa na to, dufam,ze to nejako doriesime. ak sa to podari odstranit , napisem ,kde bol problem.
marcy123
10.01.10,17:55
Uz ma nebavi pocuvat o tom, aky je to fyzikalny jav a podobne veci, ktore Vam aj tak nepomozu. Ja som mal ten isty problem a myslim si, ze sa mi ho podarilo vyriesit. Tiez som skusal kontaktovat roznych kurenarov, ale vsetci sa zmohli len na to, ze sa to neda, alebo podobne kecy. Poradim Vam jedno, ak Vam puka v stupackach, zistite odkial ten zvuk vychadza. U mna to bol prave z miesta, kde stupacky vchadzaju do stropu. Preto bude potrebne uvolniť beton okolo rurok. Moze sa stat, ze su stupacky uchytene takymi zeleznymi uchytkami. Ked sa ohrieva stupacka, tak to bucha o ne. Vyskusajte nastriekat pur penu medzi stenu a rurky alebo medzi rurky a tie zelezne uchytky. Dajte si zalezat, aby pena vyplnila priestor medzi rurami a okolitym priestorm. Pena stuhne a vytvori istu izolaciu a ta by pri roztaznosti tie zvuky mala utlmit.
U mna to zafungovalo na 100% a odvtedy mam pokoj.
najag
11.01.10,07:39
To sa uz tu riesilo,aj pricina, aj ako to odstranit, len asi je jednoduchsie napisat otazku, ako hladat na fore odpoved v odpovediach.